єдиний унікальний номер справи 531/91/22
номер провадження 1-кс/531/61/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2022 року м. Карлівка
Слідчий суддя Карлівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
представника скаржника ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Карлівка справу за скаргою Полтавського обласного центру зайнятості в особі Машівської районної філії на бездіяльність працівників ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
В С Т А Н О В И В:
Полтавський обласний центр зайнятості в особі Машівської районної філіїзвернувся до суду зі скаргою на бездіяльність працівників ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, обґрунтовуючи її тим, що 16 травня 2017 року ОСОБА_4 . Машівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості взята на облік як шукач роботи. 18 травня 2017 року їй надано статус безробітної на підставі її особистої заяви та призначено допомогу терміном з 25 травня 2017 року по 19 травня 2018 року. 20 травня 2018 року виплати припинено в зв`язку з закінченням строку виплати. 05 серпня 2018 року ОСОБА_4 було припинено реєстрацію у зв`язку з поданням заяви про знаття з реєстрації. Перебуваючи на обліку, ОСОБА_4 отримала допомогу по безробіттю за період з 25 травня 2017 року по 19 травня 2018 року в сумі 4843,37 грн. Однак, на момент реєстрації як безробітної ОСОБА_4 отримувала компенсацію як непрацююча особа, яка здійснює догляд за престарілим, що суперечить діючому законодавству. В зв`язку з викладеним, скаржник вважає, що ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, про що було 04 січня 2022 року до ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області направлено заяву про вчинене кримінальне правопорушення. 12 січня 2022 року в ході телефонної розмови з представником СПД №1 ВП №3 було з`ясовано, що вказана заява до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесена. Отже скаржник вважає, що вказана бездіяльність є незаконною та такою, що порушує його права як заявника про злочин, в зв`язку з чим просить зобов`язати уповноважених осіб ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні дані за заявою від 04 січня 2022 року та розпочати досудове розслідування.
В судовому засіданні представник скаржника ОСОБА_3 скаргу підтримав в повному обсязі та просив її задовольнити.
Представник ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області в судове засідання не з`явився.
Від начальника СД ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 надійшов лист, відповідно до якого просить розглядати справу за її відсутності.
Слідчий суддя, вислухавши представника скаржника, дослідивши матеріали, додані до скарги та надані на запит суду, приходить до таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення або самостійно виявленого ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до п. 1.2 Розділу ІІ Положення «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань» відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам п. 4 ч. 5 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України.
Критерієм, що дає змогу вважати заяву про злочин такою, що підлягає внесенню до ЄРДР, є наявність в ній об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заяві чи повідомлені такі дані відсутні, то вони не можуть вважатись такими, що мають бути внесені до ЄРДР.
Кримінальна відповідальність за ст.190КК України настає за заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).
З суб`єктивної сторони вказаний злочин характеризується прямим умислом.
Натомість, згідно доданих до скарги та наданих на запит суду матеріалів, а саме заяви ОСОБА_4 від 05 вересня 2018 року про зняття її з обліку та припинення виплати соціальної допомоги з 01 вересня 2017 року за особистою заявою, не може свідчити про наявність прямого умислу ОСОБА_4 на вчинення шахрайських дій.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 51 КУпАП, викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Тобто, заволодіння чужим майном шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість майна перевищує 0,2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 2022 рік 277,00 грн., а станом на 2017 рік 248,10 грн.) вже є кримінально караним діянням.
Однак, з вивчених матеріалів встановлено, що ОСОБА_4 перебуваючи на обліку в двох установах, виплати з Машівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості отримала в розмірі 140,39 грн., що також виключає наявність складу кримінального правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що, в даному випадку, відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, оскільки у ОСОБА_4 відсутній умисел на шахраство, а також недостатність розміру шкоди для кримінальної відповідальності, тобто невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Машівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості було законним та обґрунтованим, а тому в задоволенні скарги слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 304-307 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні скарги Полтавського обласного центру зайнятості в особі Машівської районної філії на бездіяльність працівників ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Повний текс ухвали оголошено 17 лютого 2022 року о 08 годині 45 хвилин.
Слідчий суддя
Суд | Карлівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 103338821 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Карлівський районний суд Полтавської області
Попов М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні