ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"18" лютого 2022 р. м. Житомир Справа № 906/93/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Керівника Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комбінат "ПРОНК"
про стягнення 126578,68 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Коростишівської окружної прокуратури звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комбінат "Пронк" 126578,68 грн., з яких: 116653,16 грн. заборгованість по орендній платі, 3525,00 грн. 3% річних, 6400,52 грн. інфляційних.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 07.02.2022 позовну заяву залишено без руху, оскільки прокурором не надано докази надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на юридичну адресу позивача, а також оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), на підтвердження надіслання позивачу та відповідачу копії позовної заяви. Надано прокурору строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання ухвали суду.
14.02.2022 на адресу суду від Коростишівської окружної прокуратури надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, з доданими до неї доказами направлення позовної заяви на юридичну адресу позивача та відповідача, а саме реєстри поштових відправлень, поштові квитанції, описи вкладення.
Приписами ч.3 ст.174 ГПК України визначено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки прокурор в установлений судом строк усунув недоліки, викладені в ухвалі від 07.02.2022, позовну заяву необхідно прийняти розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з п. 4 ч.2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до ч.1 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. ч. 3-5 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом позовної заяви, предметом спору є стягнення з відповідача 126578,68 грн., що вказує на те, що справа відноситься до категорії малозначних справ.
Відповідно до ч.ч. 2-3, 5,7 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Встановити відповідачеві строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 251 ГПК України).
4. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178 ГПК України у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
5. Встановити позивачу та прокурору строк для подання відповіді на відзив на позовну заяву - три дні з дня отримання відзиву.
6. Встановити відповідачеві строк для подачі заперечень на відповідь на відзив - три дні з дня отримання відповіді на відзив.
7. Роз`яснити учасникам процесу, що відзив, відповідь на відзив, заперечення, мають відповідати вимогам ст.ст. 165 - 168 ГПК України.
8. Роз`яснити учасникам процесу, що відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Сікорська Н.А.
Віддрук.
1 - до справи
2 - прокурору (рек. з повідомл., ел.пошта: krpzpost@ukr.net)
3- позивач (рек. з пов.)
4 - відповідачу (рек. з повід)
5 - Житомирській обласній прокуратурі ( рек.з пов. вулиця Святослава Ріхтера, 11, Житомир, Житомирська область, 10002, ел.пошта: prokzt@zhit.gp.gov.ua)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103400782 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні