Ухвала
від 17.02.2022 по справі 353/119/22
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 353/119/22

Провадження № 1-кс/353/8/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2022 рокум.Тлумач

Слідчий суддя Тлумацького районного суду

Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

дізнавача ОСОБА_3 ,

розглянув клопотання дізнавача відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 по кримінальному провадженні, внесеному 24.12.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021095240000155, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст. 290 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку іншого володіння, а саме нежитлових приміщень, що в АДРЕСА_1 , які на праві державної власності належать Міністерству аграрної політики та продовольства України, користувачем за правом оперативного управління є Івано-Франківська філія Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу».

Клопотання надійшло до суду «17» лютого 2022 року о 10 год 22 хв.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах, заслухавши думку дізнавача, -

в с т а н о в и в :

Дізнавач сектору дізнання відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтинант поліції ОСОБА_3 звернувся до Тлумацького районного суду Івано-Франківської області з клопотанням, погодженим прокурором Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на обшук іншого володіння, а саме нежитлових приміщень, що в АДРЕСА_1 , які на праві державної власності належать Міністерству аграрної політики та продовольства України, користувачем за правом оперативного управління є Івано-Франківська філія Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», яке відповідає вимогам ст. 234 КПК України.

В клопотанні дізнавач зазначає, що під час проведення досудового розслідування встановлено, що 24.12.2021 року у чергову частину відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області поступив рапорт старшого ДОП підполковника поліції ОСОБА_5 про те, що у відділення поліції № 5 (м. Тлумач) поступила письмова заява ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 про те, що невстановлена особа змінила ідентифікаційний номер двигуна трактора марки НОМЕР_1 .

За даним фактом 24.12.2021 року відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021095240000155 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст. 290 КК України.

Під час проведення досудового розслідування допитано в якості потерпілого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , який пояснив, що у 2010 році він являвся депутатом районної ради та головою асоціації фермерів Тлумацького району, а ОСОБА_7 на той час також являвся депутатом Тлумацької районної ради та директором Тлумацької сортонасінневої станції, та із яким ОСОБА_6 на той час перебував у хороших дружніх відносинах. Так як на станції, де працював ОСОБА_7 , був поламаний трактор марки Т-150К зеленого кольору, то ОСОБА_7 приїжджав до потерпілого ОСОБА_6 додому близько 5-ти разів з проханням надати йому на усній домовленості в оренду трактор марки Т-150К червоного кольору, який належить ОСОБА_6 , оскільки трактор останнього стояв без роботи, а ОСОБА_7 не мав на чому працювати. На прохання ОСОБА_7 , ОСОБА_6 погодився за умови, що трактор у користування надасть без документів, та за користування трактором ОСОБА_7 коли буде мати можливість, буде проплачувати грошові кошти.

У подальшому, коли ОСОБА_6 не було вдома, а був тільки його син ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , приїхав ОСОБА_7 та ще хтось (хто саме потерпілий не знає), та забрали за попередньою домовленістю з подвір`я трактор марки Т-150К, який належить потерпілому ОСОБА_6 . У подальшому, у 2010 році ОСОБА_7 заплатив ОСОБА_6 8000 гривень за користування трактором та у 2013 році навесні 3000 гривень та восени 3000 гривень. Свідків під час передачі грошей не було. У подальшому, з 2014 року по даний час ОСОБА_7 будь-яких грошових коштів ОСОБА_6 не давав. Декілька разів ОСОБА_6 зустрічався у м. Тлумач із ОСОБА_7 , який обіцяв, що заплатить за оренду трактора, однак нічого не платив.

Неодноразово ОСОБА_6 бачив, як його трактором працював на землях працівник Тлумацької сортонасінневої станції на ім`я ОСОБА_9 , житель с. Королівка, Тлумацької міської ради, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області. Близько трьох років назад потерпілий ОСОБА_6 прийшов у Тлумацьку сортонасінневу станцію, щоб вирішити, де його трактор, однак працівник сказав, що директора на місці немає і на територію нікого не впускає. Восени 2021 року на початку листопада потерпілий ОСОБА_6 знову прийшов на станцію, так як допомагав неподалік грузити сою та побачив, як на території стояв його трактор. У зв`язку із тим, що потерпілий ОСОБА_6 являється фермером та збільшив площу землі, йому необхідно більше техніки, а ОСОБА_7 ухиляється від повернення трактора, так як сказав, що трактор ОСОБА_6 переписав на свій трактор, який поламаний, тому ОСОБА_6 звернувся у поліцію.

Під час проведення досудового розслідування було допитано в якості свідка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , який пояснив, що із 1989 року по 2012 рік він перебував на посаді директора Івано-Франківського обласного державного центру експертизи сортів рослин, який знаходився за адресою: АДРЕСА_1 . На той час в його обов`язки входило керівництво даним центром, господарська, наукова діяльність.

Так, свідок був знайомий із ОСОБА_6 , який являвся головою СФГ «ОСОБА_14». У ході спілкування, ОСОБА_6 розказував свідкові, що у нього у власності знаходиться трактор Т-150, однак вказаним трактором не користувався, бо той у несправному стані. Восени 2010 року ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_7 , щоб останній взяв вказаний трактор для комплектації трактора марки Т-150, який знаходився на балансі Івано-Франківського обласного державного центру експертизи сортів рослин. У тракторі марки Т-150, який знаходився на балансі Івано-Франківського обласного державного центру експертизи сортів рослин була несправна коробка передач, тому планувалося замінити її, взявши коробку передач із трактора марки Т-150, який належав ОСОБА_6 .

Будь-які кошти за передачу трактора не надавалися. Була усна домовленість, про те, що якщо б у майбутньому, був робочий хоча б один трактор, то тоді б вирішували питання про відшкодування вартості коробки передач трактора марки Т-150 ОСОБА_6 . Заміною коробки передач займався механік ОСОБА_10 , 1951 року народження, житель с. Королівка, Тлумацький район, Івано-Франківська область. У подальшому, у ході ремонтних робіт, а саме заміни коробки передач, виявилося, що коробка передач трактора марки Т-150, який належав ОСОБА_6 , була теж у несправному стані, тому вказаний трактор було залишено на території Івано-Франківського обласного державного центру експертизи сортів рослин.

Так, у жовтні 2012 року згідно наказу Міністерства аграрної політики і продовольства, було ліквідовано Івано-Франківський обласний державний центр експертиз сортів рослин, а тому все рухоме й нерухоме майно та земля було передано новоутвореній установі - Державному центру сертифікації насіння і садибного матеріалу, в тому числі, на території новоутвореної установи знаходився трактор марки Т-150 (який перебував у розібраному виді), що належить ОСОБА_6 .

У свою чергу, свідок у жовтні 2012 року був переведений на посаду директора Івано-Франківської філії Українського інституту експертиз та сортів рослин, що у с. Котиківка Городенківського району, Івано-Франківської області. Із 2010 року з моменту передачі трактора по даний час, свідок із ОСОБА_6 не спілкувався з приводу трактора марки Т-150, який йому належить. ОСОБА_6 до свідка не звертався з питань повернення трактора чи будь-яких інших питань. Де зараз знаходиться вказаний трактор свідкові невідомо.

Під час проведення досудового розслідування було допитано в якості свідка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителя АДРЕСА_3 , який показав, що близько восьми років свідок працював у Івано-Франківському обласному державному центрі експертизи сортів рослин на посаді головного механіка. У осінній період часу, точно пригадати не може, 2010 року керівник вказаного підприємства ОСОБА_7 сказав свідкові, щоб він брав якогось трактора і їхав у с. Гринівці, Тлумацького району, Івано-Франківської області до ОСОБА_6 та взяв у нього трактор марки Т-150. Свідок, взявши із собою тракториста ОСОБА_11 , який родом із с. Бортники, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області поїхав до ОСОБА_6 , де завівши трактор, свідок із трактористом приїхали на територію агрофірми. В ході експлуатації виявилося, що трактор ОСОБА_6 технічно несправний (потребував ремонту коробки передач та інших агрегатів). Після проведеного ремонту, трактор працював.

Восени 2010 року свідок пішов на біржу праці, так як звільнився із вказаного підприємства за згодою сторін. Коли свідок звільнявся, то трактор марки Т-150, який ОСОБА_7 взяв у ОСОБА_6 знаходився у справному стані на території підприємства.

Згідно відомостей отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, встановлено, що майно, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у державній власності в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України, код ЄДРПОУ: 23803078, користувачем нерухомого майна за правом оперативного управління є Івано-Франківська філія Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», код ЄДРПОУ: 38104239.

Дізнавач відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , в судовому засіданні клопотання підтримав та пояснив, що підставою для проведення обшуку є достатні дані, які вказують на те, щотрактор марки «Т-150К» у червоно-білому корпусі, матиме значення для розкриття кримінального проступку, притягнення винуватої особи до кримінальної відповідальності за вчинений кримінальний проступок, стане доказом під час судового розгляду і знаходиться на території Івано-Франківської філії Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», що в АДРЕСА_1.

Прокурор Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, однак до суду подав письмову заяву, в якій вказав, що клопотання підтримує та просив судовий розгляд провести у його відсутності.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, заслухавши думку дізнавача дійшов до наступного висновку.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України та доповнено ст. 3 КПК України, п. 41, відповідно до якого дізнавач - службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, у випадках, установлених цим Кодексом, уповноважена особа іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції, передбаченої цим Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків".

Окрім, цього відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, та доповнено ст. 401 КПК України.

Вимогами ч. 1 ст. 401 КПК України, передбачено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.

Згідно ч. 2 ст. 401 КПК України дізнавач уповноважений: 1) починати дізнання за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; 2) проводити огляд місця події, обшук затриманої особи, опитувати осіб, вилучати знаряддя і засоби вчинення правопорушення (проступку), речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання, а також проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом; 3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у випадках, установлених цим Кодексом, відповідним оперативним підрозділам; 4) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій; 5) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 6) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; 7) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 цього Кодексу; 8) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17.06.2020 року внесено зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», відповідно до якого ч. 1 ст. 300 КПК України «Слідчі (розшукові) дії, негласні слідчі (розшукові) дії та інші дії під час досудового розслідування кримінальних проступків» було викладено в наступній редакції:

Для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії, передбачені цим Кодексом, та негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені частиною другою статті 264 та статтею 268 цього Кодексу, а також відбирати пояснення для з`ясування обставин вчинення кримінального проступку, проводити медичне освідування, отримувати висновок спеціаліста, що має відповідати вимогам до висновку експерта, знімати за згодою показання технічних приладів і технічних засобів у провадженнях щодо вчинення кримінальних проступків, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, вилучати знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей, до внесення відомостей про кримінальний проступок до Єдиного реєстру досудових розслідувань", що передбачено ч. 1 ст. 300 КПК України.

Згідно ч.1 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Частиною 1 статті 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду.

Частиною 3 статті 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням.

Слідчим суддею встановлено, що згідно копії рапорта від 24.12.2021 року складеним старшим ДОП відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області підполковника поліції ОСОБА_5 , про те, що в ході розгляду матеріалів № 2957 від 14.12.2021 року, по заяві ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , було встановлено, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_1 , шляхом обману та зловживання довірою заволодів транспортним засобом, а саме трактором марки Т-150К, номерний знак НОМЕР_2 , 1992 року виписку, який належить ОСОБА_6 (а.с.11).

На підставі наведеного, 24.12.2021 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12021095240000155 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст. 290 КК України, про що свідчить відповідний витяг (а.с.6).

Проведеними слідчими діями у даному кримінальному провадженні, було встановлено, що згідно відомостей отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, встановлено, що майно, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, перебуває у державній власності в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України, код ЄДРПОУ: 23803078, користувачем нерухомого майна за правом оперативного управління є Івано-Франківська філія Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», код ЄДРПОУ: 38104239 (а.с.29,30,33,34).

З огляду на відсутність підстав для відмови у задоволенні клопотання про обшук, передбачених ч. 5 ст.234 КПК України, з урахуванням того, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення транспортного засобу, а саме трактора марки «Т-150К» у червоно-білому корпусі, яке має значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного і керуючись ст. 234, 235, 236 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в :

Клопотання дізнавача відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 по кримінальному провадженні, внесеному 24.12.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021095240000155 - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку іншого володіння, а саме нежитлових приміщень, що в АДРЕСА_1, які на праві державної власності належать Міністерству аграрної політики та продовольства України, користувачем за правом оперативного управління є Івано-Франківська філія Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального проступку, а саме відшукання та вилучення трактора марки «Т-150К» у червоно-білому корпусі.

Строк дії ухвали до «17» березня 2022 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення.

Ухвала підлягає виконанню начальником сектору дізнання відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітаном поліції ОСОБА_12 , тимчасово виконуючою обов`язки старшого дізнавача сектору дізнання відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенантом поліції ОСОБА_13 , дізнавачем сектору дізнання відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 .

Ухвала дозволяє проникнути до житла та приміщень господарського призначення один раз.

Дві копії та оригінал даної ухвали вручити прокурору та слідчому для подальшого виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу103373094
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —353/119/22

Ухвала від 17.10.2022

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Ухвала від 05.10.2022

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні