Справа № 197/1090/21
Номер провадження № 2/197/288/22
У х в а л а
про залишення позовноїзаяви без руху.
13 січня 2022 р. суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Леонідова О.В., розглянувши в приміщенні суду в смт. Широке Дніпропетровської області позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства ВТБ БАНК , Товариства з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ПРОФКАПІТАЛ , Товариства з обмеженою відповідальністю КА ПАКТУМ про визнання недійсними договорів, відшкодування моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов вищевказаний позов про визнання недійсним договорів та відшкодування моральної шкоди в розмірі 300000 грн.
Ухвалою від 17.12.2021 позовна заява залишена без руху. Позивачем подано до суду змінену позовну заяву від 30.12.2021, в якій частково усунено недоліки.
Змінена позовна заява від 30.12.2021 підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 175 , 177 ЦПК України , недоліки, зазначені в ухвалі від 17.12.2021 не усунено в повному обсязі, а саме:
- позовна заява підписана позивачем ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який зазначений як представник позивача, однак доказів повноважень представника позивача на розгляд справи, яка відповідно до ст. 19 ЦПК України має розглядатись в порядку загального позовного провадження, суду не надано, зокрема, відповідно до інформації, що міститься Єдиному Реєстрі Адвокатів України право на зайняття адвокатською діяльністю Чернеш Д.С. припинено.
Відповідно до ч.3 ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження та не є малозначною відповідно до ст. 19 ЦПК України.
Частиною першою, другою статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Таким чином, законом встановлено конкретні випадки, у яких представником у суді, окрім адвоката чи законного представника, може бути інша особа, яка має відповідну цивільну процесуальну дієздатність.
Враховуючи, що положення статті 19 ЦПК України в структурі законодавчого акта розташовані серед Загальних положень процесуального закону, суд має право віднести справу до категорії малозначних на будь-якій стадії її розгляду. При цьому за змістом пункту 1 частини шостої цієї статті справи, зазначені в ньому, є малозначними в силу притаманних їм властивостей, виходячи з ціни пред`явленого позову та його предмета.
У цій справі позивачем заявлені вимоги немайнового характеру, вимога про стягнення моральної шкоди в розмірі 300000 грн, справа не відноситься до категорії малозначних відповідно до частини шостої статті 19 ЦПК України.
Тому належним представником позивача має виступати лише адвокат.
Вищевикладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 11 липня 2019 року у справі № 583/783/18.
Посилання в зміненій позовній заяві на судову практику, яка, на думку позивача, надає право не адвокату представляти інтереси сторони в цивільних справах, які розглядаються в порядку загального поозовного провадження, стосуються інших правовідносин, тому не приймаються судом.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.ч. 1-5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (Національний стандарт України …Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003 ,затверджений наказом Держспоживстандарту України07.04.2003№ 55). Згідно п. 5.27 Національного стандарту Відмітку про засвідчення копії документа складають із слів Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак додані до позовної заяви письмові докази не засвідчені належним чином позивачем, а засвідчені печаткою ОСОБА_2 , при цьому доказів повноважень представника позивача на розгляд справи, яка відповідно до ст.ст. 19, 274 ЦПК України має розглядатись в порядку загального позовного провадження, суду не надано .
Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
При наданні документів на виконання даної ухвали необхідно одночасно надати докази своєчасності усунення недоліків. Такими документами є конверт (чи його якісна копія з чітким відображенням поштового штампу з датою і штрих коду), довідка з поштового відділення щодо дати вручення рекомендованого листа (або офіційна копія з титульного та відповідного аркушу журналу, в якому працівник пошти офіційно фіксує дату передачі адресатам рекомендованих листів) та ін. У разі ненадання цих документів і одночасної відсутності повідомлення про вручення рекомендованого листа в суді на час розгляду матеріалів, наданих позивачем в порядку виконання даної ухвали суду, суддею буде вирішуватися питання щодо повернення позову позивачеві через пропуск визначеного законом для усунення недоліків строку.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Змінену позовну заяву від 30.12.2021 ОСОБА_1 до Акціонерного товариства ВТБ БАНК , Товариства з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ПРОФКАПІТАЛ , Товариства з обмеженою відповідальністю КА ПАКТУМ про визнання недійсними договорів, відшкодування моральної шкоди, залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення вищеназваних недоліків в строк, що не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ним вимог, викладених в ухвалі у встановлений строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Леонідова
Суд | Широківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103273623 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Широківський районний суд Дніпропетровської області
Леонідова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні