Справа № 305/712/20 Номер провадження 1-кс/305/38/22
УХВАЛА
07.02.2022. Слідчий суддя Рахівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020071160000002 від 15.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Рахівського РВПГУНП вЗакарпатській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Рахівського районного суду Закарпатської області з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020071160000002 від 15.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України.
З клопотання, вбачається, що досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені службові особи відділу у Рахівському районі Головного управління Держгеокадастру внесли до Книги записів реєстрації державних актів на право постійного користування землею та реєстрації матеріалів відводу земельних ділянок завідомо неправдиві відомості про реєстрацію права постійного користування земельною ділянкою в селі Кваси, площею 3,307 га за МП «КВТ груп» та підробили відповідний державний акт. Відомості про кримінальне правопорушення відповідно до вимог ч.ч.1,4 ст.214 КПК України внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 15 січня 2020 року за №42020071160000002. В ході досудового розслідування проведено низку процесуальних та слідчих (розшукових) дій призначено слідчого, який буде проводити досудове розслідування у кримінальному провадженні, призначено групу прокурорів у кримінальному провадженні, опитано ОСОБА_4 , отримано тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до фотографій державного акту на право постійного користування підприємства "КВТ Груп". 24 липня 2020 року у кримінальному провадженні №42020071160000002 від 15.01.2020 слідчим було прийнято рішення про закриття на підставі п.2, ч.1 ст.284 КПК України. Однак, 19 серпня 2021 року рішення слідчого про закриття вище вказаного кримінального провадження було скасоване постановою прокурора Рахівського відділу Тячівської місцевої прокуратури. Для з"ясування всіх обставин кримінального правопорушення, притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та прийняття рішення по матеріалах кримінального провадження необхідно провести ряд процесуальних та слідчих розшукових дій, у тому числі тимчасовий доступ до документів, а саме, оригіналів державного акту серії І-ЗК №00039/97 та книги записів реєстрацій державних актів, про що на даному етапі готується відповідне клопотання для подання його до суду, після чого за результатами проведення вказаних процесуальних дій, та на підставі матеріалів одержаних в процесі виконання доручень буде прийнято відповідне процесуальне рішення. Проведення вище вказаних процесуальних та слідчих (розшукових) дій, потребує значного періоду часу, що не вкладається у строк закінчення досудового розслідування по матеріалам вказаного кримінального провадження, тобто до 10 лютого 2022 року. У зв`язку з наведеним просить продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження №42020071160000002від 15.01.2020 заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.366КК України,терміном на 6 місяців.
Слідчий ОСОБА_3 одночасно із поданням подав заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримання клопотання в повному обсязі.
Прокурор в судове засідання не з`явився, був повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання.
Дослідивши подане клопотання про продовження строку досудового розслідування, додані до нього документи та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя прийшов до такого висновку.
Статтею 2 КПК України регламентовано, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Як вбачається з матеріалів клопотання відомості про дане кримінальне правопорушення винесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.01.2020 за №42020071160000002 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.
Дане кримінальне правопорушення, відповідно до ст. 12 КК України, належить до нетяжких злочинів.
Відповідно до п. 1 ч. 2ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування кримінальних проваджень щодо нетяжкого злочину становить 12 місяців з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Як встановлено у даному кримінальному провадженні про підозру жодній особі не повідомлялося.
Слідчий в клопотанні посилається на постанову в.о. керівника Тячівської окружної прокуратури ОСОБА_5 від 19.08.2021, відповідно до якої у загальний строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні не враховується період з 24.07.2020 року, тобто момент закриття слідчим кримінального провадження, до 19.08.2021, коли було скасовано постанову про закриття кримінального провадження. Такі висновки слідчим зроблені з посиланням на положення ч. 1 ст. 219 КПК України.
Перелік випадків, коли строк не включається в строки досудового розслідування, визначені статтею 219 КПК України, є обмеженим та визначений правилами ч. 5 статті 219 КПК України, а саме: строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею. Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.
Отже, відповідно до ч. 5 ст. 219 КПК України строки досудового розслідування перериваються лише у випадках зупинення кримінального провадження та на час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Оскільки інших випадків переривання згаданих строків КПК України не містить, то з часу закриття кримінального провадження до часу скасування прокурором такого рішення перебіг строку досудового слідства не переривається.
Інше тлумачення кримінального процесуального закону давало б органу досудового розслідування можливість необмежену кількість разів продовжувати строки досудового розслідування шляхом прийняття рішення про закриття кримінального провадження та подальшого його скасовування, чим спотворювало б суть та зводило нанівець встановлений законодавцем правовий інститут обмеженості строків досудового розслідування.
Отже, висновки слідчого в клопотанні про те, що виключено із загальних строків досудового розслідування строки від закриття кримінального провадження до скасування такого рішення не ґрунтуються на кримінальному процесуальному законі при здійснення судового контролю під час вирішення питання про необхідність продовження строку досудового розслідування.
Згідно зі ст. 113 КПК України, процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії.
Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Відповідно до ст. 116 КПК України процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки.
Згідно з ч. 5 ст. 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Частиною 1 статті 9 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Таким чином, зважаючи на те, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020071160000002від 15.01.2020 заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.366КК України,закінчився ще 15.01.2021, такий не переривався у встановленому КПК порядку, тому слідчий суддя приходить до переконання, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Відповідно до ч. 6, 9 ст. 295-1 КПК України, про відмову у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим суддею постановляється вмотивована ухвала. Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Керуючись ст. 219, 294-295-1, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному у ЄРДР за №42020071160000002 від 15.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, відмовити.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 295-1 КПК України ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 103037108 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Ємчук В. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні