ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
21 лютого 2022 року м.Харків Справа № 911/221/22
Господарський суд Луганської області у складі судді Масловського С.В., розглянувши матеріали за заявою боржника - ОСОБА_1 (місцереєстрації: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
В С Т А Н О В И В:
19.01.2022 до Господарського суду Київської області надійшла заява без номеру від 11.01.2022 фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
Обґрунтовуючи вимоги за заявою заявник посилається на п. 1, 2 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) та зазначає, що розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредиторами складає 3018296,57 грн, що становить більше ніж 30 розмірів мінімальної заробітної плати а також те, що сума боргу не сплачується боржником протягом більш як шість років.
Заявником зазначено, що 29.04.2014 між ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України" та ТОВ "СВ - Експерт" було укладено кредитний договір №61114К8, відповідно до умов якого банк відкрив невідновлювальну кредитну лінію з лімітом в розмірі 1700000,00 грн зі сплатою 21,5% річних, а також зі сплатою комісії за управління кредитною лінією в розмірі 0,1% щомісячно від ліміту кредитної лінії, з кінцевим терміном погашення кредиту - 28.04.2015.
З метою забезпечення виконання зобов`язання, 29.04.2014 між ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України", ТОВ "СВ - Спектр" та ОСОБА_1 було укладено договір поруки №61114Р8, відповідно до умов якого поручитель зобов`язався солідарно відповідати перед кредитором за несвоєчасне та повне виконання позичальником основного зобов`язання.
Заочним рішенням Новопсковського районного суду Луганської області від 26.11.2015 у справі №420/2440/15-ц позовні вимоги ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України" задоволені та стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором №61113К9 від 21.08.2014 в розмірі 3014180,00 грн, витрати пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 4116,00 грн.
Заявником зазначено, що рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 26.11.2015 у справі №420/2440/15-ц ОСОБА_1 не виконується, у зв`язку з припиненням діяльності ТОВ "СВ - Спектр", засновником якого він є, та перебуванням усього належного йому майна на тимчасово окупованій території.
Враховуючи вищевикладене, заявником вбачаються підстави, передбачені положеннями ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 .
Ухвалою Господарського суду Київської області від 21.01.2022 заяву ОСОБА_1 без номеру від 11.01.2022 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність разом з доданими до неї матеріалами передано за встановленою підсудністю до Господарського суду Луганської області
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.02.2022 справа передана на розгляд судді Масловському С.В.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Книгою четвертою Кодексу України з процедур банкрутства регулюються питання відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом
Згідно з ч. 1 ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Частиною 1 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Частинами 1-2 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником за наявності підстав, передбачених цим Кодексом. У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність зазначаються: 1) найменування господарського суду, до якого подається заява; 2) ім`я боржника, його місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), номер засобу зв`язку боржника, його адреса електронної пошти (за наявності); 3) виклад обставин, що стали підставою для звернення до суду; 4) перелік документів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються:
1) довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником;
2) документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи-підприємця;
3) конкретизований список кредиторів і боржників із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів (боржників), а також щодо кожного кредитора (боржника) - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
4) опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна;
5) копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно;
6) перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;
7) копії документів про вчинені боржником (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
8) відомості про всі наявні рахунки боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках;
9) копія трудової книжки (за наявності);
10) відомості про роботодавця (роботодавців) боржника;
11) декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства;
12) докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень;
13) інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини;
14) інші документи, що підтверджують наявність підстав, визначених статтею 115 цього Кодексу.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Так, оцінюючи наданий до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи конкретизований список його кредиторів і боржників, суд зазначає, що у наданому ОСОБА_1 конкретизованому списку кредиторів і боржників, в порушення п.3 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, не зазначено місцезнаходження кредитора - ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України", строк виконання зобов`язань, які виникли на підставі кредитного договору №61114К8 від 28.04.2014, укладеного між ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України".
Разом з цим, Кодекс України з процедур банкрутства передбачає, що боржником до своєї заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство надається конкретизований список боржників, який також повинен містити загальну суму грошових вимог боржників, а також щодо кожного боржника - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
Проте, ОСОБА_1 не було надано конкретизованого списку боржників із зазначенням суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором, як того передбачає п.3 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Господарський суд звертає увагу, що в обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 зазначено про укладення кредитного договору №61114К8 від 29.04.2014 та договору поруки №61114Р8 від 29.04.2014, в той же час, в конкретизованому списку кредиторів і боржників, зазначено про підставу виникнення зобов`язань перед ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України" - кредитний договір №61114К8 від 28.04.2014 та договір поруки №61114Р від 28.04.2014, при цьому, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи додано копію договору поруки №61114Р8 від 29.04.2014 та кредитного договору №61114К8 від 29.04.2014.
Крім того, звертаючись до суду із заявою про відкриття провадження про неплатоспроможність, ОСОБА_1 у конкретизованому списку кредиторів і боржників зазначено, що у останнього наявна заборгованість за кредитним договором №61114К8 від 28.04.2014, договором поруки №61114Р від 28.04.2014 в розмірі 3014180, 00 грн (1700000,00 грн - основна заборгованість, 1314180,00 грн - відсотки, пеня, штраф).
Однак, в поданій до суду заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, ОСОБА_1 зазначено, що у зв`язку з невиконанням кредитного договору, заочним рішенням Новопсковського районного суду Луганської області від 26.11.2015 у справі №420/2440/15-ц стягнуто з останнього заборгованість в розмірі 3014180 грн 57 коп., а також витрати пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 4116,00 грн., проте зазначені суми витрат (4116,00 грн у конкретизованому списку кредиторів і боржників взагалі не зазначені).
Також, з поданого ОСОБА_1 конкретизованого списку кредиторів і боржників вбачається про відсутність відомостей про обтяження майна боржника.
Однак, до матеріалів заяви про відкриття провадження у справі про несплатоспроможність ОСОБА_1 було надано Інформацію про кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, а саме: АТ "Державний експортно - імпортний банк", без зазначення який саме вид обтяження вчинено кредитором, підстава обтяження, на яке саме майно, його місцезнаходження чи перебування.
Відповідно до п.4-6 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна; копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно; перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.
Звертаючись до суду із зазначеною заявою, ОСОБА_1 надано Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №290617229 від 16.12.2021, з якої вбачається, що ОСОБА_1 на праві приватної власності на підставі договору купівлі - продажу №6819 від 05.09.2009 належить житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Також, ОСОБА_1 зазначено що останній володіє на праві приватної власності транспортними засобами, а саме: Хундай Грандьер, НОМЕР_2 , ТАТА, модель LPT 613, НОМЕР_3 .
Проте, в порушення приписів п.4-6 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства ОСОБА_1 не було додано до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи опису майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження майна; копій документів, що підтверджують таке право власності; перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, сума грошових вимог, підстава виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються, зокрема відомості про всі наявні рахунки боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках
На виконання п.8 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства ОСОБА_1 надано відомості про відсутність відкритих рахунків у банках та фінансово - кредитних установах України.
Проте, відповідно до наданих ОСОБА_1 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за період 4 квартал 2018 по 3 квартал 2021, у ОСОБА_1 станом на 16.12.2021 наявний відкритий рахунок у АТ КБ "Приватбанк".
Оскільки надані ОСОБА_1 відомості про рахунки боржника не містять повної та актуальної інформації про рахунки боржника у банківських та інших фінансових установах, господарський суд дійшов висновку, що надані боржником відомості не відповідають приписам п.8 ч.3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч.3, ч.5 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додається, зокрема декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства.
Декларація про майновий стан подається боржником за три роки (за кожен рік окремо), що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Декларація повинна містити інформацію щодо майна, доходів та витрат боржника і членів його сім`ї, що перевищують 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
До членів сім`ї боржника належать особи, які перебувають у шлюбі з боржником (у тому числі якщо шлюб розірвано протягом трьох років до дня подання декларації), а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою чи піклуванням боржника, інші особи, які спільно з ним проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки (крім осіб, взаємні права та обов`язки яких з боржником не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Інститут надання фізичною особою декларації про майновий стан боржника за останні три роки разом із заявою про визнання її неплатоспроможною обумовлений, передусім, необхідністю визначення обсягів майнових активів боржника з метою ефективного здійснення процедури погашення боргів такої особи, зокрема шляхом їх реструктуризації та подальшого задоволення грошових вимог кредиторів.
Саме тому реалізація обов`язку фізичної особи, яка звернулася до компетентного суду за визнанням факту її неплатоспроможності, у тому числі, надавати достовірну інформацію про все наявне майно, зумовлена не тільки формальними вимогами законодавця, а й сутнісним змістом процедур у справах про неплатоспроможність фізичної особи.
Отже, надання декларації про майновий стан є процесуальним обов`язком боржника у провадженнях про неплатоспроможність фізичної особи.
Відповідно до п.9 Наказу Міністерства юстиції України №2627/5 від 21.08.2019 "Про затвердження форми Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність", боржник за розділами декларації зазначає всю інформацію про членів сім`ї, яка йому відома та яку він може отримати з офіційних джерел (правовстановлювальні документи, відповідні державні реєстри). Якщо член сім`ї не надав боржнику інформацію і така інформація не може бути отримана ним з офіційних джерел, у відповідному рядку декларації зазначається "Член сім`ї не надав інформацію".
Відповідно до п.10 Наказу Міністерства юстиції України №2627/5 від 21.08.2019 "Про затвердження форми Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність", у разі відсутності майна та/або коштів у боржника або членів його сім`ї у відповідному рядку декларації проставляється прочерк «-».
Звертаючись до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, ОСОБА_1 надано до суду декларації про майновий стан боржника за 2019, 2020, 2021 роки, які містять лише заповнені розділи, а саме: розділ "І. Загальні відомості" (декларації за 2019 -2021), розділ "ІІІ. Відомості про нерухоме майно боржника та членів його сім`ї" (декларації за 2019-2021), розділ "V. Відомості про рухоме майно боржника та членів його сім`ї" (декларації за 2019-2021), розділ "IX. Відомості про частку в статутному капіталі (установчому) капіталі товариства, підприємства, організації боржника та членів його сім`ї" (декларації за 2019 -2021), розділ "XIV. Відомості про фінансові зобов`язання боржника та членів його сім`ї та інші витрати, у тому числі за межами України" (декларації за 2019 - 2021), розділ "ІІ. Відомості про доходи та інші виплати боржника та членів його сім`ї з усіх джерел в Україні, у тому числі одержані (нараховані) за межами України" (декларація за 2021).
Інші розділи поданих декларацій взагалі не містять будь - яких відміток, як того передбачає Наказ №2627/5 від 21.08.2019, зокрема у разі відсутності майна та/або коштів у боржника або членів його сім`ї у відповідному рядку декларації проставляється прочерк «-».
Господарський суд звертає увагу, що відповідно до поданих ОСОБА_1 декларацій про майновий стан за 2019 - 2021 роки, останній володіє часткою у статутному капіталі, зокрема у ТОВ "Цез №5" (м. Луганськ, вул. Квітки Основ`яненко, буд. 4, ідентифікаційний номер 35487407), в той же час, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 12.01.2022 ОСОБА_1 є засновником ТОВ "Цех №5" (м. Луганськ, вул. Квітки Основ`яненко, буд. 4, ідентифікаційний номер 35487407).
За таких обставин, подані заявником декларації про майновий стан боржника за 2019, 2020, 2021 роки не можуть вважатись належним доказом виконання заявником пункту 11 частини 3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до п. 12 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються, зокрема докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяця виконання повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідне положення зазначається також і в статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, яка імперативно встановлює, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду (ч.1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до ч.2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Отже, надання послуг арбітражного керуючого, як суб`єкта незалежної професійної діяльності, відбувається на платній основі.
З таких обставин, Кодексом України з процедур банкрутства визначено, що однією з обов`язкових передумов для звернення фізичної особою з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.
Відповідно до ч.2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
На підтвердження внесення грошової суми, ОСОБА_1 надано до суду квитанцію №40855672-1 від 29.12.2021 про сплату на депозитний рахунок Господарського суду Київської області авансування основної винагороди арбітражного керуючого в розмірі 37215 грн 00 коп., а отже зазначена квитанція не є належним доказом сплати авансування арбітражному керуючому основної винагороди за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією у визначеному законом розмірі на депозитний рахунок Господарського суду Луганської області.
За таких обставин, відсутність доказів авансування винагороди арбітражному керуючому п`ятьох розмірів прожиткового мінімуму за три місяці виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією на депозитний рахунок Господарського суду Луганської області є порушенням приписів ч.3 ст.116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи не відповідає приписам ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.
Частиною 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення заяви ОСОБА_1 без руху з наданням заявнику десяти днів з дня вручення даної ухвали для усунення наведених недоліків.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 30, 113, 115, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.174, 232- 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву без номеру від 11.01.2022 ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України); якщо заявник не усунув недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою (ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України).
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з дня підписання 21.02.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Сергій МАСЛОВСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2022 |
Оприлюднено | 23.02.2022 |
Номер документу | 103465376 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Масловський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні