Вінницький апеляційний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/2612/21 пров. № А/857/15530/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді: Запотічного І.І.,
суддів: Довгої О.І., Матковської З.М.,
при секретарі судового засідання: Пославському Д.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові, в режимі відеоконференції, апеляційну скаргу Київської митниці Держиттслужби на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2021 року (суддя Качур Р.П., ухвалене в м. Львові о 16:17, повний текст складено 22.06.2021) у справі № 380/2612/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Тенерифо , Підприємства об`єднання громадян Заграва до Київської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості, -
ВСТАНОВИВ:
26.02.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (далі - ТзОВ «Тенерифо» ), Підприємство об`єднання громадян «Заграва» (далі - ПОГ «Заграва» ) (далі - позивачі) звернулися в суд з позовною заявою до Київської митниці Державної митної служби (далі - відповідач),та з наведених у ній підстав просили визнати протиправними та скасувати:
- рішення про коригування митної вартості UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710011/2 від 21.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710012/2 від 21.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710013/2 від 25.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710018/2 від 05.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710025/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710024/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710016/2 від 30.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710017/2 від 02.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710019/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710020/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710021/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710026/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710023/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710028/2 від 15.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710029/2 від 19.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710030/2 від 22.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710034/2 від 28.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710035/2 від 29.10.2020.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10.06.2021р. позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, його оскаржив відповідач Київська митниця Держмитслужби подавши апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду, та з викладених у ній підстав, з покликанням на неповне зясування обставин справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесульного права, просить скасувати оскаржуване судове рішення та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити.
В обгрунтування апеляційної скарги, зокрема, зазначає, що декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобовязані подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на обєктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню. Зважаючи на те, що у митного органу виник обгрунтований сумнів у правильності визначення декларантом митної вартості товару, це стало підставою для витребування додаткових документів за ч.3 ст.53 МК України. При коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. Разом з цим, ст. 64 МК України, яка регулює застосування резервного методу, не вимагає від органів доходів і зборів наводити додаткові пояснення щодо обсягу партії чи умов поставки та таке інше. Частиною другою цієї статті передбачено лише те, що митна вартість, визначена за резервним методом, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органом доходів і зборів митних вартостях. Тобто при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Відтак апелянт вважає, що прийняті ним рішення про коригування митної вартості товарів відповідають вимогам закону, а відтак оскаржуване судове рішення підлягає скасуванню з прийняттям нового про відмову в задоволенні позову.
Позивачі у відзиві на апеляційну скаргу не погоджуються з доводами апелянта, вважають їх необгрунтованими, просять апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення, а оскаржуване судове рішення без змін.
В судовому засіданні представник апелянта надав пояснення аналогічні викладеним у апеляційній скарзі, просив скасувати оскаржуване судове рішення та прийняти нове, яким відмовити позивачам в задоволенні позову.
Представник позивачів в судовому засіданні заперечив проти апеляційної скарги, просив оскаржуване судове рішення залишити без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, відзиву, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (код за ЄДРПОУ 42872826) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 07.03.2019, номер запису 14151020000046722. Основним видом діяльності позивача за даними ЄДР є оптова торгівля одягом і взуттям.
Також Підприємство об`єднання громадян «Заграва» (код за ЄДРПОУ 42876878) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 11.03.2019, номер запису 10661020000015748. Основним видом діяльності позивача за даними ЄДР є оптова торгівля одягом і взуттям.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що між ТзОВ «Тенерифо» та Компанією SRS Companu B.V. (Нідерланди) укладено контракт № TF.SRS від 13.12.2019 та додаткову угоду № 1 від 29.05.2020. За умовами цього контракту та відповідного додатку до нього Продавець продає, а Покупець в інтересах Підприємства об`єднання громадян «Заграва» купляє одяг, взуття, речі, що були в користуванні згідно з Інвойсом.
Відповідно до умов договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 Комісіонер (ТзОВ «Тенерифо» ) зобов`язується за дорученням Комітента (ПОГ «Заграва» ) здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії: 1) придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей (далі - Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в Додатках до цього Договору (в подальшому - Додатки), які є його невід`ємною частиною; 2) укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару (далі - Контракти) з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови Контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються Сторонами в Додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною; 3) збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом; 4) укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, на виконання контракту № TF.SRS від 13.12.2019 та договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 ТзОВ «Тенерифо» до митного оформлення подано митну декларацію ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/519836 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуальної упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 296 751,39 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 47049,85 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 18092,00 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR).
Товариством з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (далі - ТзОВ «Тенерифо» ) (код за ЄДРПОУ 42872826) та Компанією RETAILCLOT Sp.z o.o. (Польща) укладено контракт № TF.RE.3 від 16.10.2019 та додаткову угоду № 1 від 18.05.2020. За умовами цього контракту та відповідного додатку до нього Продавець продає, а Покупець в інтересах Підприємства об`єднання громадян «Заграва» купляє одяг, взуття, речі, що були в користування згідно з Інвойсом.
Відповідно до умов договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 Комісіонер (ТзОВ «Тенерифо» ) зобов`язується за дорученням Комітента (ПОГ «Заграва» ) здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії: 1) придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей (далі - Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в Додатках до цього Договору (в подальшому - Додатки), які є його невід`ємною частиною; 2) укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару (далі - Контракти) з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови Контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються Сторонами в Додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною; 3) збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом; 4) укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
Як вбачаєтьсяз матеріалів справи, на виконання контракту № TF.RE.3 від 16.10.2019 та договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 ТзОВ «Тенерифо» до митного оформлення подано такі митні декларації:
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520102 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 269413,24 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 8694,62 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 14172,24 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520175 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 293225,10 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 46491,57 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 17888,05 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520208 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 277058,40 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 43928,16 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 16896,79 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520307 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 261465,44 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 41462,75 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 15947,21 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520427 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 288185,68 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 45685,14 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 17567,13 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520426 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 333517,36 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 5301,95 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520579 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 275177,09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 43637,12 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 16788,87 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520765 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 242515,10 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 38448,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 14 788, 09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521002 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 17811,45 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 46295,65 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 292068,98 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520999 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 262257,87 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 41577,73 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 15 991, 44 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520683 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 336851,80 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 13119,84 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6815,03 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520726 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 345566,77 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 11548,22 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6 562, 32 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520800 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 339607,07 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 14238,33 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6613,93 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520801 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 339790,79 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 14146,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6522,07 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520823 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 341481,01 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 14422,05 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6393,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521000 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 337307,09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 15036,25 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6326,23 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521001 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 336408,58 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 13752,67 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6307,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521046 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 341707,34 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 13591,15 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6520,08 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR)
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521119 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 341318,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 14286,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6319,02 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521236 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 341456,59 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 13739,41 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6639,18 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521447 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 349663,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 14396,30 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6183,02 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521495 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 338321,55 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» , задекларована митна вартість 15024,30 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6504,42 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR).
Як вірно зазначено судом першої інстанції, митна вартість товару визначена за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), тобто за основним методом визначення митної вартості товарів.
Також, для підтвердження митної вартості товару одночасно з митними деклараціями декларантом подано документи, відповідно до переліку, визначеного у статті 53 Митного кодексу України.
Київська митниця Держмитслужби не погоджуючись із митною вартістю, зазначеною у поданих до митного оформлення ВМД, прийняла наступні рішення про коригування митної вартості товарів: UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020; UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020; UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020; UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020; UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020; UA 100340/2020/710011 від 21.09.2020; UA 100340/2020/710012 від 21.09.2020; UA 100340/2020/710013 від 25.09.2020; UA 100340/2020/710018 від 05.10.2020; UA 100340/2020/710025 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710024 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710016 від 30.09.2020; UA 100340/2020/710017 від 02.10.2020; UA 100340/2020/710019 від 06.10.2020; UA 100340/2020/710021 від 06.10.2020; UA 100340/2020/710026 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710023 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710028 від 15.10.2020; UA 100340/2020/710029 від 19.10.2020; UA 100340/2020/710030 від 22.10.2020; UA 100340/2020/710034 від 28.10.2020; UA 100340/2020/710035 від 29.10.2020.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, підставами для прийняття оскаржуваних рішень про коригування митної вартості митний орган вказав наступне.
У рішенні UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.SRS від 13.12.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20383 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16714 кг, вага взуття - 2650 кг, інший текстиль - 1019 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- в графі 4 транспортного документу CMR зазначено місце завантаження Польща, країна відправлення Нідерланди. Документи щодо маршруту перевезення або відомості щодо включення у вартість товару перевезення від місця завантаження до місця відправки також не були надані.
В рішенні UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 16808,1 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15493,1 кг, вага взуття - 500 кг, інший текстиль - 815 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування відсутні.
В рішенні UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20951 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16884 кг, вага взуття - 2677 кг, інший текстиль - 1030 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування відсутні.
В рішенні UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19337 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15856 кг, вага взуття - 2514 кг, інший текстиль - 967 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 18096,10 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 14838,1 кг, вага взуття - 2353 кг, інший текстиль - 905 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710011/2 від 21.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19885,4 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16306 кг, вага взуття - 2585 кг, інший текстиль - 994 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710012/2 від 21.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані.
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19 171, 4 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 18 871, 4 кг, вага взуття - 300 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо до митного оформлення не надавались.
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710013/2 від 25.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19250 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15784 кг, вага взуття - 2503 кг, інший текстиль - 963 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710018/2 від 05.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 16791,52 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 13768,96 кг, вага взуття - 2182,96 кг, інший текстиль - 839,6 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710025/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20157 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 1008 кг, вага взуття - 2620 кг, інший текстиль - 16529 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710024/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19640 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 18471,0 кг, вага взуття - 823 кг, інший текстиль - 346 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710016/2 від 30.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710017/2 від 02.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначено в інвойсі. Також в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710019/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 154/10/2020UА від 01.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710020/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 157/10/2020UА від 02.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710021/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 155/10/2020UА від 01.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710026/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 158/10/2020UА від 08.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710023/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 159/10/2020UА від 08.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710028/2 від 15.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 162/10/2020UА від 09.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710029/2 від 19.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 163/10/2020UА від 14.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710030/2 від 22.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 165/10/2020UА від 19.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710034/2 від 28.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 170/10/2020UА від 26.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
В рішенні UA 100340/2020/710035/2 від 29.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 171/10/2020UА від 26.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
Отже, Київською митницею встановлено, що декларантом не надано інформації щодо складових митної вартості, необхідних для її обчисленні, що суперечить положенням статті 52 МК України.
Відтак, зважаючи на вищенаведене, відповідно до ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України декларанту було повідомлено, що він за власним бажанням може подати додаткові наявні у нього документи для підтвердження заявленої ним митної вартості товару.
Однак декларант відмовився від надання додаткових документів, про що направив відповідне повідомлення з прохання винести рішення про коригування митної вартості.
Разом з тим, згідно частини 5 статті 55 МК України проведено процедуру консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості товарів на підставі інформації, яка наявна в органі доходів і зборів.
При коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. Зазначає, що при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Джерелом інформації для розрахунку митної вартості слугувала МД UA209140/2020/74678 від 19.08.2020.
Відтак, разом з рішеннями про коригування митної вартості відповідачем складені картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Не погоджуючись із здійсненим коригуванням митної вартості декларантом здійснено випуск у вільний обіг товарів на підставі положення ч. 7 ст. 55 Митного кодексу України за ВМД ІМ 40 № UA100340/2020/521499, згідно з якою сплачено грошову заставу грошових коштів відповідно до розрахованої митним органом митної вартості і додатково нараховано 121278,38 грн митних платежів (5,3% ввізне мито на загальну суму 24384,50 грн, 20% ПДВ на загальну суму 96893,88 грн).
Як вірно зазначено судом першої інстанції, зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач з вказаними рішеннями про коригування митної вартості товарів не погоджується, вважає їх протиправними та такими, що суперечать поданим декларантом документам та нормам чинного законодавства.
Положеннями ст. 49 Митного кодексу України № 4495-VІ від 13.03.2012 (далі - МК України) передбачено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 51 МК України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов`язані: 1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів; 2) подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об`єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню; 3) нести всі додаткові витрати, пов`язані з коригуванням митної вартості або наданням органу доходів і зборів додаткової інформації.
У випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, які підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення (ч. 1 ст. 53 МК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Згідно вимог ч. 3 ст. 53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісній характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Статтею 54 МК України визначено, що контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості. Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у ч.1 ст.58 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 55 МК України, рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.
Як вірно вказано судом першої інстанції, згідно статті 55 МК України, наказом Міністерства фінансів України № 598 від 24.05.2012 серед іншого затверджено Правила заповнення рішення про коригування митної вартості товарів. В пункті 2.1 цих Правил у розділі заповнення графи 33 «Обставини прийняття Рішення та джерела інформації, що використовувалися митним органом для визначення митної вартості» зазначено, що у графі також вказується про проведення процедури консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору методів визначення митної вартості товарів відповідно до вимог статей 59-61 МК України. Результати проведеної консультації, а також причини, через які не можуть бути застосовані методи визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо ідентичних, подібних (аналогічних) товарів (наприклад, відсутня інформація щодо вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів), фіксуються у графі. Посилання на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби у Рішенні допускається тільки при визначенні митної вартості відповідно до положень статей 59, 60 та 64 МК України з обов`язковим зазначенням номера та дати митної декларації, яка була взята за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо. У випадку визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу (стаття 64 Кодексу) зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 статті 55 МК України, під час митного оформлення при прийнятті органом доходів і зборів письмового рішення про коригування митної вартості товарів декларант або уповноважена ним особа може здійснити коригування заявленої митної вартості у строк, встановлений частиною другою статті 263 МК України. Декларант може провести консультації з органом доходів і зборів з метою обґрунтованого вибору методу визначення митної вартості на підставі інформації, яка наявна в органі доходів і зборів.
Згідно частини першої статті 57 МК України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Відповідно до ч.2 статті 57 МК України основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод за ціною договору (вартість операції).
Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу (частина третя статті 57 МК України).
Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності (частина четверта статті 57 МК України).
Відповідно до ч.8 статті 57 МК України у разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 МК України.
З аналізу наведеного суд першої інстанції вірно вказав, що основним методом визначення митної вартості товарів є метод за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції).
Відповідач в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості зазначав, що митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, у зв`язку з тим, що з поданих декларантом документів неможливо підтвердити заявлений метод визначення митної вартості товарів, подані документи не містили належних об`єктивних та достовірних відомостей про числові складові заявленої митної вартості.
Проте, як вірно зазначено судом першої інстанції, перелік документів, необхідний для підтвердження митної вартості товарів, міститься у частині 2 статті 53 МК України.
Так у частині 2 вказаної статті визначений перелік документів, які можуть бути подані для підтвердження вартості товару, однак конкретний перелік документів визначається залежно від умов придбання того чи іншого товару у кожному окремому випадку.
Також, відповідно до частини 3 статті 53 МК України обов`язком декларанта або уповноваженої ним особи є надання на письмову вимогу митного органу протягом 10 календарних днів додаткових документів, у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з судом першої інстанції, що із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів слідує, що митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості.
Так, дискреційні функції митних органів мають законодавчі обмеження у випадках незгоди із задекларованою митною вартістю. До них, зокрема, належить процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості та обов`язок послідовного вибору методів (від першого до резервного) визначення митної вартості.
Необхідність витребування додаткових документів передусім є способом упевнитися у тому, що декларант правильно визначив митну вартість.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивач долучав до вантажних митних декларацій такі документи: пакувальні листи, рахунки-фактури (інвойси), автотранспортні накладні, декларації походження товару, акти про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів ручної поклажі та багажу, зовнішньоекономічний договір TR.SRS, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракт), внутрішній договір (контракт), договори про надання послуг митного брокера, заяви декларанта або уповноваженої ним особи у вигляді внесення коду митної декларації про те, що товари включені до зеленого переліку відходів, сертифікати дезінфекції.
Задекларована митна вартість визначалась декларантом на підставі положень контракту № TR. SRS від 13.12.2019, контракту № TF.RE.3 від 16.10.2019, контракту № TF.EВ.1 від 16.10.2019, відповідних їм додаткових угод, положень відповідних інвойсів.
Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що вказані документи не містять жодних розбіжностей щодо кількості, найменування, якості та ціни задекларованих товарів та аналізуючи їх зміст, можна зробити висновок, що вони містили всі реквізити, необхідні для ідентифікації придбаного ТзОВ «Тенерифо» товару.
З врахуванням наведеного колегія суддів вважає, що позивачем при здійсненні імпортування товарів на митну територію України на підтвердження заявленої ним митної вартості на підставі положень контракту було надано повний пакет документів відповідно до переліку, закріпленого статтею 53 Митного кодексу України.
Як вбачається з оскаржуваних рішень, відповідач підставою невизнання задекларованої митної вартості вказав, зокрема, те, що у поданому зовнішньоекономічному договорі № TF.EВ.1 від 16.10.2019 у п. 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Також в п. 5.1 вказано, що валютою платежу є EUR.
Разом з тим слід зазначити, що положеннями пункту 1 Додаткової угоди № 2 до контракту № TF.EВ.1 від 16.10.2019 визначено, що ціна товару, що підлягає поставці, встановлюється в доларах США та в Євро та зазначається в Інвойсі.
З приводу зауваження митного органу про ненадання платіжних документів слід зазначити наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є, якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач зазначив, що ним не було подано банківських документів у зв`язку з тим, що оплата за поставлені товари ще не була здійснена. Вказав, що вказане зауваження митного органу не стосується неможливості визнання задекларованої митної вартості за основним методом та не може бути обґрунтованим для прийняття рішення про коригування митної вартості, оскільки саме по собі не містить відомостей, які б свідчили про розбіжності в поданих документах, ознаки їх підробки, відсутності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомості щодо ціни.
Також умовами Контрактів № TF.SRS від 13.12.2019 та № TF.RE.3 від 16.10.2019 передбачено, що покупець може вести розрахунок з продавцем у вигляді повної або часткової передоплати на підставі інвойсів, що передбачає можливу повну або часткову передоплату. Відтак до матеріалів справи позивачем долучено здійснену оплату після проведеної поставки товару за вказаними контрактами (Т. ІІ а.с. 60-66).
Відтак суд першої інстанції підставно критично оцінив доводи відповідача у цій частині.
З приводу зауваження митного органу про відсутність конкретизації по позиціях щодо ціни товару та вагових показниках слід зазначити наступне.
Як вбачається з карток відмови, позивачем митному органу було надано інвойси, видані на підставі конкретних зовнішньоекономічних договорів. Зазначені інвойси супроводжували експортові специфікації, у яких містилася інформація щодо виду ввезеного товару, його кількості (вираженого в кг) та, відповідно, вартості. В подальшому такі відомості були детально відображені у наданих митному органу митних деклараціях.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що зазначені документи не містять розбіжностей, ознак підробки, відсутності всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів чи відомостей щодо ціни. Вага товарів, відображена в інвойсах, співпадає з вагою, вказаною у ВМД.
Таким чином зазначені зауваження не впливають на визначення ціни товарів відповідно до першого методу.
З приводу зауважень митного органу про відсутність відомостей про страхування слід зазначити наступне.
Згідно п. 8 ч. 2 ст. 53 МК України якщо здійснювалося страхування, декларант зобов`язаний надати митному органу страхові документи, що містять відомості про вартість страхування. Однак якщо таке страхування не здійснювалося, такий обов`язок у декларанта відсутній.
З оскаржуваних рішень про коригування митної вартості судом першої інстанції вірно встановлено, що митний орган не може застосувати методи визначення митної вартості.
Як вірно зазначено судом першої інстанції, метод за ціною товарів, які імпортуються (вартість операції), не застосований відповідно до частини 1 статті 58 МК України у зв`язку з тим, що взаємозв`язок продавця та покупця вплинув на ціну товару, відповідно до частини 6 статті 54 МК України у зв`язку з тим, декларантом не подано запитуваних митницею документів та тим, що документи, подані декларантом для підтвердження заявленої митної вартості товару відповідно до статті 53 МК України, містять розбіжності та не містять відомостей щодо числових значень складових митної вартості.
Метод визначення митної вартості за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів не застосований у зв`язку з тим, що відсутні ціни угоди ідентичних товарів, проданих незалежним покупцям відповідно до умов, зазначених у статті 59 МК України.
Метод визначення митної вартості за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів не застосований у зв`язку з тим, що ціни угоди на подібні товари не прийняті митним органом відповідно до умов, зазначених у статті 60 МК України, або прийняті митним органом не найближчим часом, а також наявна інформація щодо подібного товару іншого виробника має інші комерційні умови та неможливо провести їх відповідне коригування відповідно до вимог цієї статті.
Метод визначення митної вартості на основі віднімання вартості не застосований у зв`язку з відсутністю ціни, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов`язаному із продавцем покупцю відповідно до положень статті 62 МК України.
Метод визначення митної вартості товарів на основі додавання вартості (обчислена вартість) не застосований у зв`язку з відсутністю наданої виробником товарів, що оцінюються, або від його імені інформації про їх вартість з дотриманням умов, зазначених у статті 63 МК України.
Разом з тим, при коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. Слід зазначити, що стаття 64 МК України, яка регулює застосування резервного методу, не вимагає від органів доходів і зборів наводити додаткові пояснення щодо обсягу партії чи умов поставки та таке інше. Частина друга цієї статті передбачає лише те, що митна вартість визначена за резервним методом, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органом доходів і зборів митних вартостях. Тобто при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Джерелом інформації для розрахунку митної вартості слугувала МД UA209140/2020/74678 від 19.08.2020.
Як вірно зазначено судом першої інстанції, відповідно до приписів ч. 2 ст. 55 МК України визначено перелік відомостей, які повинно містити прийняте органом доходів і зборів письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, зокрема: 1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано; 2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом; 3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана органом доходів і зборів; 4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування.
У випадку визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу (стаття 64 Кодексу) зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
Разом з тим, в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості зазначено лише номер та дату митної декларації, яка стала джерелом інформації для коригування митної вартості. Такий підхід для формування оскаржуваних рішень про коригування митної вартості прямо суперечить вищезазначеним положенням законодавства, що є самостійною підставою для їх скасування. Вказана позиція підтверджується уставленою судовою практикою Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду, викладеною, зокрема, в постанові від 21.12.2018 у справі № 815/1670/17.
Відтак з урахуванням наведеного колегія суддів вважає, що заявлені позивачами вимоги є обгрунтованими та підставно задоволені судом першої інстанції.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та прцесуального права.
Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апелянта не спростовують висновків суду з наведених вище мотивів, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржуване судове рішення без змін.
Відповідно до вимог ст.139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Київської митниці Держмитслужби залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2021 року у справі №380/2612/21 без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.
На постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя І. І. Запотічний судді О. І. Довга З. М. Матковська Повне судове рішення складено 24.01.2022
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 16.02.2022 |
Номер документу | 103233201 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович