номер провадження справи 27/217/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.01.2022 Справа № 908/3370/21
м. Запоріжжя Запорізька область
Господарський суд Запорізької області у складі судді Дроздової С.С . при секретарі судового засідання Камаєвій О.М., розглянувши матеріали справи
до відповідача 1: Фізичної особи-підприємця Садового Олександра Євгенійовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Садал" (69083 м. Запоріжжя, вул. Луганська, буд. 29, ідентифікаційний код юридичної особи 42397726)
про стягнення 188 089 грн. 66 коп.
за участю
представника позивача: не прибув
представник відповідача 1: не прибув
представник відповідача 2: не прибув
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК" звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою про солідарне стягнення з Фізичної особи-підприємця Садового Олександра Євгенійовича та Товариства з обмеженою відповідальністю "Садал" 131 247 грн. 00 коп. заборгованості по тілу кредиту (в т.ч. прострочена), 0 грн. 05 коп. заборгованості по відсотках, 38 045 грн. 57 коп. заборгованості по комісії (в т.ч. прострочена), 13 654 грн. 39 коп. пені на суму простроченої заборгованості за період з 05.05.2021 до 03.11.2021, 5 142 грн. 65 коп. штрафу.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.11.2021 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3370/21 та визначено до розгляду судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 25.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/3370/21, присвоєно справі номер провадження 27/217/21.
Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження на 13.12.2021.
Ухвалою суду від 13.12.2021 в порядку ст. 216 ГПК України розгляд справи відкладено на 24.01.2022.
Відповідно до ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, за наявності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу проти здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою відеозаписувального технічного засобу - таке фіксування здійснюється лише за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Технічна фіксація здійснюється на комплексі "Акорд". Проведено перевірку комплексу, комплекс працездатний.
Представники позивача, відповідачів 1, 2 у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомляли. Клопотань про розгляд справи за відсутності уповноважених представників відповідача 1 та відповідача 2 або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце проведення судового засідання позивач та відповідачі 1, 2 були повідомлені своєчасно та належним чином. Своїм правом бути присутнім у судовому засіданні позивач та відповідачі 1, 2 не скористалися.
Від позивача 30.12.2021 надійшла на електронну адресу суду заява про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно із ч. 1 ст. 41 зазначеного Кодексу, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 42 наведеного Кодексу, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 ГПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Суд визнає явку у судове засідання позивача, відповідача-1, відповідача-2 обов`язковою.
За приписами ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Згідно ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Статтею 177 ГПК України встановлено, що завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд в тому числі вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; вирішує заяви та клопотання учасників справи; направляє судові доручення; встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання.
Згідно ст. 210 ГПК України, суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.
За змістом ч. 2 ст. 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
За вказаних обставин, господарський суд Запорізької області переходить від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначає підготовче засідання.
Керуючись ст. ст. 42, 46, 120, 182, 183, 232, 234, 250 ч.6 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 908/3370/21 за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче провадження призначити на 21 лютого 2022 об 11 год. 45 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 2, кабінет № 116.
Телефон гарячої лінії господарського суду Запорізької області: (061) 764-89-30.
3. Явку учасників судового процесу визнати обов`язковою (у разі направлення у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі документи, що підтверджують повноваження представника відповідно до вимог ст. 60 ГПК України).
4. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали буде розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2022 |
Оприлюднено | 28.01.2022 |
Номер документу | 102796673 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні