Справа № 504/4325/20
провадження №2/504/554/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2022смт.Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Доброва П.В.,
при секретарі - Данько Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Доброслав Одеської області цивільну справу за позовом ТОВ АГРО ПІВДЕНЬ -1 до Визирської сільської ради Одеського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом,-
В С Т А Н О В И В:
В грудні 2020 року директор Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВЕДЕНЬ -1 Іванов Олександр Васильович звернувся до суду з позовом до Визирської сільської ради Одеського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1 , який на випадок своєї смерті заповів ТОВ АГРО ПІВДЕНЬ-1 земельну ділянку, розташовану за адресою: Одеська область, Одеський район, Першотравнева сільська рада, площею 3, 4555га. Після смерті ОСОБА_1 залишилась спадщина, однак в отриманні свідоцтва про право на спадщину заявникові було відмовлено у зв`язку із пропуском строку для прийняття спадщини.
Позивач директор Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВЕДЕНЬ -1 Іванов Олександр Васильович в судове засідання не з`явився, про день і час розгляду справи був належним чином повідомлений, надав до суду письмову заяву щодо розгляду справи без його участі, а також в своїй заяві вказав на те, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник Визирської сільської ради Одеського району Одеської області в судове засідання не з`явився, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
За даних обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін та без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписуючого засобу, відповідно до ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх наданими доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із положень ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні судом встановлено, що ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 73 років, що підтверджується повторно виданим 27.08.2020 року Миколаївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис № 231.
Відповідно до заповіту, складеного приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Петрушенко Т.А., зареєстрованого в реєстрі за №1580, ОСОБА_1 на випадок своєї смерті зробив таке розпорядження: належну йому на праві власності земельну ділянку, загальною площею 3,4555га. розташовану за адресою: Одеська область, Лиманський район (колишня назва - Комінтернівський) Першотравнева сільська рада, кадастровий номер: 5122784200:01:001:0332, заповів Товариству з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВДЕНЬ -1 (код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України - 37803812).
Відповідно до ст. ст. 1216, 1217 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Позивач пропустив встановлений строк для прийняття спадщини, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30. 05. 2008 року, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст.76 ЦПК України докази в їх сукупності, оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини, то суд вважає за необхідне визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити і визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Задовольняючи позов суд враховує, що додатковий строк визначається у разі, якщо суд визнає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними.
Факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування.
Керуючись ст.ст.12,13,77,81,259,263-265,268 ЦПК України, 1270, 1272ЦК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ТОВ АГРО ПІВДЕНЬ -1 до Визирської сільської ради Одеського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом - задовольнити.
Визначити Товариству з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВДЕНЬ -1 (код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України - 37803812) в особі директора Іванова Олександра Васильовича ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) додатковий строк терміном три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 .
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя П.В. Добров
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2022 |
Оприлюднено | 07.02.2022 |
Номер документу | 102941473 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Добров П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні