Ухвала
від 02.02.2022 по справі 760/27598/20
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

02 лютого 2022 року місто Київ

Справа 760/27598/20

Апеляційне провадження № 22-ц/824/5950/2022

Київський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Желепи О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 29 жовтня 2021 року ( у складі судді Українця В.В., інформація щодо дати складання повного тексту відсутня)

в справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Перший Київський машинобудівний завод про поновлення на робті, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди ,

В С Т А Н О В И В:

Заочним рішеннмя Солом`янського районного суду міста Києва від 29 жовтня 2021 року у задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Перший Київський машинобудівний завод про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням, позивач безпосереднього до Київського апеляційного суду 28.01. 2022 року подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати рішення та постановити нове, яким задовольнити позовні вимоги.

Проте, апеляційне провадження у даній справі не може бути відкрите з наступних підстав.

Заявник подав апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження та не порушує питання про його поновлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України , апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України , учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Солом`янським районним судом міста Києва 29.10.2021 року було постановлено оскаржуване рішення , інформація щодо дати складання повного тексту відсутня.

Апеляційна скарга подана безпосередньо до Київського апеляційного суду 29 січня 2022 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Оскільки апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, а заява про поновлення процесуального строку не подавалася і не зазначалось про таке прохання в апеляційній скарзі, вона підлягає залишенню без руху для подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження, так як можливість вирішення цього питання при відсутності такої заяви за власною ініціативою суду законом не передбачена.

Таким чином, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху для подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Також, скаржником судовий збір не сплачено, заяв про звільнення, відстрочення чи розстрочення від сплати судового збору не подавалось .

Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України Про судовий збір , суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст.. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору звільнені позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі .

Таким чином від сплати судового збору скаржник в частині позовних вимог про поновлення на роботі звільнений. Разом з тим скаржник не звільнений від сплати судового збору за позовною вимогою про стягнення середнього заробітку за вимушений прогул, що не є заробітною платою, а є компенсаційною виплатою, а також за позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, які є майновими вимогами.

Згідно пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, сума судового збору становить - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції, що діяла на момент подання позовної заяви), ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки до апеляційного суду надійшла лише апеляційна скарга - суму судового збору апеляційний суд визначити не може, але зазначає, що позивачу необхідно до суми середнього заробітку на, яку він претендував на дату подачі позову додати розмір моральної шкоди, після чого визначити 1% від суми, яку помножити на 150%, що і буде становити судовий збір за подачу апеляційної скарги. Також мають бути враховані мінімальний та максимальний розмір судового збору, відповідно до вищенаведеного Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір на розрахунковий рахунок Київського апеляційного суду:

Отримувач коштів ГУК у м. Києві/Солом.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA548999980313101206080026010

Код класифікації доходів бюджету 22030101

та надати до суду оригіналу квитанції про сплату вказаних коштів.

Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу , а також у разі несплати судового збору, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу .

Відповідно до ст. 185 ЦПК України , недоліки необхідно усунути в строк який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.

Оскільки, вказані обставини перешкоджають розгляду справи в апеляційній інстанції, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України , Київський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Желепи О.В., -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 29 жовтня 2021 року - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків не більше 10-ти днів з дати отримання ухвали.

Недоліки необхідно усунути шляхом подачі апеляційному суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження та оригіналу документу про сплату судового збору .

Попередити скаржника, якщо у визначений судом строк він не подасть заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або вказані ним підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Якщо у визначений судом строк він не усуне недоліки своєї апеляційної скарги, не подасть докази сплати судового збору або не надасть належно оформленої апеляційної скарги , апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Желепа О.В.

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення02.02.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102950202
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/27598/20

Постанова від 12.09.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 14.06.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 24.04.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 02.02.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Рішення від 29.10.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні