Справа № 420/1440/22
УХВАЛА
28 січня 2022 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бутенко А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю УКРТЕХБЕЗПЕА Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказів та рішення,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю УКРТЕХБЕЗПЕА Головного управління ДПС в Одеській області, в якому просить суд:
- Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС в Одеській області від 14.11.2018 № 8905 Про проведення планової виїзної перевірки ТОВ УКРТЕХБЕЗПЕКА , код за ЄДРПОУ 35067514 з питань дотримання вимог податкового, валютного, та іншого законодавства за період 01.01.2016 р. по 31.12.2017р.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС в Одеській області (код ВП 44069166) №40-п від 12.01.2022 р. Про поновлення документальної планової виїзної перевірки ТОВ УКРТЕХБЕЗПЕКА , код за ЄДРПОУ 35067514 .
Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС в Одеській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків, прийнятого ГУ ДПС в Одеській області 19.01.2022 р. об 11 год. 00 хв. стосовно майна платника податків ТОВ УКРТЕХБЕЗПЕКА , код за ЄДРПОУ 35067514.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Заявник надав позовну заяву з порушенням вказаних вимог КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Заявник надав позовну заяву з порушенням вказаних вимог КАС України.
Відповідно до п. 4 та п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Заявником в обґрунтування позовних вимог, а саме п. 1 та п 3, не зазначено обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також до позову не надано оскаржений наказ Головного управління ДФС в Одеській області від 14.11.2018 № 8905.
Крім того, суд зазначає, що позивач у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (ч. 6 ст. 161 КАС України).
Позивач в поданому адміністративному позові, в п. 1, просить визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС в Одеській області від 14.11.2018 № 8905.
Строк звернення до адміністративного суду це строк, в межах якого особа, яка має право на позов, повинна звернутися до адміністративного суду для захисту своїх прав у публічно правових відносинах або для реалізації владних повноважень.
Строки звернення до адміністративного суду з позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними.
Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції (пункт 1 статті 32 Конвенції), наголошує, що позовна давність це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Застосування строків позовної давності має кілька важливих цілей, а саме: забезпечувати юридичну визначеність і остаточність, захищати потенційних відповідачів від прострочених позовів, та запобігати несправедливості, яка може статися в разі, якщо суди будуть змушені вирішувати справи про події, що мали місце у далекому минулому, спираючись на докази, які вже, можливо, втратили достовірність і повноту із плином часу (пункт 51 рішення від 22 жовтня 1996 року за заявами № 22083/93, 22095/93 у справі Стаббінгс та інші проти Сполученого Королівства; пункт 57 рішення від 20 вересня 2011 року за заявою у справі ВАТ Нафтова компанія Юкос проти Росії).
Приписами ч. 2 ст. 122 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З огляду на викладене, позивачем порушений строк звернення щодо вимоги про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління ДФС в Одеській області від 14.11.2018 № 8905.
Відповідно ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Таким чином, заявнику необхідно привести позов у відповідність до приписів КАС України, з урахуванням вищевикладеного судом.
Відтак, проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, судом з`ясовано, що при подачі адміністративного позову позивачем не було виконано вимог, передбачених статтями 160,161 КАС України.
Згідно зі ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Суд вважає необхідним залишити позов без руху та надати позивачу 5-тиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.
У разі неотримання документів на виконання ухвали суду з урахуванням встановлених нормативів та відсутності повідомлень іншими засобами зв`язку, судом буде вирішене питання про повернення позову у вказані строки.
Керуючись ст. ст. 161, 169, 171, 241-243 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю УКРТЕХБЕЗПЕА Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказів та рішення - залишити без руху
Повідомити позивача про необхідність протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути визначенні даним судовим рішенням недоліки, та роз`яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Бутенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103352469 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бутенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні