Ухвала
від 02.02.2022 по справі 925/106/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

02 лютого 2022 року справа № 925/106/22

м. Черкаси

Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" до Товариства з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛПРОМ ЛТД " про стягнення 4 250 євро та 37634,93 грн,

ВСТАНОВИВ:

28 січня 2022 року до Господарського суду Черкаської області звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус", ідентифікаційний код 1046758305615, загальноросійський класифікатор підприємств та організацій 72856089, адреса місцезнаходження: Російська Федерація, 214013, м. Смоленськ, вул. Воробйова, буд 17, оф. 228, із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛПРОМ ЛТД", ідентифікаційний код 25210098, адреса місцезнаходження: 18021, м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд. 37, кв. 152, про стягнення заборгованості за договором про надання транспортних послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом в міжнародному сполученні від 12.03.2018 №375-2 у розмірі 4 250 євро та 37634,93 грн, у тому числі: 4250 євро основний борг, 20074,02 грн пеня, 3857,36 грн 3% річних та 13703,55 грн інфляційних втрат. У позові позивач просив стягнути з відповідача судові витрати, а саме 2481 грн витрат зі сплати судового збору та 42 615 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Отже, загальний розмір позовних вимог (ціна позову) позивача становить 175079,93 грн (4250 євро x 32,34 грн. (відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют, встановленого Національним банком України на 28.01.2022) (день подання позову до суду) та 37634,93 грн).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" з 01 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 481 грн 00 коп.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, позивач за подання позовної заяви повинен сплатити 1,5 відсотка ціни позову 2626,20 грн судового збору (175079,93 грн x 1,5%).

Позивач додав до позовної заяви квитанцію від 28.01.2022 №0.0.2437389398.1 про сплату судового збору у розмірі 2481 грн.

Враховуючи викладене позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 145,20 грн.

Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою. У судовому процесі може застосовуватися інша мова, ніж державна, у порядку, визначеному процесуальними кодексами України та Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.

Згідно до статті 12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.

Статтею 10 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство у судах здійснюється державною мовою.

З матеріалів позовної заяви суддя установив, що позовна заява складена українською мовою, а додані до неї додатки (письмові докази), які за формою є документами правового характеру та посвідчують обставини виникнення, зміни або припинення, складені російською мовою та подані без перекладу на українську мову.

З метою дотримання вимог статті 10 Конституції України, статті 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", статті 12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статті 10 Господарського процесуального кодексу України, а також з метою встановлення дійсного змісту письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суддя дійшов висновку, що додані до позовної заяви додатки необхідно перекласти на державну мову та засвідчити вірність перекладу цих документів нотаріально.

Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 34 Закону України "Про нотаріат" нотаріуси засвідчують вірність перекладу документів з однієї мови на іншу.

Відповідно до статті 79 "Про нотаріат" нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з статтею 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Стаття 58 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" скористалося правом на правову допомогу та видало адвокату Євтушенку Миколі Павловичу довіреність від 01.01.2022, якою уповноважило адвоката на представництво інтересів товариства у всіх судових установах України, та, зокрема, місцевих господарських судах. Строк дії довіреності до 01.01.2023. Оригінал довіреності додано позивачем до позовної заяви.

Відповідно до частини 7 статті 242 Господарського процесуального кодексу України якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє.

Враховуючи, що інтереси позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" представляє адвокат Євтушенко Микола Павлович, повноваження якого підтверджені довіреністю та свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю, дію якого не зупинено та не припинено, суддя, керуючись частиною 7 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку про вручення ухвали представнику позивача.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" залишити без руху.

Установити Товариству з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" строк та спосіб для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Черкаської області протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:

- документів, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 145,20 грн. до Державного бюджету України;

- перекласти на державну мову України, додані до позовної заяви письмові докази, складені російською мовою. Засвідчити вірність перекладу цих документів нотаріально, в порядку, передбаченому статтею 79 Закону України "Про нотаріат".

Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений суддею, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений суддею, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Направити ухвалу позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю "КРАФТТРАНС Сириус" шляхом надсилання представнику позивача ТОВ "КРАФТТРАНС Сириус" адвокату Євтушенку Миколі Павловичу (18002, м. Черкаси; вул. Небесної Сотні, 31, оф.18), та адреси електронної пошти, вказані позивачем: info@krafttrans.com; dogovor@krafttrans.com.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя А.І.Гладун

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.02.2022
Оприлюднено04.02.2022
Номер документу102913992
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/106/22

Ухвала від 21.09.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Ухвала від 22.05.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Ухвала від 01.05.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Ухвала від 16.03.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А.І.

Ухвала від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А.І.

Ухвала від 02.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні