ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
31.01.2022Справа № 910/1025/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Андреїшиної І.О., розглянувши матеріали позовної заяви Дочірнього підприємства Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України (25015, м. Кропивницький, вул. Полтавська, 38, код ЄДРПОУ 32039992)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Моноліт Холдинг Промбуд" (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 56, корпус АПК ЕВ, офіс 403, код ЄДРПОУ 41547388)
про стягнення 4 434 041,43 грн,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Моноліт Холдинг Промбуд" про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу товару № 679 від 13.08.2020 у розмірі 4 434 041,43 грн, з яких: 4 049 039,35 грн основного боргу, 283 196,00 грн інфляційних втрат, 89 470,97 грн трьох відсотків річних та 12 335,11 грн штрафу.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, також суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику час для усунення недоліків, встановлених при подані заяви, виходячи з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Також відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Пунктом 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163:2020 , чинній від 01.09.2021) встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки Для копій .
Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції Господарського суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженні, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи (п. 1 ч. 1 ст. 60 ГПК України).
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 60 ГПК України).
Відповідно до частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
За вимогами частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Як встановлено судом, документи, які додано до позовної заяви № 1066 від 15.11.2021 від імені позивача - Дочірнього підприємства Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України засвідчено адвокатом Федіченко Оленою Петрівною.
Проте, всупереч вищевказаних положень діючого законодавства, до позовної заяви не було додано відповідного ордеру або довіреності, які б підтверджували наявність у Федіченко Олени Петрівни повноважень на засвідчення копій документів від імені позивача.
Крім того, до матеріалів позовної заяви доказів, які б підтверджували, що Федіченко Олена Петрівна є адвокатом, не подано, що порушує приписи ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Також судом встановлено, що позивачем було долучено до позовної заяви копії актів надання послуг від 03.09.2020, від 04.09.2020, від 05.09.2020, від 07.09.2020, від 09.09.2020 та від 10.09.2020 та копію акту звіряння взаєморозрахунків зведеного від 21.05.2021 по договору № 753 від 31.08.25020, проте, дані копії документів нечитабельні (неналежної якості), що утруднює дослідження судом їх змісту.
Суд позбавлений можливості встановити назви філій, назви товариств та інше.
Разом з тим, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, (далі - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У відповідності до п. 19 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п. 59 Правил).
Згідно п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені ст. 164, 172 ГПК України, належним доказом надіслання сторонам копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів є - оригінали описів вкладення до поштових відправлень, які повинні містити вичерпний перелік найменувань документів, що надсилаються, а також оригінал розрахункового документу, виданий поштовим відділенням.
Правові висновки щодо необхідності наявності номеру поштового відправлення на описі вкладення у цінний лист також викладені у постановах Верховного Суду від 13.01.2020 у справі № 910/28408/15 та від 26.03.2020 у справі № 910/9962/16, від 24.12.2020 № 916/2110/20.
Однак, всупереч наведеним вище вимогам, у якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви заявником надано, зокрема, оригінал опису вкладення у цінний лист від 15.11.2021, на якому відсутнє зазначення номеру поштового відправлення.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду оригінал опису вкладення до поштового відправлення, який повинен містити вичерпний перелік найменувань документів, що надсилаються та бути оформленим відповідно до вимог Правил надання послуг поштового зв`язку, а також оригінал розрахункового документу, виданий поштовим відділення на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовна заява Дочірнього підприємства Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, ч. 2 ст. 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України залишити без руху.
2. Встановити Дочірньому підприємству Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- копій письмових доказів, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством та/або подання довіреності, ордеру та ін., які б підтверджували наявність у Федіченко О.П. повноважень засвідчувати копії документів від імені Дочірнього підприємства Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України , станом на дату підписання позовної заяви;
- документа (документів), що підтверджують статус Федіченко Олени Петрівни як адвоката;
- належних та допустимих доказів направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача, які б підтверджували надання поштових послуг;
- читабельних копій актів надання послуг від 03.09.2020, від 04.09.2020, від 05.09.2020, від 07.09.2020, від 09.09.2020 та від 10.09.2020, також копії акту звіряння взаєморозрахунків зведеного від 21.05.2021 по договору № 753 від 31.08.25020;
- доказів направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
3. Встановити Дочірньому підприємству Кіровоградський облавтодор відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата підписання ухвали 31.01.2022
Суддя І.О. Андреїшина
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102853437 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Андреїшина І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні