Постанова
від 17.02.2022 по справі 752/27847/21
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 752/27847/21

3/458/100/2022

ПОСТАНОВА

17.02.2022 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли за підсудністю від Личаківського районного суду м. Львова, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП,

встановив:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції були скеровані для розгляду за місцем вчинення адміністративного правопорушення до Голосіївського районного суду м. Києва.

Постановою Голосіївського районного суду м. Києва від 09.12.2021 року за клопотанням захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вказана справа була направлена для розгляду за підсудністю до Личаківського районного суду м. Львова.

Згідно з постановою Личаківського районного суду м. Львова від 08.02.2022 матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП скеровано у Турківський районний суд Львівської області для розгляду за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до положень п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, згідно з вимогами ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 1196779 від 10.11.2022, 10.01.2021 о 04 год. 00 хв. в м. Києві по вул. А.Заболотного, 31Ж водій, керуючи автомобілем DAF XF 105/460 НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бетонну шпалу, яка лежала серед дороги. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матераіальними збитками.

У свою чергу, з доданої до цього протоколу про адміністративне правопорушення схеми місця ДТП видно, що на ній, окрім іншого, зображено об`єкт № 6 - збита електроопора, об`єкт № 7 - збитий металевий відбійник.

Водночас у матеріалах справи міститься клопотання КП електромереж зовнішенього освітлення м. Києва "Київміськ світло" про видачу копії постанови суду потерпілій стороні у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про пошкодження іншого майна та відповідно не зазначено відомості про можливого потерпілого та заподіяні збитки.

Наведені обставини свідчать про те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП складений неправильно, так як не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП, а тому такий необхідно повернути для належного оформлення, оскільки вказані недоліки перешкоджають подальшому провадженню у справі, створюють перешкоди для повного і об`єктивного з`ясування всіх обставин у справі, зокрема визначення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Відтак, з урахуванням викладеного, матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 нобхідно повернути Управлінню патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 256 КУпАП.

Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,

постановив:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9) для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.І. Кшик

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено21.02.2022
Номер документу103364008
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —752/27847/21

Постанова від 21.04.2023

Адмінправопорушення

Турківський районний суд Львівської області

Кшик О. І.

Постанова від 03.04.2023

Адмінправопорушення

Турківський районний суд Львівської області

Кшик О. І.

Постанова від 25.07.2022

Адмінправопорушення

Турківський районний суд Львівської області

Кшик О. І.

Постанова від 17.02.2022

Адмінправопорушення

Турківський районний суд Львівської області

Кшик О. І.

Постанова від 08.02.2022

Адмінправопорушення

Личаківський районний суд м.Львова

Стрепко Н. Л.

Постанова від 09.12.2021

Адмінправопорушення

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні