КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/277/22
Провадження № 2/552/799/22
У Х В А Л А
25.01.2022 року суддя Київського районного суду м. Полтави Кузіна Ж.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лікеро-горілчаний завод Полтавський про визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись в Київський районний суд м. Полтави з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Лікеро-горілчаний завод Полтавський про визнання права власності.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
До позовної заяви не надано документів, що підтверджують сплату судового збору.
Позивачами подана заява про відстрочення сплати судового збору до судового розгляду посилаючись на тяжкий матеріальний стан.
Статтею 8 Закону України Про судовий збір визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір та статті 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Позивачі будь-яких посиланнь на докази на підтвердження тяжкого матеріального становища суду не надали.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи суму позову 186 294 грн., вимоги ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір сума судового збору складає 1 862 грн. 94 коп. , який підлягає сплаті :
Реквізити рахунку для зарахування судового збору до Київського районного суду м. Полтави:
Номер рахунку (IBAN): UA628999980313141206000016714
Отримувач: ГУК у Полтавській області /Київський р-н/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37959255
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
В призначенні платежу необхідно обов`язково вказувати: Судовий збір за позовом
Згідно ч.7 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Згідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач згідно ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лікеро-горілчаний завод Полтавський про визнання права власності залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання даної ухвали.
У випадку, якщо зазначені недоліки не будуть усунуті в зазначений термін, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачам.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Ж.В.Кузіна
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2022 |
Оприлюднено | 27.01.2022 |
Номер документу | 102739745 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні