Справа № 909/1274/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.02.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., розглянувши матеріали справи
за позовом: Комунального некомерційного підприємства "Делятинська міська некомерційна лікарня планового лікування та реабілітації" Делятинської селищної ради, вул. Луги, 5, смт. Делятин, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78442
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Лайт", вул. Єфремова, буд. 84/1 Б, м. Львів, 79044
про: стягнення заборгованості за невиконання умов договору в сумі 42 918 грн 92 коп.
без виклику представників сторін
встановив: Комунальне некомерційне підприємство "Делятинська міська некомерційна лікарня планового лікування та реабілітації" Делятинської селищної ради звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою (від 30.12.2021 вх.№22749/21) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Лайт" про стягнення заборгованості за невиконання умов договору в сумі 42918 грн 92 коп.
14.01.2022 суд постановив позовну заяву вх.№22749/21 від 30.12.2021 залишити без руху та встановив позивачу у десятиденний строк, з дня отримання ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області опис вкладення до цінного листа, який підтверджує направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
На виконання вимог ухвали суду від 14.01.2022 позивач подав суду заяву про усунення недоліків (від 20.01.2022 вх.№936/22) з долученим описом вкладення до цінного листа, який підтверджує направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив таке.
Положеннями ст. 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Аналогічні положення закріплені в ч. 1 ст. 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Порядок визначення територіальної підсудності господарських справ, закріплений в статтях 27-30 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких підсудність визначається за предметними і територіальними ознаками.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Лайт" - вул. Єфремова, буд. 84/1 Б, м. Львів, 79044.
Отже, спір за своєю територіальною юрисдикцією підсудний Господарському суду Львівської області.
Згідно з п. 1 ч.1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд встановив, що розгляд цього спору не відноситься до територіальної та виключної юрисдикції Господарського суду Івано-Франківської області, з огляду на що справу №909/1274/21 за позовом Комунального некомерційного підприємства "Делятинська міська некомерційна лікарня планового лікування та реабілітації" Делятинської селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Лайт" про стягнення заборгованості за невиконання умов договору в сумі 42918 грн 92 коп. належить передати для розгляду за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 ГПК України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно із статтею 11 ГПК України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у справі "Устименко проти України" (заява № 32053/13) констатував, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції, повинно тлумачитися у світлі Преамбули Конвенції, відповідна частина якої проголошує верховенство права спільною спадщиною Високих Договірних Сторін.
Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20.07.2006 (заяви № 29458/04, № 29465/04) зазначив, що фраза "встановленого законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні у справі "Zand v. Austria", висловлено думку, що термін "судом, встановленим законом" у частині 1 статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з [...] питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів [...]".
Таким чином, складова верховенства права, закріплена у пункті 1 статті 6 Конвенції, передбачає, зокрема, розгляд справи належним судом, в даному випадку - судом, до територіальної юрисдикції якого відноситься поданий господарський позов.
Відповідно до частини 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Враховуючи вищевикладене, справу №909/1274/21 слід направити за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 27, 29-31, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Справу №909/1274/21 за позовом Комунального некомерційного підприємства "Делятинська міська некомерційна лікарня планового лікування та реабілітації" Делятинської селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм Лайт" про стягнення заборгованості за невиконання умов договору в сумі 42918 грн 92 к. передати для розгляду за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області (79014, м.Львів, вул. Личаківська, 128).
2. Справу №909/1274/21 направити за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області (79014, м.Львів, вул. Личаківська, 128) після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 ГПК України.
Дата підписання: 02.02.2022
Суддя Т.В. Максимів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2022 |
Оприлюднено | 04.02.2022 |
Номер документу | 102912843 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні