ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.01.2022 Справа № 917/46/22
Суддя Господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., розглянувши матеріали
позовної заяви Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України , вул. Шведська Могила, 1, м.Полтава, Полтавська область, 36013 ; код ЄДРПОУ 00497006
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Оріол" , вул. Богомольця, 21, м.Ужгород, Закарпатська область, 88016; код ЄДРПОУ43378746
про розірвання договору та застосування правових наслідків такого розірвання у вигляді припинення зобов"язань
ВСТАНОВИВ:
Інститут свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України звернувся до Господарського суду Полтавської області з позовною заявою (вх.50/22 від 13.01.2022) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Оріол" про розірвання Договору №01/09 від 01.09.2021 року про надання послуг, пов"язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції (озима пшениця, ячмінь, соя, соняшник, кукурудза, осіннє дискування і оранка) та застосування правових наслідків такого розірвання у вигляді припинення зобов"язань .
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2022 зазначений позов передано на розгляд судді Ореховській О.О.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481,00 грн.
У прохальній частині позовної заяви позивачем заявлені дві немайнові вимоги:
- про розірвання Договору №01/09 про надання послуг, пов"язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції (озима пшениця, ячмінь, соя, соняшник, кукурудза, осіннє дискування і оранка) від 01.09.2021 року укладеного між Інститутом свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фірма Оріол";
- про застосування правових наслідків такого розірвання у вигляді припинення зобов"язань Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України та Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Оріол" за Договором №01/09 про надання послуг, пов"язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції (озима пшениця, ячмінь, соя, соняшник, кукурудза, осіннє дискування і оранка) від 01.09.2021 року.
.Отже, позивачу при зверненні з даним позовом до суду було необхідно сплатити судовий збір в сумі 4 962, 00 грн. ( 2 481,00 грн.*2 = 4 962, 00 грн.).
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що Інститутом свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України до позовної заяви додано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору, звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін. Отже, за приписами зазначеної норми, звільнення від сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Отже, відстрочення або розстрочення сплати судового збору, звільнення від його сплати є правом, а не обов`язком суду. Такий висновок випливає безпосередньо із змісту наведеної норми, яка, крім того, не містить чіткого переліку обставин майнового стану, який тягне за собою в якості наслідків відстрочення або розстрочення сплати судового збору або звільнення від сплати судового збору. Тому, оцінка майнового стану сторони здійснюється судом на підставі оцінки доказів. Обґрунтування обставин майнового стану сторони, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. А відтак, сторона повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
В обґрунтування клопотання останній посилається на те, що розпорядженням начальника управління Державної казначейської служби України у Полтавській області №1 від 05.01.2022 було зупинено операції з бюджетними коштами по рахункам Інституту на строк до 01 лютого 2022 року включно. Вказане розпорядження позивач зазначає, як додаток до клопотання.
Однак, подане клопотання про відсточення сплати судового збору не містить підпису уповноваженої особи, а розпорядження на яке здійснено посилання в тексті клопотання, як на підставу для звільнення від сплати від судового збору, позивачем взагалі до клопотання не додано, що підтверджується Актом канцелярії Господарського суду Полтавської області від 13.01.2022 року про відсутність додатку .
Отже, на підставі вищевикладеного суд відмовляє позивачу в задоволенні клопотання про звільнення його від сплати судового збору.
Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України без руху.
Для усунення зазначених судом недоліків у поданій позовній заяві, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 4 962, 00 грн та надати суду докази його сплати.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 164,174,234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення даної ухвали.
3.Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала підписана 18.01.2022 року
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню (ст.ст.235,255 ГПК України).
Суддя Ореховська О.О.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2022 |
Оприлюднено | 26.01.2022 |
Номер документу | 102733105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні