ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
20.01.2022Справа № 910/20966/21
За позовом Акціонерного товариства Українська залізниця (03680, м. Київ, вул. Є. Гедройця, 5; ідентифікаційний код: 40075815) в особі регіональної філії Південно - Західна залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця (01601, м. Київ, вул. Лисенка, буд. 6; ідентифікаційний код: 40081221)
До Товариства з обмеженою відповідальністю АЛЕКС БРОК (03115, м. Київ, вул. Феодори Пушиної, буд. 23, кв. 83; ідентифікаційний код: 36883636)
Про стягнення 37 120, 00 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство Українська залізниця в особі регіональної філії Південно - Західна залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю АЛЕКС БРОК (далі - відповідач) про стягнення 37 120, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач поставив товар позивачу на загальну суму 222 720, 00 грн, з урахуванням ПДВ в сумі 37 120, 00 грн.
Проте, відповідач не зареєстрував податкову накладну № 1 від 19.09.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку з чим позивач був позбавлений права на віднесення сплаченого податку на додану вартість до складу податкового кредиту та відповідно, скористатися правом на зменшення податкового зобов`язання на суму 37 120, 00 грн.
У зв`язку з викладеним позивач просить стягнути з відповідача суму збитків в розмірі 37 120, 00 грн . Також позивач просить стягнути з відповідача понесені судові витрати.
23.12.2021 Господарський суд міста Києва дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, про що постановив відповідну ухвалу та встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали від 23.12.2021 шляхом:
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням вірного найменування позивача (регіональної філії), зазначення індексу позивача (АТ Українська залізниця ) у відповідності до інформації, яка зазначена в ЄДР;
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням засобів зв`язку, електронної пошти, веб адреси позивача та відповідача, які містяться в ЄДР;
- надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви;
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення, накладну на відправку та фіскальний (розрахунковий) чек);
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів наявності у особи, яка підписала позовну заяву, відповідних повноважень.
12.01.2022 до Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача на виконання вимог ухвали суду від 23.12.2021, якою позивач не повністю усунув недоліки позовної заяви.
Так, згідно ухвали від 23.12.2021, позивач повинен був усунути недоліки в тому числі шляхом надання суду Договору про надання правової допомоги №б/н від 05.01.2021 на підставі якого виписаний ордер. Зокрема, в ухвалі від 23.12.2021 суд звертав увагу позивача, що за відсутності в матеріалах позовної заяви копії договору про надання правової допомоги, Суд позбавлений можливості пересвідчитись в обсязі наданих адвокату повноважень (з правом підпису чи без, тощо), а також в тому на який строк було укладено відповідний договір. Натомість, до заяви про усунення недоліків позову, позивач не долучає Договір про надання правової допомоги №б/н від 05.01.2021. за таких обставин суд зобов`язує позивача повторно подати відповідний доказ.
Крім того, суд попереджає позивача про наслідки невиконання вимог даної ухвали, що передбачені п. 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України, так суд залишає позов без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
З огляду на малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, Суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи № 910/20966/21 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
2.1. Зобов`язати позивача впродовж двох днів з моменту отримання даної ухвали - подати до суду належним чином завірену копію Договору про надання правової допомоги від 05.01.2021 на підтвердження обсягу повноважень адвоката.
2.2. Попередити позивача про наслідки невиконання вимог даної ухвали, що передбачені п. 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України, а саме: суд залишає позов без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
3. Встановити відповідачу строк для надання суду обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву з доказами направлення відзиву позивачу у порядку, передбаченому статтями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
4. Попередити відповідача , що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
5. Встановити позивачу строк - протягом 15 днів з дня отримання відзиву на позов (якщо такий буде поданий) - для подання суду: відповіді на відзив на позов та доказів направлення відповіді на відзив відповідачу.
6. Встановити відповідачу строк - протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду (якщо такі будуть): заперечень на відповідь на відзив та доказів направлення заперечень на відповідь на відзив позивачу.
7. Запропонувати сторонам вжити можливих заходів до врегулювання спору мирним шляхом.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Г. П. Бондаренко-Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;
3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;
4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.
5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;
7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.
УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку !!!
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 26.01.2022 |
Номер документу | 102730108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні