Рішення
від 28.01.2022 по справі 923/1407/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 січня 2022 року Справа № 923/1407/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б., розглянувши справу

за позовом: Публічного акціонерного товариства "МТБ БАНК", м.Чорноморськ Одеської області

до відповідача-1: Приватного сільськогосподарського підприємства "АНГЕЛІНА", м.Херсон

відповідача-2: Абраамян Арміне, м.Херсон

про стягнення заборгованості в сумі 73169,32 грн.

без виклику представників сторін

Позивач Публічне акціонерне товариство "МТБ БАНК", м.Чорноморськ звернувся до господарського суду із позовом до відповідача-1 Приватного сільськогосподарського підприємства "Ангеліна", м.Херсон, відповідача-2 Абраамян Арміне, м.Херсон про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 73169,32 грн.

Ухвалою від 17.11.2021 зобов`язано відділ реєстрації місця проживання фізичних осіб ХМР надати інформацію про місце проживання (перебування) відповідача-2.

Ухвалою від 01.11.21 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків.

08.11.2021 на виконання вимог ухвали суду від 01.11.2021 надано інформацію про реєстрацію відповідача-2 Абраамян Арміне.

15.11.2021 позивачем усунуто недоліки позову, про що подано відповідну заяву і докази.

Ухвалою від 17.11.2021 відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.

Згідно з ч. 1, 2 ст.161 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

Частиною 3 ст.161 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках.

За приписами ч.1 ст.165 Господарського процесуального кодексу України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Проте, відповідач-1 та відповідач-2 відзиви на позовну заяву не надали, ухвала господарського суду від 17.11.2021 про відкриття провадження у справі, направлена відповідачам за адресами, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та підтверджені листом Департаменту адміністративних послуг Херсонської міської ради від 08.11.2021 №16-21/984-5, повернулась до господарського суду з відмітками поштового відділення "адресат відсутній за вказаною адресою".

Суд враховує, що згідно з п. 5 ч. 6 ст.242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому відділенні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Отже, якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, в даному випадку за адресою, відомості щодо якої містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та підтверджено листом Департаменту адміністративних послуг Херсонської міської ради від 08.11.2021 №16-21/984-5, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення, інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

З огляду на викладене, враховуючи термін зберігання поштової кореспонденції відділенням поштового зв`язку та її повернення до суду із відміткою поштового відділення "адресат відсутній за вказаною адресою", суд дійшов висновку, що відповідно до п. 5 ч. 6 ст.242 ГПК України ухвала суду вважається врученою відповідачам в день проставлення у поштовому відділенні штампу із відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".

Крім того, суд враховує, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України, ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень", усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст.3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що учасники справи не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалами суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Отже, судом дотримані вимоги процесуального закону щодо належного та своєчасного повідомлення учасників про розгляд даної справи.

Разом з тим, стаття 43 Господарського процесуального кодексу України зобов`язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватись процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ч.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондується із ч.2 ст.178 цього Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ст.13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

З урахуванням наведеного, розгляд справи проводився за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.4 ст.240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Судове рішення підписано без його проголошення у відповідності до приписів ч.4 ст.240 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд, -

в с т а н о в и в:

Позивач Публічне акціонерне товариство "МТБ БАНК", м.Чорноморськ звернувся до господарського суду із позовом до відповідача-1 Приватного сільськогосподарського підприємства "Ангеліна", м.Херсон, відповідача-2 Абраамян Арміне, м.Херсон про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 73169,32 грн.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, з огляду на наступне.

Як слідує з матеріалів справи та встановлено господарським судом, 05.06.2020 між Публічним акціонерним товариством "МТБ БАНК" та Приватним сільськогосподарським підприємством "Ангеліна" було укладено Кредитний договір № К03993/2020.

Згідно з п. 1.1, на умовах цього Договору Банк зобов`язується надати Позичальнику грошові кошти у вигляді непоновлюваної кредитної лінії з лімітом заборгованості 246387,00 грн., а Позичальник зобов`язується прийняти, використати за цільовим призначенням та повернути Банку Кредит, сплатити за користування Кредитом 9,99% річних, комісії, пені і штрафи та інші платежі, що будуть нараховані відповідно до умов цього Договору.

Видача коштів за Кредитом відбувається траншами (частинами) на підставі письмових повідомлень (заявок) Позичальника, що є невід`ємною частиною цього Договору.

За умовами Договору Позичальник має право отримувати кошти таким чином, щоб загальна сума отриманих коштів (траншів) за Кредитом не перевищувала встановленої суми кредитної лінії.

Згідно п.1.2, кредит надається на придбання обладнання для іригаційних систем виключно у компанії "Уніфер".

Відповідно до п. 1.3. Кредитного договору, Банк відкриває Позичальнику кредитну лінію з 05.06.2020 по 04.06.2021 включно. Погашення Кредиту відбувається відповідно до графіку погашення, передбаченого п.2.5 цього Договору.

Видача Кредиту відбувається шляхом перерахування грошових коштів з позичкового рахунку на поточний рахунок Позичальника в національній валюті України (у гривні) у Банку, МФО 328168, або за погодженням з Банком, на інший рахунок, зазначений Позичальником у повідомленні (заявці) на транш, яка подається відповідно до п. 1.1. даного Договору.

Відповідно до п.2.6. Кредитного договору, сплата нарахованих Банком процентів за користування кредитом здійснюється Позичальником на транзитний рахунок, зазначений у п.2.2 цього Договору.

Нарахування Банком процентів за користування кредитом здійснюється щоденно, починаючи з дати виникнення фактичної заборгованості на позичковому рахунку, зазначеному в п.2.2. цього Договору, до дати повного погашення кредиту. Проценти нараховуються на фактичний залишок заборгованості за кредитом, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та 360 днів у році.

Проценти сплачуються Позичальником щомісяця в останній робочий день поточного місяця і в день фактичного повного погашення Кредиту.

Банк виконав свої зобов`язання за Кредитним договором та надав Позичальнику кошти в сумі 246387,00 грн., що підтверджується випискою з рахунку № НОМЕР_1 за період з 05.06.2020 по 04.10.2021 та меморіальним ордером № 23403461 від 05.06.2020.

Водночас, Позичальником порушуються умови Кредитного договору в частині строків та сум сплати відсотків за користування кредитом та основного боргу кредиту.

Станом на 04.10.2021 заборгованість за Кредитним договором складає 40449,30 грн.: заборгованість за кредитом - 39453,01 грн., заборгованість за процентами - 996,29 грн.

Відповідно до п.3.3.5.2. Кредитного договору, Позичальник зобов`язався направляти щоквартально на середньомісячній основі частину загального обсягу надходжень від господарської діяльності (за всіма поточними рахунками Позичальника, що відкриті в банківських установах) на власні поточні рахунки у Банку, пропорційно заборгованості Позичальника перед банком за всіма кредитними договорами до загального розміру кредитного портфеля Позичальника на кінець звітного кварталу.

Позичальником не виконані умови п.3.3.5.2. Кредитного договору з червня 2020 року по червень 2021 року.

Пунктом 5.4. Кредитного договору передбачено, що при порушенні Позичальником зобов`язання, передбаченого п.3.3.5.2. цього Договору, Позичальник сплачує Банку штраф у розмірі 1,0 % від первісної суми Кредиту, зазначеної у п.1.1 цього Договору, щомісяця до моменту виконання порушеного зобов`язання.

Розмір штрафу за порушення п.3.3.5.2. Кредитного договору становить 29566,44 грн. (246387,00 грн. (сума кредиту)*1,0%*12 (кількість місяців невиконання умов договору).

Відповідно до п.3.3.5.1. Кредитного договору передбачено, що Позичальник зобов`язаний самостійно надавати Банку:

- щокварталу (до 27-го числа місяця, наступного за звітним кварталом) - дані про суми надходжень у звітному кварталі на поточні рахунки Позичальника в інших банківських установах (із виділенням окремим рядком сум фактично отриманих кредитних коштів) та про стан заборгованості за кредитами, отриманими в інших банківських установах, щокварталу (не пізніше 27-го числа місяця, наступного за звітним кварталом) - квартальну фінансову звітність (Баланс (Звіт про фінансовий стан), Форма № 1 ( код за ДКУД 1801001), Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), Форма № 2 (Код за ДКУД 1801003), Декларацію про прибуток підприємства,

- щорічно (не пізніше 01 березня наступного за звітним роком) - податкову декларацію/річну фінансову звітність (Баланс (Звіт про фінансовий стан), Форма № 1 ( код за ДКУД 1801001), Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), Форма № 2 (Код за ДКУД 1801003), Декларацію про прибуток підприємства іншу інформацію на вимогу Банку, у тому числі - про належне Позичальнику на праві власності або повного господарського відання майно.

Позичальником не виконані умови договору щодо надання даних (довідок) про суми надходжень у звітному кварталі на поточні рахунки Позичальника в інших банківських установах (із виділенням окремим рядком сум фактично отриманих кредитних коштів) та про стан заборгованості за кредитами, отриманими в інших банківських установах за 3, 4 квартали 2020, 1 квартал 2021.

Пунктом 5.3. Кредитного договору передбачено, що при порушенні Позичальником зобов`язань, передбачених 3.3.5.1. цього Договору, Позичальник сплачує Банку за кожний випадок порушення штраф у розмірі 0,07% від суми Кредиту, зазначеної у п.1.1 цього Договору.

Розмір штрафу за порушення п.3.3.5.1. Кредитного договору становить 517,41 грн. (246387,00 грн. (сума кредиту)*0,07%*3 (кількість випадків порушень).

Пунктом 3.3.5.3. Кредитного договору передбачено, що Позичальник зобов`язаний попередньо письмово погоджувати з Банком одержання кредитів в інших фінансових установах.

Як слідує з довідки АТ "Райффайзен Банк Аваль" від 18.02.2021, відповідач-1 отримав в цьому Банку кредит, дата видачі 21.07.2020.

Згідно з п.5.5. Кредитного договору, при порушенні Позичальником зобов`язання, передбаченого п.3.3.5.3. цього Договору, Позичальник сплачує Банку за кожен випадок порушення штраф у розмірі 1.0% від суми кредиту, наданого Позичальнику у відповідності до п. 1.1 цього Договору.

Розмір штрафу за порушення п.3.3.5.3. Кредитного договору становить 2463,87 грн. (246387,00 грн. * 1%)

Пунктом 3.3.12.Кредитного договору передбачено, що про заплановані зміни в структурі управління та складу засновників Позичальника, а також про майбутню реорганізацію (шляхом злиття, приєднання, поділу/виділення, перетворення) або ліквідацію, - Позичальник зобов`язаний повідомити Банк негайно та включити представника Банку до складу ліквідаційної комісії для забезпечення майнових інтересів Банку за цим Договором.

При отриманні інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивачу стало відомо, що до складу засновників Позичальника включено ОСОБА_1 , про що відповідач-1 не повідомив Банк. Станом на 05.06.2020 єдиним засновником ПСП "Ангеліна" була ОСОБА_2 .

Пунктом 5.3. Кредитного договору передбачено, що при порушенні Позичальником зобов`язань, передбачених 3.3.12. цього Договору, Позичальник сплачує Банку за кожний випадок порушення штраф у розмірі 0,07% від суми Кредиту, зазначеної у п. 1.1 цього Договору.

Розмір штрафу за порушення п.3.3.12. Кредитного договору становить 172,47 грн. (246387,00 грн. (сума кредиту)*0,07%).

05.06.2020 в забезпечення виконання умов Кредитного договору між Публічним акціонерним товариством "МТБ БАНК" та ОСОБА_2 укладено договір поруки № К03993/2020/8-1.

Згідно з п.1.1. Договору поруки, Поручитель поручається перед Кредитором за виконання Приватним сільськогосподарським підприємством "Ангеліна" та його правонаступниками зобов`язань за Кредитним договором № К03993/2020 від 05.06.2020 із всіма додатковими угодами до нього в повному обсязі, в тому числі по поверненню наданого Боржнику кредиту у вигляді непоновлювальної кредитної лінії з лімітом заборгованості 246387,00 грн., сплати процентів за користування кредитом, а також сплати комісійної винагороди, можливих штрафних санкцій у випадках та розмірі, передбачених умовами Кредитного договору.

Пунктом 1.3. Договору поруки передбачено, що у випадку порушення Боржником зобов`язань за кредитним договором, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.

18.08.2021 позивачем направлено Позичальнику та Поручителю вимоги про погашення боргу, однак заборгованість на даний час не сплачена в повному обсязі, що і зумовило звернення позивача до суду із даним позовом.

Згідно ст. 11 ЦК України, цивiльнi права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогiєю породжують цивiльнi права та обов`язки. Однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

У відповідності до ч. 1 ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (стаття 204 ЦК України).

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 Цивільного кодексу України).

За приписами ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.1ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 ЦК України.

Відповідно до ч.1 ст.1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Частиною 1 ст.530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ч.1 ст. 548 Цивільного кодексу).

У відповідності до ст.549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

У відповідності до положень ч. 1, 3 ст. 6, ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України, сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Також сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до частини першої статті 628 ЦК України, зміст договору як угоди (правочину) складає сукупність визначених на розсуд сторін і погоджених ними умов, у яких закріплюються їхні права та обов`язки, що складають зміст договірного зобов`язання.

Згідно ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов 'язковим для виконання сторонами.

Ч.1 ст. 216 та ч.2 ст. 217 Господарського кодексу України передбачена господарсько-правова відповідальність учасників господарських відносин за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором, у вигляді відшкодування збитків, штрафних санкцій та оперативно-господарських санкцій.

У разі, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються у розмірі, передбаченому договором згідно з ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України.

Приписами ст.199 Господарського кодексу України встановлено, що виконання господарського зобов`язання забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. За погодженням сторін можуть застосовуватися передбачені законом або такі, що йому не суперечать, види забезпечення виконання зобов`язань, які звичайно застосовуються у господарському (діловому) обігу.

Відповідно до частини першої статті 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.

Згідно з частинами першою, другою статті 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Статтею 541 Цивільного кодексу України визначено, що солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.

Згідно ст. 543 Цивільного кодексу України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов`язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов`язаними доти, доки їхній обов`язок не буде виконаний у повному обсязі. Солідарний боржник не має права висувати проти вимоги кредитора заперечення, що ґрунтуються на таких відносинах решти солідарних боржників з кредитором, в яких цей боржник не бере участі. Виконання солідарного обов`язку в повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.

Таким чином, при солідарному обов`язку кредиторові надається право за своїм розсудом вимагати виконання зобов`язання в повному обсязі або частково від усіх боржників разом або від кожного окремо. Пред`явивши вимогу до одного із солідарних боржників і не одержавши задоволення, кредитор має право пред`явити вимогу до іншого солідарного боржника.

Суд зауважує, що відповідачі Приватне сільськогосподарське підприємство "Ангеліна" та ОСОБА_2 правом на судовий захист не скористалися, обставини, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог, не спростували.

Станом на день ухвалення даного рішення до суду не надходило жодних доказів на підтвердження погашення відповідачами заявленої до стягнення заборгованості.

Наявність у відповідачів не погашеної заборгованості в сумі 39453,01 заборгованості за кредитом, 996, 29 грн. заборгованості за процентами та 32720,02 грн. штрафних санкцій за Кредитним договором №К03993/2020 від 05.06.2020 позивачем належним чином доведена, документально підтверджена і відповідачами не спростована; розрахунок заборгованості судом перевірено та визнано обґрунтованим.

За наведеного суд констатує, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

За приписами ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до ст.ст. 76-79 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених правових норм, а також враховуючи, що відповідачі в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростували, господарський суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, нормативно та документально доведеним, та підлягає задоволенню у повному обсязі.

При зверненні до суду із даним позовом позивачем було сплачено судовий збір в сумі 2270,00 грн. на підставі платіжного доручення №32218872 від 12.10.2021.

У зв`язку із задоволенням позову витрати по сплаті судового збору, відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідачів.

Керуючись ст.ст. 13, 73, 74, 76-80, 86, 129, 232, 233, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

2 . Стягнути солідарно з Приватного сільськогосподарського підприємства "Ангеліна " (код ЄДРПОУ 40781512, 73001, м. Херсон, вул. Гагаріна, 34, кв. 33) та ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) на користь Публічного акціонерного товариства "МТБ БАНК " (код ЄДРПОУ 21650966, 65003, Одеська область, м.Чорноморськ, проспект Миру, 28) заборгованість за Кредитним договором №К03993/2020 від 05.06.2020 в сумі - 39453 (тридцять дев`ять тисяч чотириста п`ятдесят три) грн. 01 коп. заборгованості за кредитом, 996 (дев`ятсот дев`яносто шість) грн. 29 коп. заборгованості за процентами, 32720 (тридцять дві тисячі сімсот двадцять) грн. 02 коп. штрафу за порушення умов Кредитного договору.

3. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Ангеліна" (код ЄДРПОУ 40781512 , 73001, м. Херсон, вул. Гагаріна, 34, кв. 33) та ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) на користь Публічного акціонерного товариства "МТБ БАНК" (код ЄДРПОУ 21650966, 65003, Одеська область, м. Чорноморськ, проспект Миру, 28) - 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп. судового збору.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Згідно з ч.1, 2 ст.241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення у порядку, передбаченому ст.257 ГПК України.

Рішення складено і підписано 28.01.2022.

Суддя М.Б. Сулімовська

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення28.01.2022
Оприлюднено31.01.2022
Номер документу102828503
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/1407/21

Ухвала від 24.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Рішення від 28.01.2022

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 17.11.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні