Справа № 275/776/21 Головуючий у 1-й інст. Миколайчук П. В.
Категорія 44 Доповідач Коломієць О. С.
У Х В А Л А
10 лютого 2022 р. Житомирський апеляційний суд в складі :
головуючого судді Коломієць О.С.
суддів Талько О.Б., Шевчук А.М.
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Брусилівського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2021 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про стягнення моральної шкоди
в с т а н о в и в:
Рішенням Брусилівського районного суду Житомирської області від 26.10.2021р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду,з порушенням строку на апеляційне оскарження, позивач подав апеляційну скаргу, яка ухвалою суду від 28.12.2021 р. залишена без руху, так як наведені скаржником підстави поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними. У зв`язку з чим, відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України скаржнику надано строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків та роз`яснено наслідки невиконання ухвали суду, передбачені положеннями ст. 358 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, копія ухвали апеляційного суду від 28.12.2021 р. вручена позивачу 13 січня 2022 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 48).
Однак вимоги зазначеної ухвали у встановлений строк скаржник не виконав, інших доказів поважності пропуску строку на апеляційне оскарження не надав.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
За змістом ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Отримавши 13.01.2022 ухвалу Житомирського апеляційного суду від 28.12.2021 про залишення скарги без руху, позивач станом на 10 лютого 2022 року не виконав її вимоги, будь-яких клопотань про продовження строків не заявляв, що не може свідчити про добросовісне користування процесуальними правами.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом (ст. 120 ЦПК України).
За вимогами ст. 123 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Стаття 126 ЦПК України визначає, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого судом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників цивільного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених ЦПК України певних процесуальних дій.
Забезпечення дотримання принципу правової визначеності потребує чіткого виконання сторонами та іншими учасниками справи вимог щодо строків звернення до суду, а від судів вимагається дотримуватися встановлених законом правил при прийнятті процесуальних рішень.
Згідно з ч.4 ст.357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.358 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Важливо, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції має право встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити перетворення судового процесу у безладний рух.
Таким чином, підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Брусилівського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2021 року відсутні.
Зважаючи на вищевикладені обставини, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ч.4 ст.357, п.4 ч.1 ст.358 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Брусилівського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2021 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Брусилівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про стягнення моральної шкоди.
Копію цієї ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами надіслати скаржнику. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня її постановлення.
Головуючий: Судді:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2022 |
Оприлюднено | 14.02.2022 |
Номер документу | 103134169 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Коломієць О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні