Справа № 168/95/22
Провадження № 2/168/82/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 лютого 2022 року суддя Старовижівського районного суду Волинської області Хаврона О.Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Старовижівського виробничого управління житлово-комунального господарства Старовижівської селищної ради Ковельського району Волинської області, Старовижівської селищної ради Ковельського району Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу №24 від 01.02.2022 р., допущення до роботи шляхом поновлення на посаді майстра, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась з вищевказаним позовом.
Одночасно з позовною заявою позивач подала клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви, обґрунтовуючи його тим, що з 01.02.2022 р. по даний час вона незаконно позбавлена роботи та заробітної плати, яка є основним і єдиним джерелом її існування і її сім`ї. Окрім заробітної плати, інших джерел доходу не має, а тому залишилася без коштів, які є для неї засобами для існування. На підтвердження позбавлення її заробітної плати до клопотання додала оскаржуваний наказ про відсторонення від роботи.
У задоволенні клопотання слід відмовити виходячи із наступного.
Згідно з ч.1 ст.136 ЦПК України суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати (ч.3 ст.136 ЦПК України).
Відповідно до ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно з ч. 2 цієї статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, закон визначає вичерпні підстави звільнення від сплати судового збору.
З аналізу вказаних норм закону вбачається, що крім зазначення належних підстав для звільнення від сплати судового збору, позивачу також необхідно подати до суду відповідні докази.
Зі змісту позовної заяви та клопотання про звільнення від сплати судового збору вбачається, що на підтвердження свого майнового стану позивач не надала жодних належних та допустимих доказів, які б безспірно свідчили про її скрутне майнове становище та були переконливою підставою для звільнення від сплати судового збору.
Крім того, суд враховує те, що передбачена ст.8 Закону України Про судовий збір можливість звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не його обов`язком, і застосовується як правило у виключних випадках.
Враховуючи наведені обставини, у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви у цій справі слід відмовити.
Позовна заява подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору обраховуються, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн., який встановлений станом на 01.01.2022 р.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 992,40 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання відповідної позовної заяви у розмірі 992,40 грн. за такими реквізитами: отримувач коштів ГУК у Волин.об/смт Ст.Вижівка/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA628999980313191206000003544, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , Старовижівський районний суд Волинської області (назва суду, де розглядається справа).
За змістом ч. 1, 2 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають, серед іншого, з трудових правовідносин.
Однак, оскільки позивач додала до позовної заяви копії всіх документів відповідно до кількості відповідачів, вони повинні відповідати загальним вимогам до письмових доказів.
Зокрема, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як видно з доданих до позовної заяви документів, всі вони подані в копіях, при цьому, такі копії не засвідчені і позивачем не підтверджено відповідність копії оригіналу.
Такі недоліки свідчать про недодержання позивачем положень ст.95 ЦПК України.
З огляду на вказане та відповідно до положень ч.1 ст.185 ЦПК України подану позивачем позовну заяву слід залишити без руху та надати їй строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом сплати судового збору відповідно до вимог закону за подання позову до суду та надання до суду підтверджуючих документів про сплату судового збору або звільнення від його сплати, а також належним чином засвідчених копій доданих до позовної заяви документів.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старовижівського виробничого управління житлово-комунального господарства Старовижівської селищної ради Ковельського району Волинської області, Старовижівської селищної ради Ковельського району Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу №24 від 01.02.2022 р., допущення до роботи шляхом поновлення на посаді майстра, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу залишити без руху.
Вказані в ухвалі недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали у зазначений в ухвалі спосіб.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, то позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О. Й. Хаврона
Суд | Старовижівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 18.02.2022 |
Номер документу | 103320904 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старовижівський районний суд Волинської області
Хаврона О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні