Ухвала
від 09.10.2024 по справі 236/640/22
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 236/640/22

Провадження № 2/202/694/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2024 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Маринін О.В., ознайомившись зі змістом позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дорі Фінанс"</a>, треті особи: приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк Олена Василівна, приватний виконавець виконавчого округу Донецької області Олійник Олег Іванович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,

встановив:

11.02.2022 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить:

- визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню, вчинений приватним нотаріусом Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк О.В. від 12.06.2021 року, зареєстрованого в реєстрі за №89248, про стягнення з нього на користь ТОВ "Дорі Фінанс" заборгованості за кредитним договором від 10.07.2019 року № 0957476311 в сумі 16536,50 грн.;

- зобов`язати приватного виконавця виконавчого округу Донецької області Олійник О.О. припинити стягнення за вказаним виконавчим написом, зняти арешт з нерухомого майна та закрити виконавче провадження № 66615335.

Суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє її відповідність вимогам статей175,177 ЦПК України, а також чи не мають місце випадки, коли позовну заяву необхідно повернути, відмовити у відкритті провадження.

В ході вивчення матеріалів справи встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті175,177 ЦПК України.

Так, за змістом ст. 175 ЦПК Українипозовна заява подається в письмовій формі та повинна містити:

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 5ст. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в ньогодокази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаютьсяписьмовічиелектронні доказипозивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2ст. 95 ЦПК Україниписьмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Частиною 5статті 95 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Такі ж вимоги визначені пунктом 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», за яким відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Водночас, як вбачається надані із заявою в якості доказів копії документів не засвідчені належним чином та не містять дати їх засвідчення.

Також позивачем суду не надано доказів відкриття приватним виконавцем виконавчого округу Донецької області Олійник О.І. виконавчого провадження за оспорюваним виконавчим написом та здійснення ним заходів примусового характеру, в тому числі, накладення арешту на нерухоме майно.

Крім того, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини другоїстатті 133 ЦПК Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Таким спеціальним законом є Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір».

Згідно зістаттею 3 Закону України "Про судовий збір"судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

За положенням ч. 1ст. 3 Закону «Про судовий збір»судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у грошовому вираженні - 992,40 грн.).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки позивачем заявлено дві позовні вимоги, судовий збір підлягає сплаті за кожну з них. Втім, позивачем при пред`явленні позову сплачено судовий збір у розмірі 992,40 грн. лише за однією вимогою.

Сплату судового збору необхідно здійснити за такими реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Дн-кiй обл/Iнд.р/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155 Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA908999980313101206000004630 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська (назва суду, де розглядаєтьсясправа, або надати підтвередження сплати судового збору згідно ухваливід 14 лютого 2022 року.

Згідно ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплатисудового зборуу встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на вищевикладене, суддя вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, про що повідомити позивачу та надати йому строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

На підставі викладеного та керуючись ст.175,177,185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дорі Фінанс"</a>, треті особи: приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу Грисюк Олена Василівна, приватний виконавець виконавчого округу Донецької області Олійник Олег Іванович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху, про що його повідомити.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня вручення цієї ухвали, та роз`яснити, що в разі, якщо вказані недоліки у зазначений строк не будуть усунені, позовна заява буде повернута йому.

Ухвала не підлягає оскарженню і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О. В. Маринін

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122233836
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —236/640/22

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Маринін О. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Маринін О. В.

Ухвала від 14.02.2022

Цивільне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Бікезіна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні