Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/305/21
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
07 лютого 2022 року м. Гребінка
07 лютого 2022 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Татіщевої Я.В., секретаря судового засідання Трохименка В.В., розглянувши у приміщені суду в м.Гребінка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Гребінківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини, в обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що з 2014 року вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу із ОСОБА_2 . За час перебування у відносинах у них народилася донька, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . З 2019 року вона та відповідач не проживають разом. Їхня спільна донька проживає разом із нею, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Той факт, що вони перебували у відносинах, підтверджується спільними фотокартками до народження доньки.
Зазначає, що при реєстрації народження доньки запис про батька був зроблений з її слів, тобто відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, в якій зазначено, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Вказує, що відповідач добровільно відмовляється подавати заяву про реєстрацію його як батька до органу державної реєстрації актів цивільного стану, у зв`язку із чим вона вимушена звернутися до суду з позовом про визнання батьківства.
У судове засідання позивач не з`явилася, подала заяву, згідно якої просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити, щодо ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, правом на відзив не скористався, хоча про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у встановленому законом порядку.
Представник третьої особи, Гребінківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), у судове засідання не з`явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі.
Суд вважає за необхідне провести заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі наявних у справі письмових доказів суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно копії Свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася ОСОБА_3 , про що в книзі записів актів громадянського стану про народження 27.09.2019 року зроблено запис за № 94, батьком дитини записаний ОСОБА_4 , а матір`ю ОСОБА_1 /а.с.07/.
Із Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, № витягу: 00034307906 від 21.12.2021 року, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася ОСОБА_3 (а.с. 13 а).
Відповідно до Довідки № 1716 про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб від 09.03.2021 року, виданої Виконавчим комітетом Гребінківської міської ради Полтавської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , разом із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.08).
Статтею 51 Конституції України, частинами другою-третьою статті 5 СК України передбачено, що сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Держава має заохочувати та підтримувати материнство і батьківство та забезпечувати пріоритет сімейного виховання дитини. Отже, при регулюванні сімейних відносин держава має максимально враховувати інтереси дитини.
Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї (частина восьма статті 7 СК України).
Відповідно до частини другої статті 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України.
Згідно зі статтею 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 21 лютого 2020 року у справі № 643/9245/18 (провадження № 61-16732св19) зроблено висновок щодо застосування статті 130 СК України та вказано, що закон не встановлює конкретного переліку доказів для встановлення факту батьківства. Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від даної особи, зібрані відповідно до вимог ЦПК України.
Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15.05.2006 року № 3, спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним з батьків; особою котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття. У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини. Відповідно до ст.ст. 213, 215 ЦПК України рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина містити всі відомості необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС.
Із матеріалів справи вбачається, що повідомлення суду про дату, час та місце розгляду справи відповідач ОСОБА_2 ігнорує, у судові засідання не з`являється.
За клопотанням позивача судом вживалися заходи щодо встановлення місця реєстрації/проживання ОСОБА_2 та місця його работи з метою повідомлення про перебування у провадженні суду позову про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини (а.с. 26-27, 37, 39-41, 45-46, 52-54, 56, 75, 77-79, 84).
Відповідно до ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, оцінивши докази по справі в їх сукупності, враховуючи, що відповідач не надав заперечень проти позову, в судове засідання жодного разу не з`явився, будучи належним чином повідомленим, призначення генетичної експертизи за таких умов є неможливим, суд дійшов висновку про доведеність факту батьківства ОСОБА_2 щодо доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При задоволені позову суд також бере до уваги Постанову (ВС/КЦС № 760/3977/15-ц від 16.05.2018).
В силу ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 125 ч.2, 128, 130, 134 СК України, керуючись ст.ст. 1, 12, 13, 81, 89, 109, 133, 141, 142, 259, 263-265, 268, 280, 288 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Гребінківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого в Управлінні патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, на посаді поліцейського взводу № 1, роти № 2, батальйону № 3, полку № 2, батьком дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася в м. Гребінка Полтавської області.
Зобов`язати Гребінківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) внести зміни до актового запису № 94 від 27 вересня 2019 року, зазначивши батьком дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянина України, та змінити прізвище дитини з ОСОБА_5 на ОСОБА_6 , по батькові з ОСОБА_7 на ОСОБА_8 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_2 , понесені неї судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять) грн. 00 коп.
Заочне рішення суду може бути переглянуто Гребінківським районним судом Полтавської області за заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання ним копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Я. В. Татіщева
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2022 |
Оприлюднено | 11.02.2022 |
Номер документу | 103070432 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Татіщева Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні