Ухвала
від 25.01.2022 по справі 910/981/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

25.01.2022Справа № 910/981/22

Суддя Господарського суду міста Києва Курдельчук І.Д., дослідивши у нарадчій кімнаті матеріали (вх.№981/22)

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю АЙК`ЮВІА ТЕХНОЛОДЖИ СОЛЮШНС УКРАЇНА (код 37334198; 03038, м. Київ, вул. Миколи Амосова, буд. 12; e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІНГС ЕНД ФРІМЕН КЕПІТАЛ (Реєстраційний №205271463, Грузія, 0102, м. Тбілісі, вул.. Марджанішвілі, 6)

про стягнення 20 117,56 дол. США

без виклику представників сторін,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю АЙК`ЮВІА ТЕХНОЛОДЖИ СОЛЮШНС УКРАЇНА (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІНГС ЕНД ФРІМЕН КЕПІТАЛ (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за Договором №ВС-01-WEFG-18 від 18.12.2018 про надання послуг (далі - Договір).

Позов обґрунтований невиконанням ТОВ ВІНГС ЕНД ФРІМЕН КЕПІТАЛ (юридичної особи - нерезидента України, зареєстрованої за законодавством Республіки Грузія), своїх зобов`язань за Договором в частині оплати за надані Позивачем консультаційні послуги, у зв`язку із чим утворилась заборгованість в розмірі 18520 дол. США. Крім суми основної заборгованості Позивач просить стягнути 3% річних в розмірі 1597,56 дол. США.

Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

У прохальній частині позовної заяви Позивач просить стягнути з Відповідача 20117,56 дол. США, з яких: 18 520,00 основного боргу; 1 597,56 дол. США- 3% річних від простроченої суми.

Разом з тим, в описовій частині позовної заяви (1 аркуш, п.2 позову) Позивач вказує, що: Відповідач належним чином не виконав зобов`язання за Договором щодо оплати наданих Позивачем послуг, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 31 853,64 доларів США .

Також, згідно розрахунку 3 % річних, що міститься на аркуші 5 позову у п.25, Позивач вказує, що: Разом. 1003 дні. Сума нарахованих процентів: 1 525,23 грн. .

А тому, позивачеві слід визначитись з ціною позову та надати обґрунтування суми основного боргу (18 520,00 дол. США) та 3% річних (1 597,56 дол. США).

Пунктами 8, 9 і 10 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено,що позовна заява повинна містити:

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд встановив, що позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви та не вказано їх місцезнаходження.

Також позовна заява не містить ні попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, ані підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суд зазначає, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу з дотриманням вимог статті 172 Господарського процесуального кодексу України є, зокрема, опис вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об`єкта поштового зв`язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі може бути, зокрема, бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком про відправлення.

Позивачем не додано жодних доказів на підтвердження виконання вимог статті 172 ГПК України.

Натомість до позову долучено копію позовної заяви з додатками, разом на 25 аркушах для надіслання її боржнику із клопотанням про вручення документів судом.

Передумовою судового дорученя про надання правової допомоги є наявність справи у провадженні суду. Водночас відкриттю провадження у справі передує виконання позивачем вимог процесуального закону.

Суд звертає увагу Позивача, що останній не вправі делегувати суду свій обов`язок встановлений ч.1 статті 172 ГПК України з надіслання позову Відповідачу до відкриття провадження у справі.

Крім того, відповідно до частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частин першої - третьої статті 74 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч.1) У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою (ч.2). Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.3).

Відповідно до частини другої статті 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно зі ст.91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1). Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.2). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4).

Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.

Напис про засвідчення копії складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії, на кожній сторінці або на звороті прошитого пакету додатків.

Натомість, Позивачем подано копії доказів на яких відсутні відповідні відмітки про відповідність копій оригіналам, що не можуть вважатись судом як належні докази.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху в порядку статті 174 Господарського процесуального кодексу України та встановити позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання суду: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються; переліку документів та інших доказів, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позову; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; доказів надсилання на адресу відповідача копії позову та документів доданих до позовної заяви; належним чином засвідчені копії доданих до позову додатків.

Крім того, щодо клопотання Позивача про вручення документів, що подано разом із позовом, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України

Питання звернення до іноземного суду із судовим дорученням, за необхідності, буде вирішуватись судом в процесі відкриття провадження у справі або на етапі підготовчого засідання. З огляду на залишення позову без руху, дане клопотання є передчасним.

При цьому, Державною мовою Грузії є Грузинська мова . Долучений до клопотання Позивача текст позову російською мовою без нотаріального засвідчення перекладу є неналежним.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя Господарського суду міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю АЙК`ЮВІА ТЕХНОЛОДЖИ СОЛЮШНС УКРАЇНА до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІНГС ЕНД ФРІМЕН КЕПІТАЛ про стягнення 20 117,56 дол. США залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків, шляхом подання суду:

- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;

- переліку документів та інших доказів, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позову;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- доказів надсилання на адресу відповідача копії позову та документів доданих до позовної заяви;

- належним чином засвідчених копій доданих до позову додатків.

3. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набрала законної сили 25.01.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ігор Курдельчук

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.01.2022
Оприлюднено27.01.2022
Номер документу102746655
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/981/22

Рішення від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 08.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 04.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 02.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 25.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні