ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.02.2022Справа № 907/477/20
Господарський суд міста Києва, у складі судді Чинчин О.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМІНАЛ" (90500, Закарпатська обл., Тячівський р-н, місто Тячів, ВУЛИЦЯ ПРОЛЕТАРСЬКА, будинок 2) до за участю проДержавної митної служби України (04119, місто Київ, ВУЛИЦЯ ДЕГТЯРІВСЬКА, будинок 11Г) в особі відокремленого підрозділу Закарпатської митниці (код ЄДРПОУ внутрішнього підрозділу 43985560) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (88017, Закарпатська обл., місто Ужгород, ВУЛИЦЯ ЗАГОРСЬКА, будинок 2) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ТУРБО ПЛЮС АВТО" (90511, Закарпатська обл., Тячівський р-н, село Кричово, ВУЛИЦЯ ЮВІЛЕЙНА, будинок 17) визнання антиконкурентними дій митниці та зобов`язання вчинити дії
Представники сторін: не викликались
ВСТАНОВИВ:
Позивач заявив позов до Закарпатської митниці Держмитслужби, яким просить визнати дії митниці щодо ліквідації митного поста "Тячів" антиконкурентними та такими, що призвели до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на ринку послуг місця доставки (прибуття) митних вантажів на території Закарпатської області. Іншими вимогами просить суд зобов`язати Закарпатську митницю Держмитслужби відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом вчинення дій у вигляді вжиття комплексу заходів, спрямованих на відновлення функціонування митного посту "Тячів" з визначенням цьому структурному підрозділу відповідного коду, та як наслідок відновлення функціонування місця доставки (прибуття) митних вантажів на території ТОВ "Термінал" за адресою: Закарпатська обл., Тячівський р-н., м. Тячів, вул. Пролетарська (Залізнична), 2, з присвоєнням відповідного коду, який буде внесено до Переліку місць доставки, а також відновити становище на ринку послуг місця доставки (прибуття) митних вантажів в межах Закарпатської області, яке існувало до порушення прав позивача, ліквідувавши митний пост Хуст шляхом скасування актів, які стали підставою для введення останнього в Класифікатор ДФС, митниць ДФС та їх структурних підрозділів, який затверджений наказом ДФС України №26 від 19.01.2017. Позов заявлено з посиланням на ст. ст. 4, 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 22.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, залучено до участі в справі ТОВ "Турбо Плюс Авто" (код ЄДРПОУ - 40546432) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 08.06.2021, залучено до участі в справі Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Державну митну службу України в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ТОВ "Авто Континент Груп" в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 09.12.2021 року замінено відповідача Закарпатську митницю Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43337207) його правонаступником Державною митною службою України в особі відокремленого підрозділу Закарпатської митниці (код ЄДРПОУ внутрішнього підрозділу 43985560) Передано справу №907/477/20 на розгляд до Господарського суду м. Києва.
Відповідно до автоматичного розподілу справ Господарського суду міста Києва, справу №907/477/20 передано до розгляду судді Чинчин О.В.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.01.2022 року прийнято справу №907/477/20 до провадження суддею Чинчин О.В., підготовче судове засідання призначено на 02.02.2022 року.
24.01.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.01.2022 року задоволено клопотання Позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
01.02.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Відповідача надійшло клопотання про закриття провадження у справі.
02.02.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшли письмові заперечення на заяву про закриття провадження у справі.
Протокольною ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.02.2022 року відкладено підготовче судове засідання на 23.02.2022 року.
02.02.2022 року, після судового засідання, через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Відповідача надійшли клопотання про проведення судового засідання, призначеного на 23.02.2022 року, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.02.2022 року клопотання Відповідача про проведення судового засідання, призначеного на 23.02.2022 року, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів повернуто заявнику без розгляду.
04.02.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
10.02.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Позивача надійшло клопотання про проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
10.02.2022 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від Відповідача надійшло клопотання про проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Щодо клопотань Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМІНАЛ" та Державної митної служби України про проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, Суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
З огляду на вищевикладене, з метою недопущення порушення процесуальних прав сторін на участь у судовому засіданні, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, Суд вважає за можливе задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМІНАЛ" та Державної митної служби України про проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 42, 197, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМІНАЛ" та Державної митної служби України про проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції буде здійснюватися за допомогою системи відеоконференцзв`язку з судом за посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
3. Участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції братимуть представники Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМІНАЛ" та Державної митної служби України.
4. Звернути увагу сторін, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
5. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 11 лютого 2022 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103278546 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні