Справа № 643/6709/19
Провадження № 2-о/643/27/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.02.2022 року м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Горбунова Я.М. розглянувши клопотання ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 04.02.2020 р. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатною та призначено ОСОБА_1 її опікуном.
ОСОБА_1 звернулась до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення Московського районного суду м. Харкова від 04.02.2020 р.
Відповідно до ч. 7, 8, 9 ст. 300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи. Суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Між тим, суд вважає, що клопотання подано із порушенням вимог ст.ст. 299, 300 ЦПК України.
Клопотання не містить обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Крім того, в клопотанні не зазначено зацікавлену особу та не додано до клопотання його копії та копії всіх документів, що додаються до нього відповідно до кількості зацікавлених осіб.
Справи окремого провадження відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути вищезазначені недоліки протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М. Горбунова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 14.02.2022 |
Номер документу | 103125802 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Горбунова Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні