ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" січня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/3749/21
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.,
секретар судового засідання Овчар А.С.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» від 05.01.2022 за вх. ГСОО № 2-15/22 про виправлення помилки у виконавчому документі у справі №916/3749/21
за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» (вул. Віри Інбер, 5, приміщення 302н, м. Одеса, 65014)
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріекс» (вул. Базарна, 60, м. Одеса, 65012)
про стягнення 592906,80 грн,
за участю представників учасників справи:
від позивача : Гудков С.О.,
від відповідача : не з`явився.
ВСТАНОВИВ :
Господарським судом Одеської області у складі судді Бездолі Д.О. розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріекс» про стягнення коштів в розмірі 592906,80 грн.
Ухвалою суду від 31.12.2021 судом було задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» про забезпечення позову у цій справі; вжито заходи забезпечення позову у справі №916/3749/21 шляхом накладення арешту на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріекс» (вул. Базарна, 60, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 33017299), в межах суми в розмірі 579150,00 грн, які обліковуються на рахунках у банках або інших фінансових установах, виявлених державним або приватним виконавцем під час виконавчого провадження, за виключенням грошових коштів, що перебувають на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом.
05.01.2022 від позивача до суду за вх. ГСОО № 2-15/22 надійшла заява, в якій останній просить суд виправити помилку у вищевказаній ухвалі суду від 31.12.2021, шляхом зазначення строку пред`явлення цієї ухвали, як виконавчого документу, до виконання відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.4 Закону України Про виконавче провадження .
Ухвалою суду від 10.01.2022 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» про виправлення помилки у виконавчому документі у справі №916/3749/21 було прийнято до розгляду у судовому засіданні, яке призначено на "17" січня 2022 о 13:45.
17.01.2022 у судове засідання з`явився представник позивача, який подану заяву підтримав в повному обсязі та просив суд її задовольнити. При цьому позивач повідомив суду, що 06.01.2022 приватним виконавцем виконавчого округу Одеської області Парфьоновим Г.В. було винесено повідомлення №8 про повернення виконавчого документу - ухвали суду від 31.12.2021 у цій справі про забезпечення позову без прийняття до виконання, у зв`язку з невідповідністю виконавчого документу вимогам п.7 ч.1 ст.4 Закону України Про виконавче провадження , а саме не зазначенням в ухвалі суду строку пред`явлення виконавчого документу до виконання. На підтвердження цих пояснень представником позивача у судовому засіданні було надано суду копію зазначеного повідомлення.
Представник відповідача у судове засідання 17.01.2022 не з`явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, а отже враховуючи, що згідно з ч. 3 ст. 328 ГПК України неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, суд вважає можливим розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» за відсутності представника відповідача.
Розглянувши вищевказану заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АФ-ГРУПП» , суд дійшов висновку про таке.
Частиною 1 статті 144 ГПК України визначено, що ухвала господарського суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
За умовами п.2 ч.1 ст.3 Закону України Про виконавче провадження відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі, зокрема, таких виконавчих документів: ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про виконавче провадження визначено, що у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання . У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.12 Закону України Про виконавче провадження виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
За змістом ч. 1 та ч. 2 ст. 243 ГПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно з ст. 328 ГПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання. Про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом. Ухвала суду за результатами розгляду заяви може бути оскаржена у порядку, встановленому цим Кодексом.
Приймаючи до уваги, що ухвала Господарського суду Одеської області від 31.12.2021 у справі №916/3749/21 про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом, суд дійшов висновку про необхідність виправлення її резолютивної частини шляхом доповнення текстом такого змісту: Ухвала є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Ухвала може бути пред`явлена до виконання в строк, встановлений ст.12 Закону України Про виконавче провадження .
Керуючись ст.ст. 234, 243, 328 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1 . Виправити резолютивну частину ухвали Господарського суду Одеської області від 31.12.2021 у справі №916/3749/21 шляхом доповнення текстом такого змісту: Ухвала є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Ухвала може бути пред`явлена до виконання в строк, встановлений ст.12 Закону України Про виконавче провадження .
Повну ухвалу складено 17.01.2022.
Ухвала набрала законної сили 17.01.2022 та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Південно-західного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 ГПК України.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2022 |
Оприлюднено | 27.01.2022 |
Номер документу | 102747022 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні