Ухвала
від 04.02.2022 по справі 136/171/22
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/171/22

провадження № 2/136/60/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" лютого 2022 р. м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області КривенкоД.Т. розглянувши заяву керівника Немирівської окружної прокуратури про забезпечення позову у справі за його позовом до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вахнівське" про визнання незаконним рішення Турбівської селищної ради №8/18-1044 від 06.10.2021 та витребування земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.

Ухвалою суду від 21.02.2022 призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та визначено відповідачу строк для подання відзиву на позов.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом накладнення арешту на земельну ділянку та заборони органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки, заборони відповідачу вчиняти дії, спрямовані на поділ чи об`єднання земельної ділянки, заборони державним кадастровим реєстраторам вчиняти дії, спрямовані на внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо поділу чи об`єднання земельної ділянки.

Така заява мотивована тим, що враховуючи обставини цивільної справи, зазначені у поданому керівником Немирівської окружної прокуратури позові, предмет спору та характер спірних правовідносин, невжиття заходів щодо охороним матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, може призвести до порушення прав позивача та утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Також метою забезпечувальних заходів у даному спорі є забезпечення знаходження майна у відповідача у незмінному вигляді.

Суд, з огляду на зазначені обставини, вирішуючи питання про забезпечення позову, виходить із наступних норм права та мотивів їх застосування.

За змістом ст.ст. 149-153 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити заходи забезпечення позову, передбачені ст. 150 ЦПК України.

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення позивача, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Надані матеріали справи свідчать про те, що є порушення вимог закону при вибутті земельної ділянки комунальної форми власності у приватну. Земельна ділянка комунальної власності кадастровий номер 0522280600:04:000:3044 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Турбівської селищної ради Вінницької області у с. Вахнівка вибула з порушенням закону. Наразі власником земельної ділянки, яка вибула з комунальної власності на підставі рішення Турбівської селищної ради № 8/18-1044 від 06.10.2021, є ОСОБА_1 . Останній, як власник земельної ділянки, може розпоряджатись нею на власний розсуд, в тому числі відчужувати, об`єднувати, здійснювати поділ, змінювати цільове призначення тощо. Отже, існує очевидна небезпека відчуження ділянок або їх подальшої забудови чи зміни природних властивостей, що фактично призведе до неможливості реального поновлення інтересів держави або ускладнить цей процес, а також унеможливить або ускладнить виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Згідно зі ст. 151 ЦПК України особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини її звернення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного видузабезпечення позову.

За приписами п.п. 2, 6 ч. 1 ст. 150, ч. 3 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується забороною вчиняти певні дії, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документу, який оскаржується боржником у судовому порядку; заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся в суд з позовом про визнання незаконним рішення Турбівської селищної ради №8/18-1044 від 06.10.2021 та витребування земельної ділянки. Враховуючи, що Турбівська селищна рада Вінницького району, яка на час виникнення спірних правовідносин була органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, незаконно надано у приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, у зв`язку з чим відповідачем у справі про визнання незаконним прийнятого рішення є Турбівська селищна рада Вінницького району, тому у нього відсутні повноваження щодо звернення до суду з позовом цієї категорії, Немирівська окружна прокуратура уповноважена вжити заходи представницького характеру відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру , абз. 2 ч. 5 ст. 56 ЦПК України, набуваючи при цьому статусу позивача. З огляду на вищевикладене, враховуючи той факт, що спірна земельна ділянка була відчужена в дуже короткий термін після незаконної державної реєстрації права приватної власності, вбачається реальна загроза подальшого повторного відчуження цієї ділянки третім особам під час судового розгляду, а також її поділу та об`єднання, тому застосування заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, що є предметом спору, є необхідним для можливості подальшого виконання рішення суду. Звернення прокурора з заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання додержання законності відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення з власності держави.

З метою встановлення правового порядку, відновленні становища, яке існувало до порушення права власності Українського народу на землю, з метою недопущення в подальшому порушень інтересів держави через продовження протиправної діяльності щодо незаконного відчуження земель, з метою забезпечення подальшого повернення землі, що незаконно вибула з державної власності, необхідно накласти арешт на земельну ділянку.

А відтак, суд приходить висновку, що заява керівника Немирівської окружної прокуратури про забезпечення позову, підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 149-153, 258-260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву керівника Немирівської окружної прокуратури про забезпечення позову у справі за його позовом до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вахнівське" про визнання незаконним рішення Турбівської селищної ради №8/18-1044 від 06.10.2021 та витребування земельної ділянки - задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку площею 2 га, кадастровий номер 0522280600:04:000:3044, що розташована на території Турбівської селищної ради Вінницької області, яка на праві власності зареєстрована за ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Заборонити органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки площею 2 га, кадастровий номер 0522280600:04:000:3044, що розташована на території Турбівської селищної ради Вінницької області;

Заборонити відповідачу - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) вчиняти дії, спрямовані на поділ чи об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 0522280600:04:000:3044, що розташована на території Турбівської селищної ради Вінницької області.

Заборонити державним кадастровим реєстраторам вчиняти дії, спрямовані на внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо поділу чи об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 0522280600:04:000:3044, що розташована на території Турбівської селищної ради Вінницької області.

Стягнути з Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області та ОСОБА_1 на користь Вінницької обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02909909, 21050 м. Вінниця, вул. Монастирська, 33, Держказначейська служба України, м. Київ, р/р ІВАN UА568201720343110002000003988, МФО 820172, отримувач: Вінницька обласна прокуратура) сплачений судовий збір у розмірі 1240,50 грн.

Копію ухвали про забезпечення позову надіслати сторонам по справі, для відома та виконання.

Ухвала суду підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні уразі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена протягом 15-ти днів із дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів із дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15-ти днів із дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Суддя Дмитро КРИВЕНКО

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення04.02.2022
Оприлюднено22.02.2022
Номер документу103442515
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —136/171/22

Ухвала від 27.10.2022

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 07.09.2022

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 08.03.2022

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 04.02.2022

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні