Ухвала
від 31.01.2022 по справі 161/1395/22
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/1395/22

Провадження № 2/161/1696/22

У Х В А Л А

31 січня 2022 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Луцького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України про скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку, -

в с т а н о в и л а:

27.01.2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Луцького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України про скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку.

Однак, вищевказана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, в порушення вимог п.п. 2, 3, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява ОСОБА_1 не містить: повного ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, відомі номери його засобів зв`язку та офіційної електронної адреси; зазначення ціни позову, оскільки позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Суд зауважує, що спір, який є предметом розгляду даного спору, виник з приводу відсторонення працівника від роботи, а не його фактичного звільнення з посади, у зв`язку з чим підстави для звільнення від сплати на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір у даному випадку немає.

Таким чином, ОСОБА_1 до позову не було додано квитанцію, яка підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують наявність підстав звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.

Як встановлено судом, позивачем заявлено три позовні вимоги, а саме: одна немайнового характеру (про скасування наказу про відсторонення від роботи) та дві майнового (про стягнення середнього заробітку та стягнення моральної шкоди).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена на рівні 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Підпунктом 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір визначено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена на рівні 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Із наведеного слідує, що ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір в розмірі 992,40 грн., за позовну вимогу про скасування наказу про відсторонення від роботи та у розмірі 1 відсотка ціни позову, за позовні вимоги про стягнення середнього заробітку та моральної шкоди, яку (ціну позову) слід обраховувати виходячи із загальної суми, яка стягується, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оригінал платіжного документа позивачу необхідно представити в суд.

Таким чином, позивачу необхідно виправити недоліки позовної заяви, зазначені у даній ухвалі.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням вищенаведеного, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Луцького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України про скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо позивач у встановлений строк усуне зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 31 січня 2022 року.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області С.М. Рудська

Дата ухвалення рішення31.01.2022
Оприлюднено01.02.2022
Номер документу102842589
СудочинствоЦивільне
Сутьвідсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку

Судовий реєстр по справі —161/1395/22

Рішення від 07.04.2022

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Рудська С. М.

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Рудська С. М.

Ухвала від 31.01.2022

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Рудська С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні