ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" лютого 2022 р. м. Житомир Справа № 906/93/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Керівника Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комбінат "ПРОНК"
про стягнення 126578,68 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Коростишівської окружної прокуратури звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комбінат "Пронк" 126578,68 грн., з яких: 116653,16 грн. заборгованість по орендній платі, 3525,00 грн. 3% річних, 6400,52 грн. інфляційних.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.2 ст.27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Вишевицька сільська рада Радомишльського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 04343748) зареєстрована за адресою: Житомирська обл., Житомирський р-н, село Вишевичі, вул.Миру, будинок 18.
Однак, у позовній заяві адреса позивача вказана: Житомирська обл., Радомишльський рн., с.Вишевичі, вул.Клевцова, 2 і саме за цією адресою позивачу направлені копія позовної заяви та додані до неї матеріали.
Тобто, прокурором не виконано вимог ст. 172 ГПК України щодо надіслання позивачу копій позовних матеріалів.
Крім того, суд звертає увагу на те, що належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Позивачем в порушення вказаних норм не надано суду оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), на підтвердження надіслання позивачу та відповідачу копії позовної заяви з додатками.
Наданий прокурором опис вкладення у цінний лист суд не вважає належним доказом надіслання поштового відправлення сторонам, оскільки такий доказ має оцінюватися лише в сукупності з оригіналом поштової квитанції чи фінансового чека.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви прокурору потрібно подати до суду: докази надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на юридичну адресу позивача, а також оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), на підтвердження надіслання позивачу та відповідачу копії позовної заяви, подавши заяву про долучення їх до позовних матеріалів, із зазначенням дати та номеру справи.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Керівнику Коростишівської окружної прокуратури протягом дести днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Керівнику Коростишівської окружної прокуратури , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається прокурору згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сікорська Н.А.
Віддрук.
1 - до справи
2 - прокурору (рек. з повідомл., ел.пошта: krpzpost@ukr.net)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2022 |
Оприлюднено | 08.02.2022 |
Номер документу | 102994789 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні