Справа №522/403/21
Провадження №1-кс/522/1181/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2022 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, -
УСТАНОВИВ:
Прокурор відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно, вилучене 03.02.2022 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування доводів клопотання слідчий посилається на наступне.
СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020160000000617 від 03.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.3 ст.358, ч.3 ст.358, ч.1 ст.366, ч.4 ст.190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному проваджені здійснюється Одеською обласною прокуратурою.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що згідно з положеннями ч. 2 ст. 18 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», орендар одержує право на викуп орендованого майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, якщо виконується кожна з таких умов:
- орендарем здійснено поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від відповідного об`єкта без заподіяння йому шкоди, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна, визначеної суб`єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна;
- орендар отримав письмову згоду орендодавця на здійснення невід`ємних поліпшень, які надають йому право на приватизацію майна шляхом викупу;
- невід`ємні поліпшення виконані в межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна для цілей укладання договору оренди або для цілей продовження договору оренди;
- здійснення і склад невід`ємних поліпшень, у тому числі невід`ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а вартість невід`ємних поліпшень, підтверджених висновком будівельної експертизи, визначена суб`єктом оціночної діяльності;
- орендар належно виконує умови договору оренди, відсутня заборгованість з орендної плати;
- договір оренди є чинним на момент приватизації.
Встановлено, що 15.04.2019 між Департаментом та ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» укладено договір оренди нежитлових приміщень підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 1103,3 кв.м., розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 21 строком до 31.12.2050.
Так, 18.06.2019 орендар (ТОВ «ЕРРОВ ТІМ») звертається до Департаменту комунальної власності Одеської міської ради із заявою про надання дозволу на здійснення поліпшень орендованого майна. Листом Департаменту комунальної власності ОМР від 08.10.2019 надано дозвіл орендарю на здійснення невід`ємних поліпшень.
В подальшому,з метоюнезаконного заволодіннявказаного об`єктанерухомості службовимиособами ТОВ«ЕРРОВ ТІМ»зазначено недостовірнуінформацію щодопроведення невід`ємногополіпшення вказаногоприміщення вартістю 3579751 грн, тобто у розмірі що перевищує 25 відсотків ринкової вартості майна та проводять оцінку. Вартість невід`ємних поліпшень підтверджена звітом про оцінку вартості невід`ємних поліпшень, складеним суб`єктом оціночної діяльності ПП «Дельта-Консалтінг».
Відповідно до договору підряду № 15 від 15.10.2019, укладеного між ТОВ «ТРАНС СТРОЙ СНАБ» (Підрядник) в особі директора ОСОБА_5 та ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» (Замовник) в особі ОСОБА_6 виконання робіт на об`єкті «Ремонт (реставраційний) в нежитлових приміщеннях підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 1103, 3 кв.м. за адресою: м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 21» покладено на ТОВ «ТРАНС СТРОЙ СНАБ».
На підтвердження виконання підрядних робіт (невід`ємних поліпшень) складено акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в за грудень 2019 від 20.12.2019 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3 за грудень 2019 від 20.12.2019 на суму 3579751 грн., які підписані та скріплені печатками ТОВ «ТРАНС СТРОЙ СНАБ» та ТОВ «ЕРРОВ ТІМ».
В свою чергу, посадові особи Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, достовірно знаючи, що будьякі роботи з поліпшення орендованого майна орендарем не проводились, надають свою згоду на приватизацію даного об`єкту та на сесії Одеської міської ради 16.09.2020 приймається рішення про включення до Переліку об`єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Одеси, що підлягають приватизації у 2020 році, нежитлові приміщення підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 1103,3 кв.м., розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Ланжеронівська, 21.
Після чого, 13.11.2020 ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» в порядку викупу орендарем, який здійснив невід`ємні поліпшення приватизовано вищевказані приміщення за 15621 484 гривні 99 копійок.
26.11.2020 державним реєстратором Великодолинської селищної ради внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про поділ вказаного об`єкту нерухомого майна.
В свою чергу, ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» 03.12.2020 на підставі договору купівлі-продажу відчужило нежитлові приміщення загальною площею 501,8 кв.м., які розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Ланжеронівська, 21 на користь ТОВ «ВЕЙЗЕР ФОРМ», а також на підставі договору купівлі-продажу від 09.12.2020 продало ТОВ «НІКО МАСТЄР» нежитлові приміщення загальною площею 601,3 кв.м., що розташовані за адресою: м. Одеса, вул.Ланжеронівська,21.
Разом з тим, встановлено, що приміщення підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 1103,3 кв.м., розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Ланжеронівська, 21 до січня 2020 фактично використовувалось працівниками ОНДІСЕ Міністерства юстиції України. Таким чином, у ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» були відсутні будь-які умови для здійснення робіт з невід`ємних поліпшень у вказаному приміщенні.
Крім того, згідно із показами свідків у вказаних нежитлових приміщеннях, що розташовані за адресою: м. Одеса, вул.Ланжероніська, 21, з 1998 року по січень 2020 здійснювали свою професійну діяльність працівники ОНДІСЕ. Єдиними ремонтними роботами, які проводились у вказаному приміщенні був дрібний косметичний ремонт, який проводився у другій половині 2019 силами 3-4 осіб строком у декілька днів.
Також, 06.04.2021 за участю спеціаліста - експерта Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України проведено огляд нежитлових приміщень підвалу, першого та другого поверхів, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 21, що перебувають у приватній власності ТОВ «НІКО МАСТЄР», код ЄДРПОУ 43822598 (601,3 кв.м.) та ТОВ «ВЕЙЗЕР ФОРМ», код ЄДРПОУ 43817626 (501,8 кв.м.).
Проведеним оглядом встановлено, що вказані нежитлові приміщення складаються з приміщень підвалу, першого та другого поверхів.
Підвальні приміщення являють собою два комплекси приміщень не пов`язаних між собою, мають два різні входи. У вказаних приміщеннях наявні сліди демонтажу опалювальної системи. Візуально підлога, стіни, міжкімнатні двері та стеля у вказаних приміщеннях виглядають занедбано, з явними ознаками пошкодження, тривалої експлуатації, дефектами та зносу. У вказаних приміщеннях на момент проведення огляду знаходились поламані меблі та будівельне сміття. Візуально слідів проведення будь-яких будівельних робіт (ремонтних робіт, робіт з реставрації тощо) не виявлено.
Приміщення першого поверху являють собою дві групи приміщень не пов`язаних між собою, мають окремі входи. Перша група приміщень першого поверху, вхід до яких здійснюється зліва від арки - в`їзду у внутрішній двір будівлі, складається з холу та чотирьох кімнат, що розташовані зліва від холу. Технічний стан вказаних приміщень аналогічний підвальним приміщенням, тобто виглядають занедбано, з явними ознаками пошкодження, тривалої експлуатації, дефектами та зносу. Візуально слідів проведення будь-яких будівельних робіт (ремонтних робіт, робіт з реставрації тощо) не виявлено. Вхід до другої групи приміщень першого поверху здійснюється з правої сторони від арки у внутрішньому дворі будівлі. Вказані приміщення складаються з 5 кімнат приблизною площею 100 кв.м., на час проведення огляду приміщення перебували у стані ремонту, про що свідчить незакінчені ремонтні роботи стін, стелі та підлоги.
Вказані обставини свідчать про надання ТОВ «ЕРРОВ ТІМ» неправдивих відомостей щодо виконання робіт з поліпшення орендованого приміщення, що призвело до незаконного заволодіння нерухомим майном, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Одеси.
Так,03.02.2022,на підставіухвали слідчогосудді Приморськогорайонного судум.Одеси проведенообшук замісцем реєстраціїта проживання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було виявлено та вилучено: мобільний телефон XIAOMI Mi (China Mobile) 4G LTE (сіро-чорного) кольору, який на момент обшуку знаходиться в неробочому стані, з розбитим склом екрану. Як повідомила ОСОБА_7 у ході обшуку, що вказаний телефон розбився за декілька днів до проведення обшуку, іншого мобільного телефона вона не має, при потребі користується телефоном дитини, у зв`язку з тим, що саме даним телефоном користувалась ОСОБА_7 є всі підстави вважати, що вказаний носій інформації зберіг у собі файли та інші дані, які мають пряме відношення до розслідуваного кримінального провадження, тому він підлягає вилученню; ноутбук TOSHIBA, SATELLITE C650-1C7 SYSTEM UNIT PART NO. PSC10E-01100WRU, serial № 7A516185Q, чорного кольору. На даному носії інформації в ході обшуку знайдені файли, які мають відношення до створення кошторисної документації на об`єкт за адресою : м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 21, що прямо прописано в ухвалі слідчого судді, а тому вказаний ноутбук підлягає вилученню.
Враховуючи, що вказані матеріальні об`єкти є об`єктом протиправних дій та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, постановою прокурора від 03.02.2021 зазначене тимчасового вилучене майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42020160000000617.
На думку сторони обвинувачення, зазначене майно можливо та необхідно використати у кримінальному провадженні, як доказ, а не накладання арешту може призвести до його приховування, пошкодження, псування, знищення або перетворення.
Тому прокурор просить накласти арешт на вищезазначене майно.
Прокурор в судове засідання не з`явився, згідно письмової заяви клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Власник майна в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання було повідомлено належним чином.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові підстави для арешту майна в контексті положень закону, якими керувався слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Правові підстави для арешту майна в контексті наявності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та можливості використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Встановлено, що СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020160000000617 від 03.07.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.3 ст.358, ч.3 ст.358, ч.1 ст.366, ч.4 ст.190 КК України.
Обставини, що дають підстави слідчому судді прийти до висновку про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину аргументовані доданими стороною обвинувачення до клопотання доказами, а саме: протоколом обшуку, постановою про визнання речовим доказом, повідомленням про підозру, протоколом допиту свідка та іншими зібраними в ході досудового розслідування матеріалами.
З огляду на викладене є достатньо підстав вважати, що зазначене майно є предметами злочину та містять відомості про обставини вчинення злочину.
Правові підстави для арешту майна в контексті розумності та співрозмірності обмеження права власності із врахуванням наслідків арешту майна.
Слідчий суддя враховує й те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження, які станом на теперішній час вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладення арешту, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131-132, 170-173, 376 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене 03.02.2022 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- мобільний телефон XIAOMI Mi (China Mobile) 4G LTE (сіро-чорного) кольору;
- ноутбук TOSHIBA, SATELLITE C650-1C7 SYSTEM UNIT PART NO. PSC10E-01100WRU, serial №7A516185Q.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Виконання ухвали доручити слідчому та прокурору у кримінальному провадженні №42020160000000617.
Копію ухвали направити прокурору, слідчому та власнику майна.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
08.02.2022
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 103106877 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Коваленко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні