Ухвала
від 06.01.2022 по справі 925/9/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

06 січня 2022 року Черкаси справа №925/9/22

Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю КПП Центр до Товариства з обмеженою відповідальністю КТС СЕРВІС про стягнення 987 491,87 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю КПП Центр звернулося у Господарський суд Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю КТС СЕРВІС , у якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість за договором поставки №546722 від 01.02.2019 у розмірі 987491,87 грн з яких: 822 909,89 грн суму основного боргу, 164 581,98 грн двадцять відсотків штрафу та відшкодувати судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 14812,38 грн та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 25000,00 грн.

Позовна заява відповідає вимогам, які встановлені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, які встановлені Господарським процесуальним кодексом України, немає.

Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

У тексті позовної заяви однією з вимог позивач просить суд вжити заходів щодо забезпечення позову та накласти арешт на майно (грошові кошти) у розмірі позовних вимог, на рахунки що належать відповідачеві.

У відповідності до частини 1 статті 139 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити, зокрема: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Частиною 5 статті 139 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до клопотання про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову справляється судовий збір в розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При цьому, відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2022 рік встановлено у розмірі 2207,00 грн. Отже, заява про забезпечення позову, подана у 2022 році, має бути оплачена судовим збором у розмірі 1 240,00 грн.

Водночас, як встановлено судом, позивач не надав доказів сплати судового збору до заяви про забезпечення позову. Як вбачається з матеріалів доданих до позовної заяви на підтвердження сплаченого судового збору позивачем надано платіжне доручення №520 від 20.12.2021, за якою заявником сплачено 14812,38 грн, за подання до суду позовної заяви (987491,87*1,5%). Отже, судовий збір за подання заяви про забезпечення позову позивачем не оплачено, що не відповідає вимогам, встановленим статті 139 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу. Водночас, оскільки вказана заява міститься у прохальній частині позовної заяви, фактично повернути заяву про забезпечення позову суд немає змоги, отже вказана заява не буде розглядатися судом.

Крім того, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд провести судове засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні позивач зазначає суди у яких необхідно забезпечити проведення відеоконференцію: Господарський суд Львівської області (79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128), Західний апеляційний господарський суд (79000, м. Львів, вул. Личаківська, 81), або Восьмий апеляційний адміністративний суд (79000, м.Львів, вул. Саксаганського, 13).

Розглянувши вказане клопотання, суд вважає, що воно підлягає до задоволення з таких підстав. Згідно з частинами п`ятою, сьомою-дев`ятою статті 197 Господарського процесуального кодексу України, за клопотанням учасника справи, суд може постановити ухвалу про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Керуючись статтями 176, 197, 233-235, Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю КПП Центр до розгляду і відкрити провадження у справі.

2.Повернути без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю КПП Центр про забезпечення позову.

3.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

4.Призначити підготовче засідання у справі об 10:00 "15" лютого 2022 року у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: бульвар Шевченка, будинок 307, зал судових засідань №314, м. Черкаси, Черкаська область, 18005.

5.Відповідачу: надати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази у строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття, одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

6 .Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю КПП Центр про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити. Доручити Господарському суду Львівської області (79014, м.Львів, вул. Личаківська, 128) забезпечити проведення судового засідання у справі №925/9/22, яка призначена до розгляду на 10 год 00 хв 15 лютого 2022 року в режимі відеоконференції в приміщенні суду. У судовому засіданні в режимі відеоконференції братиме участь позивач. Копію ухвали суду негайно надіслати на електронну адресу Господарського суду Львівської області (inbox@lv.arbitr.gov.ua) та на електронну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю КПП Центр (lawyer@kpp-centr.com.ua).

7.При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

8.Роз`яснити сторонам про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки у підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи без поважних причин не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.

9.Повідомити сторонам веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - сourt.gov.ua/fair/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.І.Кучеренко

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.01.2022
Оприлюднено26.01.2022
Номер документу102734848
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/9/22

Судовий наказ від 16.06.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Рішення від 25.04.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 05.04.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 14.03.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 15.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 06.01.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні