Справа № 293/206/22
Провадження № 2-а/293/6/2022
УХВАЛА
01 лютого 2022 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі судді Лось Л.В., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1
до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Департаменту державного контролю на транспорті в особі старшого інспектора відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Шайко І.С.
про визнання протиправною та скасування постанови ВМ № 00004353 від 22.12.2021
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача за змістом якого просить визнати протиправною та скасувати постанову серії ВМ № 00004353 від 22.12.2021 про накладення адміністративного стягнення.
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Кодексу адміністративного судочинства України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви до суду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з вимогами ч. 1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Статтею 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
За правилами частин першої, другої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Так, позивач за змістом позовної заяви зазначає, що оскаржувану постанову від 22.12.2021 отримав 21.01.2022, однак жодного доказу про те, що саме 21.01.2022 позивачу стало відомо про винесену постанову або отримано таку до позову не додано, що має суттєве значення для визнання дотримання строків звернення до суду з даним позовом, оскільки відповідно до ч.6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску. Такої заяви до суду не подано.
Відповідно, позивачу необхідно уточнити дату отримання ним оскаржуваної постанови із наданням суду відповідних доказів та за наявності до того підстав, подати заяву про поновлення строку на звернення до суду.
Зважаючи на викладені вище обставини, позивач подав позовну заяву з порушенням ч.6 ст. 161 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст. 160,161, 169 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Департаменту державного контролю на транспорті в особі старшого інспектора відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Шайко І.С. про скасування постанови про визнання протиправною та скасування постанови серії ВМ № 00004353 від 22.12.2021 - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк 7 (сім) днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків позовної заяви шляхом поданя доказів отримання оскаржуваної постанови 22.01.2022 та заяви про поновлення строку звернення до суду із заначеням причин поважності пропуску такого строку.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі, якщо недоліки будуть усунуті в установлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу до виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає .
Ухвала складена та підписана: 01.02.2022
Суддя Людмила ЛОСЬ
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102881289 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Лось Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні