У Х В А Л А
08.02.2022 Справа №607/2106/22
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я. при вирішенні питання про прийняття позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Хлєбнікова Сергія Володимировича до Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Профспілка Первинна профспілкова організація моторвагонного депо Тернопіль вільної профспілки машиністів України про скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Хлєбніков С.В. звернувся до суду із позовною заявою до Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Профспілка Первинна профспілкова організація моторвагонного депо Тернопіль вільної профспілки машиністів України у якій просить: визнати незаконним та скасувати наказ в.о. начальника виробничого підрозділу Моторвагонне депо Тернопіль Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця №681 від 09.12.2021 про відсторонення слюсаря 6 (шостого) розряду ОСОБА_1 від роботи на час відсутності щеплення проти COVID-19 без збереження заробітної плати; поновити ОСОБА_1 на роботі у виробничому підрозділі Моторвагонне депо Тернопіль Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця на посаді слюсаря 6 (шостого) розряду; стягнути з Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця на користь ОСОБА_1 середню заробітну за час вимушеного прогулу з дати відсторонення до дати відновлення на роботі та 50 000 грн. моральної шкоди.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Однак, подана позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви позивач повинен додати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як на підставу звільнення від сплати судового збору позивач посилається на п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір згідно якого, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Проте, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30 січня 2019 року, в справі №12-301гс18 дійшла висновку, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Таким чином, позивач звільнений від сплати судового збору лише за вимогу про поновлення на роботі.
В силу вимог п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , при поданні до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму працездатних осіб (12 405 грн.).
Позивач просить стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу з дати відсторонення до дати відновлення на посаді та 50 000 грн. моральної шкоди.
Тому, з врахуванням того, що ціна позову, визначена позивачем, складає 50 000 грн. моральної шкоди плюс середній заробіток за час вимушеного прогулу (27116,43 грн. станом на 21.01.2022), позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 992,40 грн. за позовні вимоги майнового характеру.
Окрім того, позивач просить визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи. Наказ про відсторонення від роботи не є тотожним наказу про звільнення з роботи, а тому не дає підстав для звільнення від сплати судового збору за цю позовну вимогу.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , при поданні до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн).
Таким чином, позивачу слід сплатити 992,40 грн. судового збору за вимоги майнового характеру і 992,40 грн. за вимогу немайнового характеру, а всього 1984,80 грн.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме звернутися до суду із позовною заявою, яка відповідає вимогам статтей 175 і 177 ЦПК України.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами рахунку:
Отримувач: ГУК у Терн. обл. /тг м. Тернопіль/22030101;
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37975599;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Номер рахунку (IBAN): UA968999980313101206000019751;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Судовий збір, за позовом, прізвище ініціали, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Хлєбнікова Сергія Володимировича до Регіональної філії Львівська залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Профспілка Первинна профспілкова організація моторвагонного депо Тернопіль вільної профспілки машиністів України про скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
СуддяП. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2022 |
Оприлюднено | 10.02.2022 |
Номер документу | 103040927 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні