Справа № 396/87/22
Провадження № 2/396/223/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31.01.2022 року м.Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області, перевіривши додержання вимог, викладених у ст. 187 ЦПК України в позові ОСОБА_1 до Комунального закладу Ганнівський академічний ліцей-центр позашкільної освіти Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, допуск до роботи, стягнення середнього заробітку за час відсторонення від роботи,-
В С Т А Н О В И В:
В січні 2022 року до Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області надійшов позов ОСОБА_1 до Комунального закладу Ганнівський академічний ліцей-центр позашкільної освіти Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, допуск до роботи, стягнення середнього заробітку за час відсторонення від роботи.
Під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. 177 ЦПК України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
У відповідності до положень ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Водночас, до позовної заяви не було додано документів, підтверджуючих сплату судового збору, або документів, підтверджуючих підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві позивач посилається на те, що вона звільнена від сплати судового збору згідно ЗУ Про судовий збір .
Що стосується звільнення позивача від сплати судового збору, з підстав вказаних позивачем у позовній заяві, то слід зазначити наступне.
Так, статтею 5 ЗУ Про судовий збір , закріплено перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх судових інстанціях. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі: 1) у справах про стягнення заробітної плати; 2) поновлення на роботі.
Як слідує зі змісту позовної заяви та наведених мотивів позивачем оспорюється наказ відповідача №121-к/тр від 08.11.2021 про відсторонення позивача від роботи на час відсутності щеплення проти COVID-19 без збереження заробітної плати, тобто позивачем фактично порушується питання про допуск до виконання своїх трудових обов`язків, адже позивача не було звільнено із займаної посади, а лише відсторонено.
Таким чином, позивачем у позовній заяві об`єднано декілька вимоги:
1) немайнового характеру про визнання незаконним та скасування наказу відповідача про відсторонення позивача від роботи та допуск до роботи;
2) майнового характеру про стягнення з відповідача невиплаченої заробітної плати за час незаконного відсторонення позивача від роботи;
Враховуючи наведене, позивач звільняється від сплати судового збору щодо вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Проте вона не звільняється від його сплати щодо вимог про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, оскільки такі вимоги не тотожні поновленню на роботі звільненого працівника, при пред`явленні яких позивач звільняється від сплати судового збору.
У своїй постанові від 25 квітня 2018 року у справі № 243/9232/17 Верховний Суд вказав на те, що позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі, що узгоджується з висновком, викладеним у постанові Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року у справі № 6-1121цс16.
Отже, заявлена позивачем вимога про визнання незаконним та скасування наказу №121-к/тр від 08.11.2021 про відсторонення від роботи не відноситься до тих, за якими від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Таким чином, за подання позову про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу позивачі не звільняються від сплати судового збору.
П. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн).
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за поданою позовною заявою у встановленому законом розмірі за вимогою немайнового характеру: про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення в розмірі 992,40грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у Кіров.обл./тг Новоукр/22030101, код ЄДРПОУ суду 37918230 , банк отримувача -Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UAl58999980313191206000011471 , код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Крім цього, заявляючи вимогу про стягнення середнього заробітку за час відсторонення, позивач не вказав його розмір та не надав обґрунтованого розрахунку середнього заробітку за час відсторонення на дату подання позову.
В свою чергу, відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 4, 6, 9 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 133, 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Ганнівський академічний ліцей-центр позашкільної освіти Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, допуск до роботи, стягнення середнього заробітку за час відсторонення від роботи - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання позивачем копії цієї ухвали:
-подати документ про сплату судового збору за вимогою немайнового характеру - про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення розмірі 992,40 грн;
-подати обгрунтований розрахунок середнього заробітку за час відсторонення станом на дату подання позову.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та її буде повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А. А. Русіна
Суд | Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 03.02.2022 |
Номер документу | 102894155 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Русіна А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні