Справа 237/1061/21
Номер провадження 2/237/283/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.02.2022 року Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді -Ліпчанського С.М.,
при секретарі -Бахтіярової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Курахове матеріали цивільної справи за правилами загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення спричиненої шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Мар`їнського районного суду Донецької області з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення спричиненої шкоди .
Ухвалою суду від 13.12.2021 року підготовче засідання у зазначеній цивільній справі було закрите та призначено судовий розгляд.
Після закриття підготовчого судового засідання встановлено, що оригіналів договору ОСОБА_3 не надано до суду .
Позивач в судовому засіданні заявив клопотання про повернення до стадії підготовчого судового засідання та витребування у ОСОБА_3 відповідних матеріалів.
Частиною 2 статті 247 ЦПК України передбачено, що у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що хоча приписами ЦПК не передбачено право подавати до суду заяви та процесуальні документи після завершення підготовчого провадження, але і не містить такої заборони.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.
Дослідивши ухвалу суду про закриття підготовчого судового засідання, суд вважає можливим повернутись до стадії підготовчого судового засідання, оскільки таке повернення зумовлене необхідністю встановити фактичні обставини справи, що мають значення для її вирішення та підтвердження належними доказами, з метою справедливого та неупередженого вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 53 ЦПК України особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Керуючись ст.ст.4,43,49,197ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Повернутись до стадії підготовчого судового засідання у справі позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення спричиненої шкоди .
Відкласти підготовче судове засідання на 10 год. 30 хв. 11.04.2022 року , яке відбудеться в приміщенні Мар`їнського районного суду Донецької області.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.М.Ліпчанський
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103304610 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні