Ухвала
від 03.02.2022 по справі 925/1403/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

03 лютого 2022 року м. Черкаси справа № 925/1403/21

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: Усатюк О.В. - адвокат,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області у місті Черкаси справу

за позовом Фізичної особи-підприємця Мельника Дмитра Олександровича

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейська 92-В

про стягнення 250 000,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Мельник Дмитро Олександрович ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) звернувся до Господарського суду Черкаської області з позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Європейська 92-В (вул. Європейська, 92-В, м. Умань, Черкаська область, 20301, код ЄДРПОУ 43240197) про стягнення завданої шкоди в розмірі 250 000,00 грн та понесених судових витрат.

Хід розгляду справи відображено у відповідних ухвалах суду.

Ухвалою від 23 грудня 2021 року Господарський суд Черкаської області постановив задовольнити клопотання відповідача від 15 грудня 2021 року про витребування доказів; витребувати докази у Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області; підготовче засідання відкласти на 03 лютого 2022 року.

Від позивача до суду надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання, у зв`язку із захворюванням (до клопотання додано довідку за результатами лабораторних досліджень).

Від відповідача до суду надійшли:

1) заперечення від 18.01.2022 на клопотання про приєднання доказів, поданих позивачем після відкриття провадження, обґрунтовані таким:

докази не подані позивачем у встановлений строк;

об`єктивних перешкод у поданні до суду доказів з клопотанням від 11.08.2021: бухгалтерської документації (у тому числі первинних документів) за період лютий - грудень 2020 року, у позивача разом з поданням позовної заяви у відповідності до положень ст. 80 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України), не було;

копія клопотання від 11.08.2021 відповідачу не направлялася;

заява свідка подана з порушенням строку, встановленого ч. 4 ст. 88 ГПК України;

позивачем не подавалося повідомлення відповідно до положень ч. 4 ст. 80 ГПК України, клопотання про продовження строку на подання доказів;

2) клопотання від 18.12.2022 про витребування доказів у оператора мобільного зв`язку.

Від Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області на виконання ухвали від 23.12.2021 надійшов лист від 13.01.2022 про надання інформації з копією повідомлення про об`єкти оподаткування (форма № 20 ОПП), копією податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за І-ІVкв. 2020 року.

Вказані докази долучені до матеріалів справи.

Розглянувши подані клопотання, суд зазначає таке.

Згідно з положеннями ст. 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Відповідно до частини 1 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

Відповідно до частини 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з частиною 8 статті 80 Господарського процесуального кодексу України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Частиною 10 статті 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.

08 листопада 2021 року та 23 грудня 2021 року позивач подав до суду клопотання про долучення доказів та просив долучити до матеріалів справи докази на підтвердження його вимог про відшкодування неодержаних доходів (упущеної вигоди), про те, що ці доходи (вигода) не є абстрактними, а дійсно були б ним отримані у разі належного виконання боржником своїх обов`язків, адже у вигляді упущеної вигоди відшкодовуються ті збитки, які могли б бути реально отримані при належному виконанні зобов`язання.

Позивач додав в якості доказу на підтвердження обмеження доступу до місця відвантаження товару шляхом незаконного встановлення воріт, заяву свідка від 22.12.2021.

Так, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб.

На підставі показань свідків не можуть встановлюватися обставини (факти), які відповідно до законодавства або звичаїв ділового обороту відображаються (обліковуються) у відповідних документах. Законом можуть бути визначені інші обставини, які не можуть встановлюватися на підставі показань свідків.

Позивач вказав, що зазначений доказ був отриманий ним 22.12.2021, не залежав від волі позивача, тож подається до суду в день посвідчення та отримання, у відповідності до ст. 88 ГПК України.

Суд зазначає, що за загальним правилом, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви, однак, відповідно положення частини 10 статті 80 Господарського процесуального кодексу України позивачу надано можливість подати докази, які не додані до позовної заяви. Тобто, можливість подання доказів не разом з поданням позовної заяви, а під час здійснення підготовчого провадження у справі.

Крім того, відповідно до частин 1, 2 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, яка розміщена у Главі 3 Розділу ІІІ Підготовче провадження , завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

За змістом статей 181, 182 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи. У підготовчому засіданні суд, у тому числі, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Тобто, законодавцем у Главі 3 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України закріплені положення, які встановлюють порядок реалізації принципу диспозитивності господарського судочинства у підготовчому засіданні. Він полягає в тому, що кожен учасник справи може довести певні обставини справи, подавши відповідні докази, надавши пояснення чи заперечення саме під час підготовчого провадження. Це зумовить чітко визначене загальне спрямування судового розгляду, окреслить коло питань, що підлягають розв`язанню на стадії судового розгляду та дозволить процесуально зекономити час розгляду справи.

Суд застосував правові позиції, викладені у постанові Верховного Суд від 12.08.2021 у справі № 910/17567/19, у постанові КГС ВС від 09.11.2021 у справі № 913/20/21.

З наведених підстав, подані позивачем клопотання про долучення доказів, заявлені у підготовчому провадженні, підлягають до задоволення судом, а докази - відповідно приєднанню до матеріалів справи.

В підготовчому засіданні розглянуто клопотання відповідача про витребування доказів.

Так, відповідач просить витребувати для об`єктивного розгляду справи, у випадку приєднання доказу - заяви свідка ОСОБА_1 від 22.12.2020, у оператора мобільного зв`язку ТОВ Лайфселл роздруківку інформації щодо абонентського номера НОМЕР_2 ОСОБА_2 , абонентського номера НОМЕР_3 ОСОБА_1 (номер вказаний у договорі поставки від 26.10.2020, укладеному між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а також у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), абонентського номера НОМЕР_4 ОСОБА_1 (номер вказаний у заяві свідка від 22.12.2021) щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, у тому числі нульової тривалості, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ).

Одночасно, відповідач зазначив, що отримати вказані відомості та копію документів самостійно не вбачається можливим, оскільки відповідно до законодавства України дана інформація є конфіденційною, правовою підставою для її отримання є відповідна ухвала суду.

Інформація необхідна для повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, з метою спростувати чи підтвердити інформацію про те, чи телефонував ОСОБА_1 ОСОБА_2 в період з 10 год. 35 хв. до 12 год. 05 хв. 11.11.2020 та з 11 год. 00 хв. по 11 год. 55 хв. 26.12.2020, чи телефонував голові правління ОСОБА_3 на номер НОМЕР_5 у зазначений час та з`ясування того, чи перебував ОСОБА_1 у зазначений час біля будинку АДРЕСА_2 ; спростувати чи підтвердити викладені обставини у заяві від 22.12.2021.

Суд доходить до висновку про необхідність задоволення поданого відповідачем клопотання про витребування вищевказаних доказі в порядку ст. 81 ГПК України.

Згідно з ч. 1, 2, 7 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно з ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

У відповідності до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до положень п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені ч. 2 ст. 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 80, 81, 181-183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Фізичної особи-підприємця Мельника Дмитра Олександровича про долучення доказів від 08.11.2021, від 22.12.2021 задовольнити, долучити до матеріалів справи додані до клопотань докази.

Клопотання відповідача від 18 грудня 2021 року про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у оператора мобільного зв`язку ТОВ Лайфселл (03110, м. Київ. вул. Солом`янська, 11 А, код ЄДРПОУ 22859846) докази, що містять інформацію:

1. Щодо абонентського номера НОМЕР_2 в період часу: з 10 год. 35 хв. по 12 год. 05 хв. 11.11.2020 та з 11 год. 00 хв. по 11 год. 55 хв. 26.12.2020 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з урахуванням нульових з`єднань вказаного абоненту.

2. Щодо абонентського номера НОМЕР_3 в період часу: з 10 год. 35 хв. по 12 год. 05 хв. 11.11.2020 та з 11 год. 00 хв. по 11 год. 55 хв. 26.12.2020 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, у тому числі нульової тривалості, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ).

3. Щодо абонентського номера НОМЕР_4 в період часу: з 10 год. 35 хв. по 12 год. 05 хв. 11.11.2020 та з 11 год. 00 хв. по 11 год. 55 хв. 26.12.2020 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, у тому числі нульової тривалості, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ).

Витребувані докази надати суду до 02 березня 2022 року.

Підготовче засідання відкласти на 10 год. 00 хв. 03 березня 2022 року.

Засідання провести в приміщенні Господарського суду Черкаської області м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, у залі засідань 217, тел. канцелярії 31-21-49.

Роз`яснити учасникам справи про їх обов`язок повідомляти суд про причини неявки в підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтями 183, 202 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд , поштою, факсом або дистанційними засобами зв`язку.

Повідомити учасників справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя О.В. Чевгуз

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення03.02.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102973713
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1403/21

Ухвала від 27.06.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 08.06.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 02.03.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 03.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 13.01.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 29.12.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 23.12.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 17.12.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні