Єдиний унікальний номер 142/67/22
Номер провадження 2/142/191/22
У Х В А Л А
(про відкриття провадження )
14 лютого 2022 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , до Селянського (фермерського) господарства ВИД , яке знаходиться в с. Кукули Тульчинського району Вінницької області, Урочище Тракторна бригада №1 , про стягнення безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за користування земельною ділянкою та стягнення моральної шкоди, та додані до неї матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
09 лютого 2022 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява подана представником позивача, адвокатом Зянько Н.Г. в інтересах ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства ВИД про стягнення безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за користування земельною ділянкою та стягнення моральної шкоди , та додані до неї матеріали .
У вказаній позовній заяві позивач просить суд Стягнути з Селянського (фермерського) господарства ВИД , ЄДРПОУ 20100979, Україна, 24713, Вінницька область, Піщанський район, село Кукули, УРОЧИЩЕ ТРАКТОРНА БРИГАДА №1 на користь ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 безпідставно набуті кошти в розмірі орендної плати - 6 793 грн. 18 коп.; інфляційні втрати - 1 220 грн. 52.; 3% річних - 531 грн.72 коп. Також просить, стягнути з Селянського (фермерського) господарства ВИД , ЄДРПОУ 20100979, Україна, 24713, Вінницька область, Піщанський район, село Кукули, УРОЧИЩЕ ТРАКТОРНА БРИГАДА №1 на користь ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 заподіяну моральну шкоду у розмірі 10 000 грн. (десять тисяч грн. 00 коп.) гривень.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09 лютого 2022 року дану справу було передано для розгляду судді Гринишиній А.А.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Беручи до уваги, що спір підвідомчий суду, дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, позовна заява та додані до неї документи оформлені з дотриманням вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України, не вбачаю підстав, які б перешкоджали прийняттю позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Справа відноситься до юрисдикції місцевого загального суду, як суду першої інстанції. Справа підлягає розгляду в порядку позовного провадження.
Враховуючи, що даний спір не відноситься до справ, які відповідно до частини четвертої статті 274 ЦПК України, не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, ціна позову в даній цивільній справі не перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд приходить до висновку про можливість розгляду цієї справи у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей розгляду справи, встановлених статтею 279 ЦПК України.
За приписами частини другої та третьої статті 279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з приписами частини 5 статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З урахуванням зазначеного та на підставі ст.ст. 19, 274 ЦПК України, враховуючи значення справи для сторін, обсяг та характер доказів у справі, дану позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначивши дату, час і місце проведення судового засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов, для подання позивачем відповіді на відзив та подання відповідачем заперечень.
Крім того, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір (ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір ). Ставки судового збору та пільги щодо сплати судового збору встановлені статтями 4 і 5 Закону України Про судовий збір . Зокрема, п. 9 ч. 1 ст. 5 цього Закону встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.Разом з тим з позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи з дитинства, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 , серія НОМЕР_2 , таким чином відповідно до вимог Закону позивач звільнена від сплати судового збору під час розгляду вказаної справи.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 187, 274 - 279 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства ВИД про стягнення безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за користування земельною ділянкою та стягнення моральної шкоди .
Розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін про дату, час та місце проведення судового засідання.
Призначити по цивільній справі судове засідання на 10 годину 00 хвилин 11 березня 2022 року, яке провести у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 1 Піщанського районного суду Вінницької області, за адресою вул. Вишнева, 5 смт. Піщанка Вінницької області, про що повідомити учасників справи.
Копії ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи.
Відповідачу та третім особам разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Запропонувати відповідачу протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: відзив на позовну заяву та всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію відзиву та доданих до нього документів, який повинен бути надісланий (наданий) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу:
- докази по справі повинні бути подані разом з поданням відзиву; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу;
- у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами;
- відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву надати суду: відповідь на відзив, виклавши в ньому свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь на відзив, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, яка повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Роз`яснити позивачу:
- докази по справі повинні бути подані разом з поданням відповіді на відзив; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Запропонувати відповідачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив надати суду: заперечення на відповідь, виклавши в них свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення на відповідь, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) заперечення на відповідь і доданих до нього доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію заперечення на відповідь та доданих до нього документів, яке повинно бути надіслане (надане) одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь до суду.
Роз`яснити відповідачу:
- докази по справі повинні бути подані разом з поданням заперечення на відповідь; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Встановити третім особам строк для надання пояснень щодо позову з викладенням своїх аргументів і міркувань та наданням відповідних доказів на підтримку або заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Зобов`язати третю особу одночасно із надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) копії таких пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103314634 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні