Справа № 236/640/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" лютого 2022 р. м. Лиман
Суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Бікезіна О.В., ознайомившись зі змістом позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дорі Фінанс"</a>, треті особи: приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк Олена Василівна, приватний виконавець виконавчого округу Донецької області Олійник Олег Іванович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,
В С Т А Н О В И Л А:
11.02.2022 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Краснолиманського міського суду Донецької області з зазначеним позовом, в якому просить:
?визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк О.В. від 12.06.2021 року, зареєстрованого в реєстрі за №89248, про стягнення з нього на користь ТОВ "Дорі Фінанс" заборгованості за кредитним договором від 10.07.2019 року № 0957476311 в сумі 16536,50 грн.;
?зобов`язати приватного виконавця виконавчого округу Донецької області Олійник О.О. припинити стягнення за вказаним виконавчим написом, зняти арешт з нерухомого майна та закрити виконавче провадження № 66615335.
Суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє її відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України, а також чи не мають місце випадки, коли позовну заяву необхідно повернути, відмовити у відкритті провадження.
В ході вивчення матеріалів справи встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175, 177 ЦПК України.
Так, за змістом ст. 175 ЦПК України позовна заява подається в письмовій формі та повинна містити:
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною 5 статті 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
Такі ж вимоги визначені пунктом 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів , за яким відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Водночас, як вбачається надані із заявою в якості доказів копії документів не засвідчені належним чином та не містять дати їх засвідчення.
Також позивачем суду не надано доказів відкриття приватним виконавцем виконавчого округу Донецької області Олійник О.І. виконавчого провадження за оспорюваним виконавчим написом та здійснення ним заходів примусового характеру, в тому числі, накладення арешту на нерухоме майно.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ Про судовий збір .
Згідно зі статтею 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За положенням ч. 1 ст. 3 Закону Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у грошовому вираженні - 992,40 грн.).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки позивачем заявлено дві позовні вимоги, судовий збір підлягає сплаті за кожну з них. Втім, позивачем при пред`явленні позову сплачено судовий збір у розмірі 992,40 грн. лише за однією вимогою.
Сплату судового збору необхідно здійснити за такими реквізитами: Отримувач коштів: Донецьке ГУК/ЛиманськаМТГ/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; Рахунок отримувача:UA758999980313111206000005564; Код класифікаціїдоходів бюджету:22030101.
Згідно ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищевикладене, суддя вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, про що повідомити позивачу та надати йому строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дорі Фінанс"</a>, треті особи: приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк Олена Василівна, приватний виконавець виконавчого округу Донецької області Олійник Олег Іванович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху, про що його повідомити.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня вручення цієї ухвали, та роз`яснити, що в разі, якщо вказані недоліки у зазначений строк не будуть усунені, позовна заява буде повернута йому.
Ухвала не підлягає оскарженню і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя -
Суд | Краснолиманський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 16.02.2022 |
Номер документу | 103242865 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснолиманський міський суд Донецької області
Бікезіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні