Ухвала
від 10.01.2022 по справі 912/2653/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

10 січня 2022 рокуСправа № 912/2653/21

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Кабакової В.Г., розглянувши в попередньому засіданні матеріали справи № 912/2653/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (далі - гр. ОСОБА_1 ), ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,

Представники:

від кредитора - участі не брали

від боржника - участі не брали

від керуючого реструктуризацією - участі не брали

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи за положеннями Книги 4 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою від 02.11.2021 судом відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Рябчуна Р.М., визначено дату проведення попереднього судового засідання на 22.12.2021 о 10:00 год.

03.11.2021 (номер публікації: 67524, дата публікації на сайті ВГСУ: 03.11.2021 17:21) на вебсайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

11.11.2021 Головний Центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України у листі №91-43484/0/15-21 від 09.11.2021 надав суду витяг з наданою у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули Державний кордон України" інформацією щодо перетинання Державного кордону України, лінії розмежування в межах з Донецькою та Луганською областями та тимчасово окупованою територією АР Крим Ігорем Сидоренком. Щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зазначено, що інформація в базі даних відсутня.

Ухвалою від 29.11.2021 суд відмовив в задоволенні скарги від 17.11.2021 ОСОБА_1 на дії приватного виконавця Шмалько О.О.

Ухвалою від 13.12.2021 суд відмовив в задоволенні скарги від 29.11.2021 ОСОБА_1 на дії приватного виконавця Чумака В.М.

21.12.2021 через систему "Електронний суд" керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Рябчуном Р.М. подано суду:

- докази організації та проведення інвентаризації майна боржника;

- звіт про результати перевірки декларацій про майновий стан боржника;

- повідомлення про надходження на електронну пошту арбітражного керуючого Рябчуна Р.М. заяви ОСОБА_4 з кредиторськими вимогами;

- клопотання про відкладення попереднього засідання враховуючи необхідність надання боржником виправлених декларацій з урахуванням звіту керуючого реструктуризацією.

Ухвалою від 22.12.2021 судом оголошено перерву в попередньому засіданні у справі на 28.12.2021 о 15:00 год.

28.12.2021 боржником подано суду через систему "Електронний суд" виправлені декларації про майновий стан.

Крім того, 28.12.2021 через систему "Електронний суд" від ОСОБА_4 надійшла заява від 24.12.2021 про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 43 500,00 грн.

Ухвалою від 28.12.2021 судом постановлено прийняти заяву ОСОБА_4 про визнання грошових вимог в сумі 43 500,00 грн до розгляду та здійснити розгляд заяви у попередньому засіданні. Оголошено перерву в попередньому засіданні у справі на 10.01.2022 о 10:30 год.

06.01.2022 через систему "Електронний суд" керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Рябчуном Р.М. подано суду повідомлення про розгляд вимог кредитора ОСОБА_4 та відповідь ГУ ДПС у Кіровоградській області на запит арбітражного керуючого.

В попереднє засідання 10.01.2022 учасники провадження уповноважених представників не забезпечили.

У відповідності до ч. 1 ст. 122 КУзПБ подання кредиторами вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Відповідно до ст. 45 Кодексу КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею. Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 КУзПБ у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КУзПБ в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутись не пізніше 14 днів з дня постановленої ухвали; дата засідання господарського суду, яке має відбутись не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.

Статтею 133 КУзПБ встановлено, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Вимоги кредиторів за зобов`язаннями боржника, забезпеченими заставою майна фізичної особи, задовольняються за рахунок такого майна.

Кошти, отримані від продажу майна банкрута, що є предметом забезпечення, після покриття витрат, пов`язаних з утриманням, збереженням та продажем цього майна, та сплати додаткової винагороди арбітражного керуючого відповідно до положень статті 30 цього Кодексу використовуються виключно для задоволення вимог кредитора за зобов`язаннями, які таке майно забезпечує.

Вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:

1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;

2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;

3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.

Вимоги кредитора ОСОБА_4 обґрунтовані такими обставинами.

03.12.2020 між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 складено боргову розписку, якою підтверджується передання коштів в розмірі 29 000,00 грн. Розпискою передбачено сплату 5% за користування коштами, тому загальна сума боргу збільшилась на суму 14500,00 грн та складає 43 500,00 грн

За вказаних обставин, ОСОБА_4 заявлено грошові вимоги до ОСОБА_1 в сумі 43 500,00 грн.

За результатами розгляду кредиторських вимог, керуючим реструктуризацією боржника, арбітражним керуючим Рябчуном Р.М. подано суду та кредитору повідомлення, яким грошові вимоги ОСОБА_4 визнано.

Розглядаючи кредиторські вимоги ОСОБА_4 , господарський суд враховує наступне.

Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.

Отже, аналіз норм права дозволяє зробити висновок, про те що спеціальне законодавство про банкрутство визначає особливий порядок розгляду грошових вимог кредитора у процедурі банкрутства шляхом їх визнання (відхилення) внаслідок розгляду по суті.

За приписами частини першою статті першої Кодексу України з процедур банкрутства кредитором є, зокрема, юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу.

Грошові вимоги ОСОБА_4 підтверджуються копією розписки від 03.12.2020 на суму 29000,00 грн, строк повернення позики - 03.10.2021, з нарахуванням 5,0 відсотків на місяць від суми боргу.

Згідно до ст. ст. 173, 174, 193 Господарського кодексу України господарський договір є підставою виникнення прав і обов`язків, які повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, договору, а одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається, крім випадків, передбачених законом. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ст.1046 Цивільного кодексу України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

За приписами ст. 1047 Цивільного кодексу України, договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

У постанові Верховного Суду від 03 червня 2020 року у справі № 640/7558/17 вказано, що "за своїми правовими ознаками договір позики є реальною, односторонньою, оплатною або безоплатною угодою, на підтвердження якої може бути надана розписка позичальника, яка є доказом не лише укладення договору, але й посвідчує факт передання грошової суми позичальнику".

За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який боржник видає кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання від кредитора певної грошової суми або речей.

Досліджуючи боргові розписки чи договори позики, суди повинні виявляти справжню правову природу укладеного договору, а також надавати оцінку всім наявним доказам і залежно від установлених результатів робити відповідні правові висновки.

Статтею 545 ЦК України визначено, що прийнявши виконання зобов`язання, кредитор повинен на вимогу боржника видати йому розписку про одержання виконання частково або в повному обсязі. Якщо боржник видав кредиторові борговий документ, кредитор, приймаючи виконання зобов`язання, повинен повернути його боржникові. У разі неможливості повернення боргового документа кредитор повинен вказати про це у розписці, яку він видає. Наявність боргового документа у боржника підтверджує виконання ним свого обов`язку. У разі відмови кредитора повернути борговий документ або видати розписку боржник має право затримати виконання зобов`язання. У цьому разі настає прострочення кредитора.

Отже, наявність оригіналу боргової розписки у кредитора свідчить про те, що боргове зобов`язання у боржника ( ОСОБА_1 ) виникло перед кредиторами та не виконане.

Узгодження сторонами істотних умов договору позики, факт отримання грошових коштів ОСОБА_1 підтверджується змістом розписки та не заперечується боржником. У зв`язку з чим підтверджено правовідносини позики, факт передання боржнику в позику коштів, його зобов`язання повернути кошти кредитору та сплату 5% на місяць від суми боргу за період з 03.12.2020 по 03.10.2021 в розмірі 14 500,00 грн.

Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором (частина перша статті 1049 ЦК України).

Разом з тим, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 120 КУзПБ, з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав.

З огляду на викладене, строк виконання грошових зобов`язань ОСОБА_1 перед ОСОБА_4 в розмірі 29000,00 грн вважається таким, що настав.

В результаті дослідження всіх обставин справи, господарський суд дійшов висновку, що грошові вимоги кредитора ОСОБА_4 в сумі 43 500,00 грн є обґрунтованими та підлягають визнанню.

Інші кредитори, після офіційного оприлюднення зазначеного оголошення, за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, до господарського суду з письмовими заявами з вимогами до боржника не звертались.

Згідно ч.2 ст.47 КУзПБ, розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

Відповідно до ч.4 ст.45 КУзПБ кредитор - ОСОБА_4 , є конкурсним, однак не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів, оскільки його вимоги заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті.

Разом з тим, за нормами ст. 48 КУзПБ у зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу, зокрема, конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання (абз. 3 ч. 1).

Згідно ст. 123 КУзПБ, участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (абз. 2 ч. 1). Рішення про затвердження плану реструктуризації боргів приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо. План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів (ч. 5).

З огляду на викладене, суд вважає за доцільне закінчити попереднє засідання.

Керуючись ст. 45, 47, 48, 113, 122, 123 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати кредитором у справі № 912/2653/21 по відношенню до боржника - ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 :

ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_2 ) з грошовими вимогами на суму 43 500,00 грн.

2. Зобов`язати керуючого реструктуризацією, арбітражного керуючого Рябчуна Р.М.:

- внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення вимог;

- протягом трьох робочих днів після постановлення даної ухвали письмово повідомити кредитора про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення;

- провести збори кредиторів, які мають відбутись не пізніше 14 днів з дня постановлення цієї ухвали;

- направити кредитору звіт про результати перевірки декларації боржника;

- надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника щодо розгляду звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

3. Призначити засідання господарського суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на 15.02.2022 о 11:00 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань №204.

4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.

5. Копії ухвали направити боржнику ОСОБА_1 (на офіційну електронну адресу, зареєстровану в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі - через систему "Електронний суд"), керуючому реструктуризацією - арбітражному керуючому Рябчуну Р.М. (електронною поштою ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_4 (на офіційну електронну адресу, зареєстровану в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі - через систему "Електронний суд").

Повний текст ухвали складено 14.01.2022.

Суддя Кабакова В.Г.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено26.01.2022
Номер документу102731079
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2653/21

Ухвала від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 22.06.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 15.05.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 15.02.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 07.02.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 14.01.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 28.12.2021

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 22.12.2021

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 13.12.2021

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні