Ухвала
від 02.02.2022 по справі 915/96/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

02 лютого 2022 року Справа № 915/96/22

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ткаченко О.В., розглянувши матеріали

за позовом: Воскресенська селищна рада,

(57210, Миколаївська обл., смт.Воскресенське, вул. Соборна, 86,

електронна адреса: vselrada@gmail.com)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Ніковіта ,

(54052, м. Миколаїв, пр. Корабелів, будинок 10-Б, кв.180)

про: стягнення 84260,4 грн.

в с т а н о в и в:

Воскресенська селищна рада звернулась до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н та без дати, в якій просить суд стягнути з ТОВ НІКОВІТА кошти в сумі 84260,4 грн. Позов мотивовано завищенням відповідачем вартості здійснених ним будівельних робіт за договором підряду №41 від 28.08.2020р.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу III Господарського процесуального кодексу України за такими підставами.

За змістом статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Однак позовна заява Воскресенської селищної ради не відповідає вимогам ст. 164 ГПК України, оскільки позивачем не виконано належним чином вимоги ч. 1 ст. 172 ГПК України щодо надіслання відповідачеві копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Разом із тим, до позовної заяви, як доказ відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів додано копію фіскального чеку №ПН215600426655 від 27.01.2022р. (штрихкодовий ідентифікатор 5721000715856), а також копію опису вкладення, при цьому на даному описів відсутній штрихкодовий ідентифікатор з фіскального чеку та взагалі не зазначено особу, на ім`я якої здійснено поштове відправлення.

Також судом встановлено, що у наданому описі вкладення взагалі відсутня позовна заява, а перелічені лише додатки до неї.

За таких обставин, враховуючи викладене, та з огляду на те, що позовна заява не містить вихідних реквізитів, що дозволять ідентифікувати направлення саме її на адресу відповідача, вказані фіскальний чек та опис вкладення не можуть бути належним та допустимим доказом направлення позивачем копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача.

Окрім цього, позов всупереч приписам п.3 ч.1 ст. 162 не містить обґрунтованого розрахунку суми, заявленої позивачем до стягнення.

Також, позовна заява не відповідає приписам ч. 2 ст. 164 ГПК України, а саме: до позовної заяви не додано належним чином засвідчених копій письмових доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Згідно пункту 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 01.07.2020 № 144): відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Додані позивачем до позовної заяви копії документів взагалі не засвідчені.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Таким чином, керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Воскресенської селищної ради б/н та без дати залишити без руху.

2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки у 10-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами, з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.

4. Ухвалу направити на адресу позивача.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.В. Ткаченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення02.02.2022
Оприлюднено04.02.2022
Номер документу102913548
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/96/22

Рішення від 19.10.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 02.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні