ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01.02.2022Справа № 910/13311/21
за заявою про Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ виправлення описки в рішенні та виправлення помилки у виконавчому документі за позовом Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ (01021, місто Київ, КЛОВСЬКИЙ УЗВІЗ, будинок 9/1) до проТовариства з обмеженою відповідальністю ОМ ПРОЗОРО (01133, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ, будинок 32-Г, приміщення 265) стягнення заборгованості у розмірі 3 361 375 грн. 94 коп.
Суддя Чинчин О.В.
Представники: без повідомлення представників
ВСТАНОВИВ
Акціонерне товариство УКРТРАНСГАЗ звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ОМ ПРОЗОРО про стягнення заборгованості у розмірі 3 361 375 грн. 94 коп.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 10.11.2021 року по справі №910/13311/21 позов Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ задоволено у повному обсязі. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю ОМ ПРОЗОРО на користь Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ заборгованість у розмірі 3 361 375 (три мільйони триста шістдесят одна тисяча триста сімдесят п`ять) грн. 94 (дев`яносто чотири) коп. та судовий збір у розмірі 50 420 (п`ятдесят тисяч чотириста двадцять) грн. 64 (шістдесят чотири) коп.
08.12.2021 року на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 10.11.2021 року у справі № 910/13311/21 було видано Наказ.
31.01.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) отримано від Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ заяву про виправлення описки в рішенні та виправлення помилки у виконавчому документі по справі №910/13311/21.
Суд, розглянувши заяву Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ про виправлення описки в рішенні та виправлення помилки у виконавчому документі по справі №910/13311/21, приходить до висновку про повернення її Заявнику без розгляду, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 243 Господарського процесуального кодексу України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 статті 328 Господарського процесуального кодексу України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.
За приписами ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
В силу Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належним доказом відправлення копії заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Суд зазначає, що Заявником не надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження надсилання учасникам справи копії заяви про виправлення помилки у виконавчому документі по справі №910/13311/21 та доданих до неї документів.
Відповідно до частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що заява Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ про виправлення описки в рішенні та виправлення помилки у виконавчому документі по справі №910/13311/21 підлягає поверненню Заявнику без розгляду.
Керуючись ст. 170, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Акціонерного товариства УКРТРАНСГАЗ про виправлення описки в рішенні та виправлення помилки у виконавчому документі по справі №910/13311/21 повернути Заявнику без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 01 лютого 2022 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2022 |
Оприлюднено | 04.02.2022 |
Номер документу | 102912889 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні