Рішення
від 10.01.2022 по справі 382/984/21
ЯГОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Яготинський районний суд Київської області

Справа № 382/984/21

Провадження № 2/382/114/22

РІШЕННЯ

Іменем України

(ЗАОЧНЕ)

10 січня 2022 року Яготинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Кисіль О.А.

при секретарі Твердохліб Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин Київської області справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Яготинського районного суду Київської області із вищезазначеним позовом.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.08.2021 року дана цивільна справа розподілена головуючому судді ОСОБА_7.

Ухвалою судді Яготинського районного суду Київської області ОСОБА_7 від 27.08.2021 зазначена заява, прийнята до розгляду та призначена у судове засідання.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.09.2021 року, цивільну справу № 382/984/21 (номер провадження № 2/382/652/21) передано судді Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А., оскільки суддю ОСОБА_7, згідно рішення Вищої ради правосуддя звільнено з посади судді Яготинського районного суду Київської області у зв`язку з поданням заяви про відставку.

Позивачка звернулася до Яготинського районного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. В позові вказала, що 17 жовтня 2009 року між нею, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено шлюб, який зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Яготинського районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 105. Від указаного шлюбу у сторін по справі є діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які на даний час, постійно проживають разом з позивачкою та перебувають на її повному утриманні. Сторони по справі на даний час проживають окремо, ведуть окремі бюджети. Відповідач по справі матеріальної допомоги на утримання їх спільних дітей не надає. Матеріальне становище дітей перебуває у повній залежності від матеріального достатку матері (позивачки). Позивачці невідомо про матеріальне становище відповідача та їй невідомо про наявність у нього нерухомого майна, грошових коштів. З тих обставин, що відомо позивачці - відповідач є здоровою працездатною людиною, яка має постійний грошовий дохід щомісяця у виді заробітної плати і в якого відсутні особи, яких він зобов`язаний утримувати. Враховуючи викладене, просила стягувати із відповідача щомісячно аліменти на її користь на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі Ѕ частини від його доходу, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та зазначила, що сторони проживають окремо з березня 2021 року, мають різні бюджети. Вона на даний час працює лікарем стоматологом у Комунальному некомерційному підприємстві Яготинської міської ради Яготинська центральна міська лікарня , нерухомого та рухомого майна не має. На даний час на розгляді в суді перебуває спрва про розірвання шлюбу між нею та відповідачем. Вона знає, що раніше він був фізичною особою - підприємцем, має підробітки, інших утриманців він немає, працездатний, нерухомого та рухомого майна не має.

В судове засідання відповідач повторно не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином. Відзиву щодо позову та клопотань до суду не направив, тому суд вважає, за можливе розглянути даний спір у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, враховуючи, що в справі є достатньо доказів для її заочного розгляду, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно вимог ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Статтею 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 17 жовтня 2009 року зареєстрували шлюб, актовий запис № 105 (а.с. 2-3) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4-5). ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які постійно проживають разом з матірю ОСОБА_1 та перебувають на її повному утриманні (а.с. 6). Діти ( ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ) мають задовільний стан здоров`я (а.с. 7). ОСОБА_1 працює лікарем стоматологом у Комунальному некомерційному підприємстві Яготинської міської ради Яготинська центральна міська лікарня та за період з вересня 2021 року по листопад 2021 року вона отримала дохід 14 638,02 грн. (а.с. 25).

Пункт 1 ст. 3 ч. 1 Європейської Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою ВР № 789-ХII від 27.02.1991 року передбачає, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Згідно п.2 дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Пунктом 2 ст. 27 ч. 1 Європейської Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою ВР № 789-ХII від 27.02.1991 року визначено, що батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

У відповідності до ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за створення необхідних для всебічного розвитку дитини відповідно до законів України.

Законом України Про Державний бюджет України на 2022 рік передбачено, що розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років станом на 01 січня 2022 року становить 2100,00 грн., а для дітей віком від 6 до 18 років - 2618,00 грн..

Враховуючи дані обставини, матеріальне становище сторін, їх стан здоров`я, наявність утриманців, вимоги ст. 182 СК України, ч. 5 ст. 183 СК України та ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2022 рік , Конвенцію про права дитини, позов необхідно задовільнити частково.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути в дохід бюджету судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Керуючись ст. ст. 280-283, 258-259, 265, 268, 354, 141 ЦПК України, Конвенцією про права дитини, ратифікованої Постановою ВР № 789-ХII від 27.02.1991 року, ст. ст. 141, 180-184, 191, 192 СК України, Законом України Про Державний бюджет України на 2022 рік , суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця с. Іркліїв Чернобаївського району Черкаської області, ідентифікаційний номер невідомий, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , аліменти на користьОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , мешканки АДРЕСА_2 , на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини від його доходу, щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 13 серпня 2021 року і до досягнення дітьми повноліття.

В межах стягнення платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 908 (дев`ятсот вісім) гривень судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, котра може бути подана протягом 30 днів з дня отримання його копії. Учасник справи якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення повного рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, після проголошення повного рішення 31 січня 2022 року, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Кисіль О.А.

СудЯготинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено01.02.2022
Номер документу102843013
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —382/984/21

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 27.12.2022

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Савчак С. П.

Ухвала від 22.12.2022

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Савчак С. П.

Ухвала від 21.10.2022

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Савчак С. П.

Рішення від 10.01.2022

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Рішення від 10.01.2022

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 28.09.2021

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 27.08.2021

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Литвин Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні