Ухвала
від 17.01.2022 по справі 915/1628/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

17 січня 2022 року Справа № 915/1628/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,

розглянувши матеріали

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; адреса для листування : 49027, м. Дніпро, а/с 1800; адреса електронної пошти : ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідентифікаційний код 14360570)

до відповідачів:

1) Фермерське господарство ВІКТОРІЯ ЛЮКС МИКОЛАЇВ (57263, Миколаївська обл., Вітовський р-н, село Новогригорівка, вул. Степова, буд. 5; адреса електронної пошти невідома ; ідентифікаційний код 23616637)

2) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; адреса електронної пошти невідома ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 )

про: солідарне стягнення 511 103,32 грн,

В С Т А Н О В И В:

09.11.2021 Акціонерне товариство Комерційний банк Приватбанк звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н від 18.10.2021 (вх. № 16805/21) (з додатками) в якій просить суд стягнути солідарно з Фермерського господарства ВІКТОРІЯ ЛЮКС МИКОЛАЇВ та ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором № б/н від 08.06.2019 в розмірі 511 103,32 грн (365 705,21 грн - заборгованість за кредитом; 64 364,11 грн - заборгованість по процентам за користування кредитом; 81 034,00 грн - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором).

Положеннями ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 174 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суд відкриває провадження протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому ч. 8 цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

З урахуванням наведеного судом 11.11.2021 направлялися відповідні запити стосовно відповідача - фізичної особи щодо отримання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області, Центру надання адміністративних послуг Благодатненської сільської ради.

22.11.2021 судом від Благодатненської сільської ради отримано лист № 1025/02-12 від 19.11.2021, з змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 не зареєстрована та не проживає.

03.12.2021 до суду від Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області надійшов лист б/н та без дати (вх. № 18220/21), з якого судом встановлено, що з 07.05.1999 ОСОБА_1 зареєстрована в селі Новогригорівка Жовтневого району. Водночас точної адреси вказаної особи суду повідомлено не було.

З урахуванням наведеного, 13.12.2021 (у зв`язку з перебуванням судді Смородінової О.Г. на лікарняному у період з 06.12.2021 по 10.12.2021) судом було направлено запит стосовно відповідача - фізичної особи щодо отримання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи до Шевченківської сільської ради (до складу якої входить село Новогригорівка колишнього Жовтневого району).

Після отримання 12.01.2022 від Шевченківської сільської ради інформації про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за такими підставами.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

За змістом статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк б/н від 18.10.2021 (вх. № 16805/21) не відповідає вимогам ст. 162, 164 ГПК України, оскільки:

По-перше , позовна заява не містить відомостей, передбачених ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме:

1) в позовній заяві вказано неправильну адресу місцезнаходження відповідача-2 , що суперечить вимогам п. 2 ч. 3 ст. 162. Так, позивач зазначає місцезнаходженням ОСОБА_1 - АДРЕСА_2 .

Суд зауважує, що Арбузинський район Миколаївської області було ліквідовано постановою Верховної Ради України № 807-IX від 17.07.2020 Про утворення та ліквідацію районів . Територія вказаного району увійшла до складу утвореного цією ж постановою Первомайського району Миколаївської області.

Із відповідей Благодатненської сільської ради, Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області, Шевченківської сільської ради на запити суду, встановлено, що адресою реєстрації (місце проживання (перебування) фізичної особи) ОСОБА_1 є АДРЕСА_2 .

Суд зауважує, що Миколаївський район Миколаївської області було утворено постановою Верховної Ради України № 807-IX від 17.07.2020 Про утворення та ліквідацію районів у складі територій Березанської селищної, Веснянської сільської, Воскресенської селищної, Галицинівської сільської, Коблівської сільської, Костянтинівської сільської, Куцурубської сільської, Миколаївської міської, Мішково-Погорілівської сільської, Нечаянської сільської, Новоодеської міської, Ольшанської селищної, Очаківської міської, Первомайської селищної, Радсадівської сільської, Степівської сільської, Сухоєланецької сільської, Чорноморської сільської, Шевченківської сільської територіальних громад , затверджених Кабінетом Міністрів України.

При цьому, відповідно до п. 1 статті 1.1.1 Статуту Шевченківської сільської ради Вітовського (стара назва району - Жовтневий) району Миколаївської області, відповідна рада утворена шляхом добровільного об`єднання територіальних громад населених пунктів: села Шевченкове, села Новогригорівка , села Зоря , селища Луч, села Зелений Гай , села Оленівка, села Мирне, села Котляреве, села Новоруське, села Шевченко, селища Полігон та селища Водник.

Таким чином, вказуючи адресу відповідача-2 позивач неправильно зазначив населений пункт, помилково визначивши його як смт. Новогригорівка Арбузинського району Миколаївської області (зараз смт Новогригорівка Первомайського району Миколаївської області), замість правильного: село Новогригорівка Вітовського (Жовтневого) району Миколаївської області (зараз село Новогригорівка Миколаївського району Миколаївської області).

2) позовна заява не містить належного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини , що суперечить вимогам п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, зокрема: не зазначено доказів, що підтверджують вказані позивачем у позові обставини, а саме - про те, що заявки на гарантований платіж, які були надані банку через систему Приват24, були підписані позичальником із використанням електронного цифрового підпису .

По-друге , до позовної заяви не додано документів, передбачених ст. 164 ГПК України, а саме: документів, які підтверджують відправлення відповідачу - фізичній особі - ОСОБА_1 на її дійсну адресу ( АДРЕСА_2 ) копії позовної заяви і доданих до неї документів (п. 1 ч. 1 ст. 164).

За приписами ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Додатково, суд вважає за можливе запропонувати позивача надати суду та направити іншим учасникам справи

Таким чином, керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк б/н від 18.10.2021 (вх. № 16805/21) залишити без руху.

2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки у 10-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.Г. Смородінова

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення17.01.2022
Оприлюднено26.01.2022
Номер документу102732023
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1628/21

Рішення від 14.02.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 18.11.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 04.10.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 08.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 17.01.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні