справа № 198/50/22
провадження № 2/0198/52/22
У Х В А Л А
08.02.2022 року Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області в особі судді Гайдар І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Юр`ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області, третя особа приватний нотаріус Юр`ївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Григор`єва Олена Леонідівна, про визнання права власності на земельну ділянкув порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про визнання права власності на земельну ділянкув порядку спадкування за заповітом, зазначаючи в обґрунтування позову, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з кадастровим номером 1225982800:01:001:0212, площею 12,388 га, яка належала померлій на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-ДП № 075249 від 19.09.2002.
За життя ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому Новоіванівської сільради Юр`ївського району Дніпропетровської області 28.12.2001 за реєстровим номером 08, за яким померла заповідала ОСОБА_1 все належне їй на момент смерті майно.
Рішенням Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області у справі № 198/107/21 ОСОБА_1 визначено додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , однак при зверненні позивачки для отримання свідоцтва про право на спадщину нотаріус відмовила у вчиненні нотаріальної дії через невідповідність посвідчувального напису на заповіті вимогам нормативних актів та через невідповідність відомостей про земельну ділянку в державному земельному кадастрі відомостям, що містяться в правовстановлюючому документі. Зокрема, право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 1225982800:01:001:0212 зареєстровано не за померлою, а за державою.
Однак, ОСОБА_1 вважає недоліки дублікату заповіту, зазначені у відмові нотаріуса, занадто формальними порушеннями форми посвідчення, що не тягнуть за собою недійсність або нікчемність заповіту, а реєстрацію права державної власності на земельну ділянку - такою, що здійснена без правових підстав.
Виходячи з викладеного,позивачкапозбавлена можливості оформити своє право на спадщину в нотаріальному порядку та змушена звернутись до суду з позовом про визнання за нею права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з кадастровим номером 1225982800:01:001:0212, площею 12,388 га,в порядку спадкування за заповітом та скасування державної реєстрації права державної власності на земельну ділянку.
Справа підсудна суду, підстав для залишення заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження немає. В цивільній справі може бути призначено підготовче засідання, оскільки за правилами ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Крім того, у позові заявленоклопотання про витребування від Юр`ївськоїселищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області належним чином посвідченої копіїзаповітуМахині Т.К., складеного та посвідченого секретарем виконкому Новоіванівської сільради Юр`ївського району Дніпропетровської області 28.12.2001 за реєстровим номером 08.
Розглянувши вказане клопотання, суд вважає необхідним його задовольнити з таких підстав.
Відповідно до статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За положеннями частини 1 статті 76, статті 77 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно зі статтями 83, 84 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач повинен подати суду докази разом з поданням позовної заяви. Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що документ, який підлягає витребуванню, стосуються суті спору, оскільки дасть змогу об`єктивно оцінити правильність посвідчення заповіту.
Керуючись ст.ст.84, 187, 274 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) , до Юр`ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області (адреса місцезнаходження: 51300, Дніпропетровська обл., Павлоградський район, смт Юр`ївка, вул. Центральна, 67/1 ), третя особа приватний нотаріус Юр`ївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Григор`єва Олена Леонідівна (адреса місцезнаходження: 51405, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Дніпровська, буд. 218, прим. 3)про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітомта відкрити у цивільній справі загальне позовне провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 01березня 2022року о 10-00 годині у залі Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, смт Юр`ївка, вул. Центральна, 89, поверх 1, к. 2.
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Зобов`язати Юр`ївськуселищну радуПавлоградського району Дніпропетровської області надати належним чином ОСОБА_3 , складеного та посвідченого секретарем виконкому Новоіванівської сільради Юр`ївського району Дніпропетровської області 28.12.2001 за реєстровим номером 08.
Витребувані докази надати на адресу Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області у строк до 01.03.2022 .
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Встановити, що відповідач має право подати відзив на позов та зустрічний позов (якщо такий є), а третя особа - пояснення щодо позову разом з відповідними доказами протягом 15 днів з дня вручення ухвали. Копія відзиву, зустрічного позову, пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) вказаних заяв до суду.
Роз`яснити, що позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання, надавши суду докази направлення копії такої заяви та доданих документів іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви, а відповідач - разом з поданням відзиву. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет за веб-адресою: http://yr.dp.court.gov.ua , а також отримувати судові виклики і повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення, подавши до суду заявку, роздруковану з порталу Судової влади України ( http://court.gov.ua/smsec ), або отримати її в суді. В разі подання відповідної заявки судові повістки, повідомлення у зазначеній справі будуть надсилатись на номер мобільного телефону, вказаний у заявці.
Копію ухвали направити учасникам справи, а відповідачута третій особі - також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення або підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала складена та підписана 08.02.2022.
Суддя І. О. Гайдар
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2022 |
Оприлюднено | 10.02.2022 |
Номер документу | 103043386 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Гайдар І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні