Справа № 420/23297/21
У Х В А Л А
27 січня 2022 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого - судді Єфіменка К.С., при секретарі Кузьменко Е.Х., розглянувши у порядку письмового провідження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Міністерства оборони України (Повітрофлотський проспект,6, м.Київ, 03168) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернулось ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Міністерства оборони України (Повітрофлотський проспект,6, м.Київ, 03168) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 29.11.2021 року було відкрито провадження по справі.
У відзиві на позовну заяву відповідачем заявлено клопотання про заміну відповідача на Міністерство освіти та науки України.
З адміністративного позову позивача вбачається, що позивач проходив вiйськову службу у Міністерстві оборони України та наказом Міністра оборони України від 04.10.1999 року №576 у відряджений в розпорядження Голови одеської обласної державної адміністрації. 21 березня 2001 року позивача розпорядженням Голови Одеської обласної державної адміністрації призначено заступником начальника Одеського ліцею з посиленою вiйськово-фiзичною підготовкою з виховної роботи.
При цьому, відповідач зазначає, що розрахунок при звiльнені позивача Міністерство оборони не здiйснювало.
Згідно з п. 6 ст. 16-3 Закону України Про правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей па п. 17 Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги, затвердженого Постановою КМУ від 25.12.2013 року, особам звільненим з військової служби, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється органом державної влади, який здійснював розрахунок під час звiльнення з військової служби.
Також згідно з п. 5 ст. 13 та п. 18 Порядку, у роті особі, звільненої з військової служби, яка на день отримання інвалідності, або на день її звільнення з військової служби обіймала посаду в державному органі, установі, органiзацiї iз талишем на військовій службі, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів таких державних установ, організації, до яких вона була відряджена.
Статтею 23 Закону України Про правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей передбачено, що фінансове забезпечення витрат, пов`язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів, що передбачені в Державному бюджеті України на вiдповiдний рiк для МОУ, розвідувальних органів України та інших центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 КАС України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Приписами ч. 3-4 ст. 48 КАС України встановлено, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Частиною 6 ст.48 КАС України після залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
В постанові ВС від 26.12.2019 у справі №724/716/16-а, у якiй суд касаційної інстанції зазначив, що визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, встановлення належності відповідачів й обґрунтованості позову - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи. При цьому обов`язком суду є встановлення належності відповідачів та їх заміна у разі необхідності.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне задовольнити частково клопотання відповідача та залучити до участі у справі співвідповідача - Міністерство освіти та науки України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.48,236,293,294,295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ :
Залучити до участі у справі в якості співвідповідача - Міністерство освіти і науки України (пр.-кт Перемоги,10, м.Київ, 01135, код ЄДРПОУ 38621185).
Розпочати розгляд справи спочатку в порядку приписів ч. 6 ст. 48 КАС України.
Встановити співвідповідачу п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк співвідповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.3 ст.162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання співвідповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Відповідь на відзив повинна відповідати вимогам ст. 163, ч.2 ст.162 КАС України.
Позивач зобов`язаний згідно з ч.2 ст.163, ч.3 ст.162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду копію відповіді на відзив та доданих до неї документів надіслати (надати) іншим учасникам справи.
До відповіді на відзив додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь на відзив; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити співвідповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Заперечення має відповідати вимогам ст.164, ч.2 ст.162 КАС України.
Встановити учасникам справи п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяв з процесуальних питань (ст.ст. 166-167 КАС України).
Звернути увагу учасників справи, що надання доказів відбувається в порядку ст. 79 КАС України, а витребування доказів - згідно ст. 80 КАС України.
Ухвала суду в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з моменту її проголошення, в порядку визначеному п.15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя К.С.Єфіменко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103352393 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Єфіменко К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні