Ухвала
від 17.02.2022 по справі 344/9122/18
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/9122/18

Провадження № 1-і/344/2/22

У Х В А Л А

17 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі

головуючого-судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_3 про продовження строку тримання під вартою в кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

На розгляді в Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області (суддя ОСОБА_6 ) перебуває кримінальне провадження обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України.

21 лютого 2022 року закінчується строк дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою, застосованого раніше ухвалою суду щодо ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні.

Відповідно до пп. 5 п. 20-5 Розділу XІ Перехідні положення КПК України у разі неможливості у визначений цим Кодексом строк суддею (колегією суддів) розглянути клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, крім клопотання, поданого на розгляд до Вищого антикорупційного суду, воно може бути передано на розгляд до іншого судді, визначеного в порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу, або розглянуто головуючим, а за його відсутності - іншим суддею зі складу колегії суддів, якщо справа розглядається колегіально, або може бути передано для розгляду до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції або до суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів в порядку, передбаченому абзацом шостим цього пункту.

14 лютого 2022 року прокурор ОСОБА_3 подав клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , яке передано на розгляд до судді ОСОБА_1 , визначеного в порядку, встановленому ч. 3 ст. 35 цього Кодексу.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, в тому числі з посиланням на ризики, передбачені у ст. 177 КПК України, просив таке задоволити.

Захисник в судовому засіданні заперечив проти продовження тримання під вартою ОСОБА_4 , оскільки вважає, що прокурором не наведено наявність ризиків, просив врахувати, що обвинувачений має постійне місце проживання та обрати йому запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Обвинувачений підтримав думку захисника.

Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження з цього приводу, а також враховуючи в сукупності всі обставини, у тому числі передбачені у ст. 178 КПК України, суд вважає наступне.

Згідно з вимогами п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практикою Європейського суду з прав людини обмеження права на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.

Так, при вирішені питання про продовження строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою суд враховує дані про особу обвинуваченого ОСОБА_4 , якому інкриміновано тяжкі злочини (ч. 3 ст. 185 КК України), за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 6 років, а також їх суспільну небезпечність.

На даний час судове провадження триває.

В той же час прокурором поза розумним сумнівом доведено, що ризики щодо можливого переховування ОСОБА_4 від суду, а також вчинення іншого кримінального правопорушення продовжують існувати.

Також стороною обвинувачення доведено, що застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не зможе запобігти зазначеним вище ризикам, та, що у разі застосування більш м`якого запобіжного заходу, існує значна ймовірність того, що обвинувачений ОСОБА_4 порушуватиме покладені на нього процесуальні обов`язки.

Інших обставин, які б на даний час давали підстави для зміни чи скасування запобіжного заходу, судом не встановлено.

Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи.

Отже на переконання суду застосування більш м`якого запобіжного заходу є недостатнім для забезпечення виконання ОСОБА_4 покладених на нього обов`язків, а запобіжний захід у виді тримання під вартою буде співмірним та доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження і виключно такий здатен забезпечити запобігання ризику переховування обвинуваченого від суду.

Суд також зазначає, що ОСОБА_4 06.08.2021 року обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 90800 (дев`яносто тисяч вісімсот) гривень, яку може бути внесено як обвинуваченим, так і іншою особою в будь-який момент розгляду даного кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 176-178, 182, 183, 331, 369-372, 376, пп. 5 п. 20-5 Розділу XІ «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора задовольнити, продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 17 квітня 2022 року включно.

Копію ухвали надіслати начальнику Івано-Франківської установи виконання покарань № 12 для виконання.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.

Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.

Головуючий-суддя ОСОБА_7

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу103372947
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —344/9122/18

Вирок від 30.08.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 19.07.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 30.03.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Хоростіль Р. В.

Ухвала від 23.12.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 26.10.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 03.06.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 21.10.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

Ухвала від 07.10.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Руденко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні