Ухвала
від 24.12.2020 по справі 504/4325/20
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/4325/20

2/504/2456/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" грудня 2020 р. смт. Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Добров П.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВДЕНЬ - 1 до Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВДЕНЬ - 1 звернулось до Комінтернівського районного суду Одеської області з позовом до Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Перевіривши позовну заяву, суд дійшов висновку, що пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 6 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Правила частини третьої статті 1272ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.

При вирішенні справ про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини слід також враховувати, що додатковий строк визначається у разі, якщо суд визнає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними. У зазначеній категорії справ є обов`язковим обґрунтування в мотивувальній частині судового рішення поважності причин пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Звертаючись до суду з позовом, позивач не зазначив доказів, що підтверджують обставини, а саме поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.

Також, зазначена позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175,177ЦПК України, а саме: позовна заява не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відсутня постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Відповідно до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.

Відповідно до частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. На даний час сума збору становить 2 102,00грн.

Як вбачається з матеріалів справи, заявник Обслуговуючий кооператив ТЕРИТОРІАЛЬНІ ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ не сплатив судовий збір.

Виходячи з вищевикладеного, заявнику необхідно надати документи, що підтверджують сплату судового збору. Позивач при наданні до суду квитанції про сплату судового збору має врахувати, що сума сплаченого судового збору повинна бути зарахована до спеціального фонду державного бюджету.

Згідно ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.175,177,185,260 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ПІВДЕНЬ - 1 до Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини- залишити без руху.

Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.В. Добров

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.12.2020
Оприлюднено04.01.2021
Номер документу93972579
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —504/4325/20

Рішення від 24.01.2022

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 26.04.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 25.03.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 15.02.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 15.02.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 04.01.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Добров П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні