ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
31 січня 2022 року м.Харків Справа № 913/14/22
Провадження №18/913/14/22
Господарський суд Луганської області у складі судді Корнієнко В.В. , розглянувши заяву Державного підприємства Первомайськвугілля від 29.01.2022
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
у справі за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Просат
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Державне підприємство Первомайськвугілля
про стягнення 6205,79 грн та повернення майна
В С Т А Н О В И В:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях звернулось до господарського суду Луганської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Просат про стягнення 846,85 грн заборгованості з орендної плати за період з вересня 2019 року (частково) по 29 травня 2020 року за договором оренди від 07.06.2017 № 004450/09, неустойки у розмірі 5358,94 грн за період з 30.05.2020 по 30.11.2021 та просить вчинити певні дії, а саме: повернути державне індивідуальне визначене майно - частину димової труби площею 5 кв.м (інв. № 385), розташованої за адресою: 93281, Луганська область, Попаснянський район, смт. Тошківка, вул. Челюскіна, 3-Б шляхом підписання акту-приймання передавання з балансоутримувачем - Державним підприємством Первомайськвугілля .
Ухвалою від 10.01.2022 господарський суд призначив розгляд справи на 01 лютого 2022 року, 11-30.
31 січня 2022 року до Господарського суду Луганської області від представника третьої особи - Рудої О.О., надійшла заява від 29.01.2022 про участь у судовому засіданні у справі № 913/14/22, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми Easycon.
Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Частиною 2 статті 197 ГПК України встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з п.45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 (далі - Положення) підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів ; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.
Відповідно до п.46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктами 49-50 Положення встановлено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
З огляду на наявність у суді технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) проведення судового засідання з розгляду заяви від 01.02.2022, 11-30, суд задовольняє заяву Державного підприємства Первомайськвугілля від 29.01.2022 про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України Про ринки капіталу та організовані товарні ринки , реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Оскільки представником третьої особи дотримано вищенаведені вимоги, суд дійшов висновку, що заява Державного підприємства Первомайськвугілля від 29.01.2022 про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, є законною, обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Державного підприємства Первомайськвугілля від 29.01.2022 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, задовольнити.
2. Провести судове засідання у справі № 913/14/22, яке призначене на 01.02.2022, 11-30 у приміщенні Господарського суду Луганської області, зала судових засідань № 205, за участю представника позивача в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми Easyсon.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 31.01.2022 та не підлягає оскарженню.
Суддя Владислав КОРНІЄНКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102853789 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Корнієнко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні