ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
поза межами приміщення суду
04 лютого 2022 року Справа № 915/251/21
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" від 02.02.2022 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" (49000, м. Дніпро, вул. Андрія Фабра, буд. 1А, офіс 10, код ЄДРПОУ 41223117)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "БРЕНД ОИЛ" (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, буд. 72, код ЄДРПОУ 42020375)
про : стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/251/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "БРЕНД ОИЛ" про стягнення заборгованості.
Судове засідання у справі призначено на 22 лютого 2022 року о 10:00 год.
02.02.2022 на адресу суду надійшла заява представника позивача про проведення судового засідання у справі 22 лютого 2022 року о 10:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку про її задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи подають заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи зазначені обставини та технічну можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, зокрема, з використанням системи "EasyCon", суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача про участь у судовому засіданні, яке відбудеться 22 лютого 2022 року о 10:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст.ст.197, 232 - 235, 254 ГПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1.Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" від 02.02.2022 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2.Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" у судовому засіданні у справі №915/251/21, яке призначене на 22 лютого 2022 року о 10:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі відеоконференцзв`язку "EasyCon" (https://vkz.court.gov.ua/).
3. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
4. Особи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду:
- представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІРМА "ФІДЕЯ" - адвокат В`ячеслав Тиховліс (електронна адреса: ak263770@mail.gov.ua).
5. Роз`яснити учасникам справи:
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ч. 10 ст. 197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч. 11 ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 197 ГПК України);
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
6. Роз`яснити учасникам відеоконференції, що для участі у судовому засіданні необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
- зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
- очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні;
7. На початку засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво.
8. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
9. Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
10. На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
11.Копію даної ухвали негайно направити позивачу (електронна адреса: fideyafirm@gmail.com).
12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя В.О. Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2022 |
Оприлюднено | 07.02.2022 |
Номер документу | 102973371 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні